תשקיעו 180 אלף שקל? עשרות מכוניות טסלה צפויות להגיע החודש לישראל

כלי הרכב שיגיעו ארצה משתייכים למודל 3 - דגם שעלותו מתחילה בפחות מ-200 אלף שקל - לעומת יותר מ-400 אלף שקל לדגמים אחרים

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאסק עם תמונה של טסלה מאחוריו, ינואר 2020
מאסק עם תמונה של טסלה מאחוריו, ינואר 2020צילום: REUTERS/Aly Song/File Photo

משלוח כלי הרכב הראשון של יצרנית הרכב האמריקאית טסלה, בבעלות אילון מאסק, צפוי להגיע מחר (ה') לנמל אשדוד. החברה ונמל אשדוד לא מספקים מידע על מספר הרכבים והדגמים שיגיעו, אך הערכות של גורמים בענף הן כי צפויים להגיע החודש 70-50 כלי רכב. המשלוח אמור היה להגיע לנמל ב-27 בפברואר.

כלי הרכב שצפויים להגיע לישראל משתייכים למודל 3, דגם שעלותו מתחילה ב-180 אלף שקל, לעומת יותר מ-400 אלף שקל לדגמים אחרים. לפני כחודש הודיעה טסלה כי מועד האספקה הבא של הרכבים מדגם זה, שתוכנן להיות במארס גם כן, יידחה ליוני. החברה לא ציינה סיבה לדחייה, אך יצרה רושם כי הדחייה מתרחשת בגלל הזמנות רבות, שמצריכות היערכות מבחינת מלאי.

טסלה מציעה את מודל 3 בשלוש רמות טווח: SR+ שטווח הנסיעה שלו הוא 450 ק"מ; LR שטווח הנסיעה שלו הוא 580 ק"מ; ו-performance (שכולל ביצועי מהירות משודרגים לפי מפרט החברה). נכון להיום, דגם SR+ עדיין זמין להזמנה ליוני, אך שאר הדגמים אינם זמינים במלאי, והזמנות חדשות לאלה יתקבלו בישראל רק באוגוסט.

מכונית טסלה מודל 3צילום: /אי־פי

טסלה קיבלה רישיון יבוא לשני דגמים נוספים בישראל: מודל S, מכונית הסלון החשמלית, שתעלה החל מ-420 אלף שקל, ותשווק לישראל בנובמבר; ומודל X, רכב הפנאי הגדול, שמחירו יתחיל ב-447 אלף שקל, ומסירותיו יחלו גם הן בנובמבר. טווח הנסיעה במכוניות מתחיל ב-448 ק"מ במודל 3 הבסיסי, אך עולה עד 837 ק"מ בגרסה של מודל S.

טסלה בחרה לא לחשוף את מספר כלי הרכב שמכרה מאז שנפתחה אופציית הרכישה בישראל, עם השקת האתר בעברית בתחילת פברואר. ההערכות מדברות על מאות כלי רכב. שיטת השיווק של טסלה שונה מהותית מאופן מכירת המכוניות הנהוג בישראל, שמתבסס בעיקר על יבואנים מקומיים, החל משנות ה-90. טסלה אמנם מקימה מרכזים שנועדו להתרשמות מכלי הרכב, אך המכירות יתבצעו ישירות דרך האתר. באחרונה מונתה למנכ"לית נציגות החברה בישראל עדי גיגי.

עמדות הטעינה של החברה בישראל, שישרתו רק את לקוחותיה, יהיו פרושות בארבע ערים: תל אביב, חיפה, אילת ובאר שבע. ספק שירותי הדרך והגרירה של טסלה יהיה חברת שגריר, שנבחרה גם להיות רשת מוסכי הפחחות והצבע של החברה בארץ.

טסלה מוכרת לא יותר מחצי מיליון מכוניות בשנה, אך סביב החברה נוצר עניין רב, שייתכן כי ישפיע על ענף הרכב הישראלי, וספציפית על שוק הרכבים החשמליים. כלי רכב חשמליים אינם נפוצים בישראל, ומהווים פחות מ-1% מכלל מכירות כלי הרכב (מכוניות חשמליות בלבד, לא כולל רכבי פלאג-אין וסמי חשמליים). זאת בעוד במדינות רבות באירופה כלי רכב חשמליים שאינם מזהמים מהווים אחוז דו-ספרתי מסך מכירות המכוניות השנתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום