לשכוח מנסיעה ברכבת? עומסים כבדים ברציפים מאתגרים את הנוסעים

הפקקים מחריפים, ונוסעים שמעוניינים להשתמש בתחבורה ציבורית נתקלים בקשיים: הגבלות הקורונה ברכבת נותרו - ונוסעים מתקשים להזמין נסיעות

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסנת ניר
אסנת ניר

נוסעים שניסו להזמין כרטיסי נסיעה לרכבת ולהיכנס לתחנות בשבוע האחרון מדווחים על קשיים. בקווים מסוימים בשעות העומס לא ניתן להזמין מקומות ישיבה כלל. זאת, בעוד ההגבלות על כמות הנוסעים נותרו בעינן - 75% מהתפוסה האפשרית - בזמן שנוסעים רבים חזרו להשתמש ברכבת בהתנהלותם היומיומית.

"בימים האחרונים התחרות באזור שלי על המקומות ברכבת נהפכה למטורפת" מעיד זאב המתגורר סמוך לרחובות, ומשתמש ברכבת כדי להגיע לעבודתו. זאב מתאר מצב בלתי אפשרי: "בגלל הקורונה חייבים להזמין מקומות מראש - והרכבת עובדת רק בחצי תפוסה או פחות. בשעות הרלוונטיות עבורי, 9:00-7:00, בלתי אפשרי להירשם ולתפוס מקום. זה נהפך למרוץ כמו לכרטיסים להופעת רוק שמגיעה לארץ. זה גורם לכך שבמקום לנסוע ברכבת אני צריך להיגרר בפקקים לעבודה בימים שבהם אני צריך להגיע לתל אביב. אני נדרש לכך דווקא בתקופה שבה הפקקים האלה שוברים שיא אפילו יחסית לתקופה שקדמה למשבר הקורונה. אני לא מבין את זה. מערכת הלימודים כבר חוזרת, המסעדות פתוחות, והרכבת ממשיכה לפעול במתכונת של שיא תקופת הקורונה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker