ברכבת הקלה בחנו את קצב העבודה, ואז הודיעו: נאחר בשנה

התרוקנות הכבישים בשל משבר הקורונה היתה הזדמנות להאצת מיזמי תחבורה גדולים ■ ואולם נת"ע, שאושרו לה 26 מיליון שקל לזירוז מיזם הרכבת הקלה, טוענת כעת כי יחול עיכוב בלוח הזמנים ■ גורם המעורה בפרטים: העיכובים אינם קשורים בתשתיות, אלא במערכות החשמל

אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בפגישה לילית שהתקיימה בתחילת השבוע בלשכת שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', הציגה נת"ע, החברה הממשלתית האחראית על הקמת הרכבת הקלה בגוש דן, תוכניות שלפיהן השלמת הקו הראשון של הרכבת תסתיים באיחור של שנה לפחות (סוף 2022).

זהו אינו הניסיון הראשון של נת"ע לקבל דחייה למועד פתיחת הקו מאז מונה המנכ"ל החדש לחברה, חיים גליק, לפני כחצי שנה. בפגישה שהתקיימה בינואר האחרון הציגה החברה למשרד התחבורה תמונת מצב שלפיה מועד פתיחת הקו יידחה לתקופה שבין חצי שנה לשנה. מבחינת ההנהלה הנוכחית, מדובר בפערים שנוצרו בתקופת המנכ"ל הקודם, יהודה בר־און, שעזב באוגוסט האחרון. סמוטריץ' ובכירי המשרד סירבו לקבל את בקשת הדחייה בטענה שאינה אחראית, וטענו כי החברה צריכה לפעול לעמוד ביעדיה עד שתציג ביסוס מקצועי לחששותיה. "את רוב הסיכונים הקיימים אפשר לנהל בצורה נכונה וכך לעמוד ביעדים. זה נכון עבור הציבור, וגם בכל הנוגע למוניטין של החברה, במיוחד לקראת המשך הפרויקטים הגדולים שלה", אמר מאוחר יותר סמוטריץ' ל–TheMarker. השר שלח את גליק לבחון מחדש את הדחייה ולהגיש פירוט מורחב לסיכונים שמצדיקים את העיכוב בפתיחת הקו. לצורך הבדיקה שכרה נת"ע את חברת ההנדסה בן ציון כרמל, שמתכננת גם את הקו הסגול, בעלות של חצי מיליון שקל וללא מכרז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker