נמחקים מהמפה: רכבת ישראל תדלג על יישובים ערביים - "200 אלף תושבים בלי פתרון"

משרד התחבורה החליט לבטל את מסילת עירון, שאמורה לחבר את חדרה ועפולה דרך ואדי ערה — ובמקומה מציע מסילה חדשה שתעקוף את היישובים הערביים מצפון ■ הפיצוי שהוצע להם: סימון נתיב נסיעה לאוטובוסים ■ תושבי ואדי ערה: "החוסר התחבורתי חונק אותנו"

אסנת ניר
אסנת ניר
אסנת ניר
אסנת ניר

תוכנית מסילת הרכבת עירון, שהיתה אמורה לעבור בוואדי ערה ולחבר את היישובים באזור לרשת הרכבות הארצית, ירדה בינואר מהפרק, לטובת מסלול חלופי שמקדם משרד התחבורה - מסילת מנשה. כעת חוששים ביישובי ואדי ערה, שבהם מתגוררים כ-180 אלף תושבים, להישאר מנותקים מהרכבת - ללא פתרון הולם למצוקת התחבורה הקשה באזור.

קטע המסילה שבמחלוקת הוא המקטע שמצפון לחדרה מזרח, שיחבר את רכבת קו החוף והמסילה המזרחית (לוד-חדרה) - שתפתח לתנועה בעוד כ-8 שנים - לרכבת העמק. על פי התוכנית שבוטלה, מקטע ההמשך היה אמור לעבור ממחלף עירון ליישובי ואדי ערה - אום אל־פחם, ערערה ומגידו, עד לנקודה מערבית לעפולה, ומשם להתחבר למסילת רכבת העמק, עם שתי תחנות ביישובים הערביים. אולם בישיבת הוועדה לתחבורה יבשתית, הגוף הממונה על תכנון המסילות בישראל, שהתקיימה לפני כשבועיים, שונתה התוכנית, למורת רוחן של הרשויות המקומיות באזור ושל והוועדה המקומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker