הטבת המס תוארך, אך המכס לא יירד: מה נשאר מהתוכנית לעידוד תחבורה חשמלית?

התוכנית לעידוד תחבורה חשמלית תיכנס לטיוטה המעודכנת של חוק ההסדרים, שצפויה להגיע לממשלה באוגוסט - אבל חלק גדול ממנה נשאר בחוץ

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכונית חשמלית
דניאל שמיל
דניאל שמיל

שבוע לאחר שנחשפה ב-TheMarker, ואחרי משא ומתן עם האוצר, התוכנית לעידוד תחבורה חשמלית תיכנס לטיוטה המעודכנת של חוק ההסדרים, שצפויה להגיע לממשלה באוגוסט, אבל חלק גדול ממנה נשאר בחוץ.

הבשורות הטובות הן שהטבת המס למכוניות חשמליות הוארכה בשלוש שנים, עד לסוף 2025 ושיהיה קל יותר להקים עמדות טעינה בבתים משותפים. עם זאת, הפחתת המכס על מכוניות שהסוללה שלהן מיוצרת בסין (למעשה, מרבית החשמליות הנמכרות בישראל), לא תצא לפועל. סעיף מרכזי אחר בתוכנית, חיוב היבואנים לעמוד בממוצע פליטות, יגיע לדיוני ועדה בין-משרדית.

אילו סעיפים נכנסו?

המס על מכוניות חשמליות, שאמור היה לעלות בסוף 2022, יוארך בשלוש שנים, עד סוף 2025. על מכוניות חשמליות מוטל מיסוי של 10%, לעומת 83% על מכוניות עם מנוע בנזין (לפני הנחת מיסוי ירוק).

גם שווי השימוש של בעלי מכוניות ירוקות יישאר נמוך. בעלי רכב צמוד שהוא היברידי, היברידי-נטען או חשמלי, נהנים כיום מהנחה בשווי השימוש - בעלי מכוניות היברידית זוכים להנחה של 500 שקל, ובעלי מכוניות נטענות (היברדיות פלאג-אין וחשמליות) זוכים להנחה של 1,000 שקל. ההנחה היא משווי השימוש, 2.48% ממחיר המחירון של המכונית ברכישתה. הטבה זו תוארך בשלוש שנים, עד סוף 2025.

עמדת הטענה של טסלה למכונית חשמליתצילום: Chuck Burton/אי־פי

בנוסף, יהיה קל יותר להקים עמדת טעינה בחניית משותף. בניגוד למצב כיום, לא יהיה צורך בהסכמה של כל הדיירים כדי להקים עמדת טעינה בחניון משותף. ניתן יהיה לחבר את העמדה לארון החשמל של בעל עמדת הטעינה ללא הסכמת דיירים אחרים. אפשר גם לחבר את העמדה לחיבור חשמלי המשמש את הבניין, וזאת בהסכמת רוב בעלי הדירות (אז גם צריך להתקין מונה ייעודי לחשמל למכונית, כדי שאפשר יהיה לשלם עליו בנפרד). ניתן גם להקים חיבור חשמל ייעודי לעמדות הטעינה.

סעיף נוסף עוסק בפרסום על צריכת האנרגיה של כלי הרכב. בפרסומים ובמפרטים של מכוניות חשמליות תתפרסם צריכת האנרגיה שלהן, בדומה לצריכת הדלק במכוניות עם מנוע בנזין. החשמל, אמנם, זול בהרבה מבנזין, ובכל זאת נתון כזה יאפשר לנהגים לבחור מכוניות חסכוניות יותר בחשמל.

אילו סעיפים יידחו?

סעיף מרכזי בתוכנית לעידוד תחבורה חשמלית היה העברת האחריות ליבוא מכוניות מזהמות פחות ליבואני הרכב. הרעיון היה לפעול בדומה לאיחוד האירופי, שם נדרשים היצרנים לעמוד בממוצע פליטות גזי חממה. התוכנית יכולה היתה להיתקל בכמה קשיים, בשל ריבוי התקינות למכוניות בישראל והמספר הרב של דרכי יבוא אפשריות.

בטיוטת חוק ההסדרים מוצע להקים צוות בין-משרדי, בראשות רשות המסים, ועם נציגי אגף התקציבים והכלכלן הראשי, כדי לבחון את התוכניות. שלושת המשרדים שהציעו את התוכנית - אנרגיה, הגנת הסביבה ותחבורה - אפילו לא יהיו חלק מהצוות, אלא רק ייעצו לו. הדחייה והקמת הצוות נותנים שהות לפעולות לובי של יבואני הרכב, שינסו לפורר את התוכנית ולמנוע את יישומה.

בטיוטת חוק ההסדרים לא מוזכרת גם הצטיידות באוטובוסים חשמליים,  ורק מוזכרת תוכנית למפות ולבחון חניוני אוטובוסים, לקראת הקמה של עמדות טעינה בהן. עם זאת, לפי התוכנית לכלכלה דלת פחמן שהציגה הממשלה, הוכרז כי החל ב-2026, כל האוטובוסים שיירכשו יהיו חשמליים.

אילו סעיפים לא נכנסו?

התוכנית להעברת צי הרכב הממשלתי להנעה חשמלית אפילו לא מוזכרת בטיוטת חוק ההסדרים, ונראה שהיא תידחה בשנים רבות.  כנראה שבכל זאת נראה מכוניות חשמליות רבות יותר במכרזי מינהל הרכב הממשלתי, ועובדים שירצו בכך יוכלו לעבור למכונית חשמלית, אך הדבר רחוק מהתוכנית לרכוש מכוניות חשמליות בלבד ב-2025.

בנוסף, גם הרעיון להוריד את מחיר המכוניות החשמליות, באמצעות הפחתת המכס המוטל עליהן (7%, לפני מע"מ), לא נכנס לחוק ולא עומד להתממש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker