אפשר להשאיר את הרב-קו בבית: מהיום ניתן לשלם באוטובוסים באמצעות אפליקציות

התשלום יתאפשר באמצעות ארבע אפליקציות שונות, והוא ייגבה רטרואקטיבית בסוף כל חודש ■ הרפורמה כוללת שיטת חישוב תשלום חדשה, בהתאם למרחק הנסיעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוס ירושלים
אוטובוס בירושלים. התשלום יתאפשר באמצעות ארבע אפליקציות שונותצילום: אמיל סלמן
אסנת ניר
אסנת ניר
אסנת ניר
אסנת ניר

הרפורמה יוצאת לדרך: מהיום (ג') ניתן יהיה לשלם על תחבורה ציבורית באופן מקוון באמצעות ארבע אפליקציות שונות – Moovit, הופאון רב-פס, ANY WAY והתחנה. שלוש האפליקציות הראשונות מופעלות על ידי חברות פרטיות שזכו לפני כשנה במכרז של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, והרביעית מופעלת על ידי משרד התחבורה עצמו. המהלך יוצא לדרך אחרי ניסוי (פיילוט) בהיקף מוגבל שנערך באפליקציות הפרטיות.

עד כה, נוסעי התחבורה הציבורית בישראל נדרשו לשלם על כל נסיעה בנפרד באמצעות כרטיס תשלום נטען (רב-קו) שהטעינו מראש. כעת, התשלום יתאפשר גם באמצעות אפליקציות, וייגבה רטרואקטיבית בסוף כל חודש, לפי מספר וסוג הנסיעות שבוצעו במשך החודש. לצד האפליקציות, אפשר יהיה להמשיך להשתמש ברב-קו.

השינוי גם ייתר את הצורך של מי שנוסע באמצעות האפליקציות לחשב מהו מסלול התשלום המשתלם ביותר עבורו - נסיעה בודדת, חופשי-חודשי, חופשי-יומי, נסיעה בין-עירונית או שילוב בין רכבת לאוטובוס – כשלכל נוסע תחושב חבילת הנסיעה הזולה ביותר בסוף החודש. עלויות הנסיעה צפויות לרדת בהתאם לכך עבור חלק מהמשתמשים. על מנת להגיע למחיר הזול ביותר, מומלץ להשתמש באפליקציה אחת בלבד מבין הארבע בכל חודש, ואם מחליפים ביניהם – לעשות זאת רק אחת לחודש, במועד חישוב התשלום החודשי (בתאריך ה-25 בכל חודש).

השימוש בכל האפליקציות יהיה דומה, ויבוצע באמצעות סריקת קוד QR שיופיע על מדבקה שתהיה תלויה באוטובוס או על מסך תיקוף הרב קו. בשלב זה חישוב מרחק הנסיעה יתבסס על דיווח הנוסע – ובעת התיקוף יהיה עליו לסמן את היעד שאליו הוא רוצה להגיע (יעד העלייה נקלט אוטומטית בעת התיקוף). ייתכן שבהמשך תתווסף אופציה לתיקוף נוסף בעת הירידה.

עמדת תיקוף עם אפשרות לסריקת קוד QR, היום

בשלב הנוכחי, הרפורמה תיושם באופן חלקי בלבד: התשלום באפליקציה יתאפשר רק באוטובוסים (של כל מפעילות התחבורה הציבורית) ובמטרונית בחיפה. בפברואר ניתן יהיה לשלם באמצעות האפליקציות גם ברכבת ישראל, שטרם נערכה טכנולוגית ליישום הרפורמה, ברכבלית בחיפה וברכבת הקלה בירושלים. בעתיד ייתכן שיתווספו לשירות אמצעי תחבורה נוספים, כמו באבל.

שיטת תשלום חדשה

תעריפי הנסיעות לא ישתנו לפי אמצעי התשלום (אפליקציה או רב-קו). עם זאת, שיטת חישוב התשלום החדשה, בהתאם למרחק הנסיעה – הנכנסת לשימוש יחד עם האפליקציות החדשות - עשויה להפוך את התשלום באפליקציה לכדאי יותר עבור חלק מהנוסעים, בעיקר במרכז הארץ.

בשיטה החדשה, המחיר נקבע לפי מרחק בלבד, ללא תלות באזור הנסיעה – בשונה מהשיטה הישנה, שבה התעריף משתנה בהתאם למיקום בארץ, לרבות מחירים שונים בערים שונות. בשיטה החדשה יהיו שישה סוגי תעריפים, בהתאם למרחק הנסיעה: עד 15 ק"מ - 5.9/4/3 שקלים, עד 25 ק"מ - 10 שקלים, עד 55 ק"מ - 15 שקל, עד 100 ק"מ - 25 שקל, עד 250 ק"מ - 35 שקל, ומעל 250 ק"מ - 55 שקל.

שינוי נוסף שייכנס לתוקף עם שיטת התעריפים החדשה הוא תקרה יומית לתשלום, שמחושבת לפי טווס הנסיעה של הנוסע באותו היום (לנסיעות במרחק מצטבר של עד 15 ק"מ למשל, התשלום יהיה עד 13 שקל, ללא תלות במספר הנסיעות). בנוסף, ניתן יהיה לבצע החלפות באוטובוסים בכל אזור ללא תשלום נוסף, בטווח של 90 דקות – אופציה שקיימת כיום רק בארבעת המטרופולינים.

כאמור, התשלום באפליקציות לא יוזיל בהכרח עלויות לכל המשתמשים. לנוסעים בערים מסוימות (בעיקר בצפון ובדרום הארץ), שאינם נוהגים לבצע נסיעות בין-עירוניות רבות, ייתכן שעדיף יהיה להמשיך להשתמש ברב-קו, או לפחות לשלם בשיטה הוותיקה, שבה המחיר על נסיעות עירוניות ובין-עירונית משתנה בהתאם לעיר שבה פועל הקו, ולא לפי מרחק הנסיעה (תשלום לפי השיטה הוותיקה יתאפשר באמצעות שימוש ברב-קו או באפליקציית הופאון).

התשלום באפליקציות ברכבת יתאפשר רק החל מפברואר 2021צילום: JACK GUEZ / AFP

רגב ונוספים התנגדו למהלך

הרפורמה יוצאת לדרך אחרי התנגדות חריפה מצד שרת התחבורה, מירי רגב, ולמרות פעילות לוביסטית של המפסידה מהמהלך – חברת פיסנטרה, שגורפת לכיסה את עמלות הסליקה של כרטיסי רב-קו. רגב נכנסה לתפקידה במשרד התחבורה לאחר שהרפורמה כבר אושרה והיתה בשלב הפיילוט. ההתנגדויות הביאו להארכת הפיילוט ולדחיית מועד תחילת היישום בכחצי שנה.

שרת התחבורה, מירי רגבצילום: אוהד צויגנברג

המתנגדים לרפורמה בכנסת – רגב ומספר ח"כים נוספים, ובהם עידן רול ושרן השכל - טענו לפגיעה אפשרית בפרטיות המשתמשים. המחלוקות הגיעו לוועדת הכלכלה של הכנסת, והציתו מאבק פנימי בתוך משרד התחבורה ובמסדרונות הכנסת. מאחורי הקלעים עמדה כאמור פעילות לוביסטית מצד חברת פיסנטרה - המפסידה העיקרית מהתחרות שנוצרה לשימוש בכרטיסי רב־קו.

האפליקציות השונות

בשלוש האפליקציות הפרטיות החיוב יתבצע על פי חישוב נסיעות חודשי בתאריך ה-25 בכל חודש. החיוב בפועל יתבצע במועד חיוב כרטיס האשראי שיוזן אליהן. כך למשל, מי שמשלם בכרטיס אשראי שמועד החיוב בו הוא ה-10 לחודש, ישלם ב-10 בפברואר על הנסיעות שביצע בין ה-25 בדצמבר ל-24 בינואר. המשלמים בכרטיסי חיוב מיידי (דביט) יחויבו יומיים אחרי מועד עריכת החשבון.

בכל האפליקציות יוענקו כל ההנחות הנהוגות בתחבורה הציבורית - לנוער, אזרחים ותיקים וסטודנטים - ויתאפשר מעבר בין קווים ללא תשלום בטווח של 90 דקות מתחילת הנסיעה וברדיוס של 15 ק"מ (קו אווירי) מתחנת העלייה הראשונה, בדיוק כמו ברב-קו כיום. האפליקציות יאפשרו תשלום על נסיעה של עד שמונה אנשים יחד.

תחנת אוטובוס בתל אביב. מומלץ להשתמש באפליקציה אחת בלבד מבין הארבע בכל חודשצילום: מוטי מילרוד

על אף המשותף בין האפליקציות, ישנם הבדלים שמתמצים בעיקר בחוויית המשתמש ובמידת הנגישות ופשטות ההפעלה.

Moovit

החברות המפעילות: מוביט ופנגו

אפליקציית מוביטצילום: ללא קרדיט

ההבדל המהותי בין מוביט, שנמצאת כיום בשימוש כאפליקציית ניווט בתחבורה ציבורית, לשתי האפליקציות הפרטיות האחרות, הוא בשימושים הנוספים שהיא מציעה - ובראשן ניווט וחישוב מסלול נסיעה כדאי, שמשלב בין מספר אמצעי תחבורה: אוטובוס, רכבת, רכבת קלה, אופניים, קורקינט ומונית. את המונית ניתן להזמין דרך האפליקציה באמצעות קישור לאפליקציית גט. כעת ניתן לעבור ישירות ממסך חישוב המסלול לתשלום באוטובוס, באמצעות הלחצן "תקף עכשיו", שמוביל לסריקת קוד ה-QR.

היתרון הזה הוא גם מכשול עבור האפליקציה: הלחצן מופיע אמנם כבר בעמוד הבית, אך כפתור התיקוף בולט פחות, והוא "נבלע" בין האפשרויות הנוספות שמציעה האפליקציה - ניווט, חישוב מסלול, בקשת נסיעה משותפת (carpool, בשיתוף פעולה עם ווייז) או הזמנת מונית. למוביט יתרון נוסף – ניתן להזמין דרכה שובר כניסה לתחנת הרכבת (האופציה נפתחת במידה שהמסלול משלב נסיעה ברכבת).

לפנגו, ששותפה למוביט בהפעלת האפליקציה, כ-2 מיליון משתמשים (בדומה למוביט), אך היא אחראית בעיקר על ההיבטים התפעוליים באפליקציה, למשל שירות הלקוחות.

הופאון רב-פס

החברות המפעילות: הופ-און, סלופארק ובנק דיסקונט (באמצעות פייבוקס)

מתוך אפליקציית הופאון רב-פסצילום: חברת HopOn

היתרון הבולט של אפליקציית הופאון רב-פס הוא שהיא מאפשרת לנוסע לבחור את אופן חישוב התשלום בטרם התיקוף – לפי השיטה החדשה, שבה התשלום חודשי, או בשיטת הרב-קו הוותיקה (עדיין באמצעות סריקת קוד). הדבר מתאפשר בזכות מעורבותה של הופ-און, השותפה ברב-קו, בקבוצת החברות המפעילות את האפליקציה. הופאון איפשרה תשלום באוטובוסים בשיטה הישנה עוד לפני כניסת הרפורמה לתוקף.

פיצ'ר נוסף שכלול באפליקציה הוא קישור למחשבון שבאמצעותו הנוסע יכול לבדוק איזו שיטת תשלום היא המשתלמת ביותר עבורו, דרך בדיקה של דפוסי השימוש שלו. החיסרון של האפליקציה הוא היעדר שירותים נוספים כגון חיפוש מסלול וניווט, שאפשר למצוא באפליקציית מוביט. בלשונית שבמסך הבית אמנם מופיעה אפשרות ניווט, אך לחיצה עליה מפנה להורדת אפליקציה נוספת המתחרה במוביט, "אוטובוס קרוב".

ANY WAY

החברה המפעילה: ישראכרט

אפליקציית ANYWAYצילום: ישראכארט

בעוד האפליקציות האחרות מופעלות על ידי חברות מתחום התחבורה, Any-way מופעלת על ידי חברה מענף התשלומים. גם כאן חוויית המשתמש נוחה, והקישור למסך התיקוף פשוט - מתוך המסך המופיע בעת פתיחת האפליקציה. לחצן התיקוף באפליקציה זו בולט במיוחד ופשוט לשימוש.

ישראכרט היא החברה היחידה ששותפה כבר היום לפיילוט התשלום ברכבת באמצעות כרטיס אשראי. רכבת ישראל אינה ערוכה לשיטת התשלום החדשה באפליקציות, ותיכלל ברפורמה רק בעוד כחודשיים - אך עובדת בשיתוף פעולה עם ישראכרט בשנה האחרונה.

התחנה

התחנה היא האפליקציה הממשלתית של משרד התחבורה עצמו, והיא כבר זמינה להורדה בחנות האפליקציות. שלוש האפליקציות האחרות מופעלות על ידי חברות פרטיות - אבל אושרו על ידי משרד התחבורה. שיטת התשלום והתעריפים זהים בכולן.

על פי משרד התחבורה, כלי שקיים באפליקציית התחנה ולא באחרות הוא האפשרות לתקשר עם המשרד – כדי להתעדכן במידע על שינויים בתחבורה הציבורית, לדווח על נהגים במידת הצורך, ולמלא משוב על הנסיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker