למלא אוויר ולכבות מנוע? חלק מהמיתוסים על חיסכון בדלק דווקא נכונים

כשוויתור על המכונית הוא לא אופציה ומחירי הדלק מטפסים, יש כמה דרכים גם לחסוך בהוצאות על מילוי המכל ■ עם זאת, לא משנה כמה תשמרו על הכללים – יש רק דרך אחת להימנע מהוצאות גדולות על הדלק

חלק מהמלצות החיסכון בדלק הם בפועל בעלי השפעה שולית לחלוטין
חלק מהמלצות החיסכון בדלק הם בפועל בעלי השפעה שולית לחלוטיןצילום: בלומברג
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

אנחנו מכורים למכונית הפרטית. אנחנו מתכננים את החיים שלנו סביבה, מתקשים לחשוב על דרך אחרת שבאמצעותה אפשר להתנייד – ואפילו פקקים מורטי עצבים והיעדר מקומות חניה לא מסייעים לנו להיגמל מהשימוש בה. גם מחירי הדלק המאמירים לא גורמים לנו להוריד את הרגל מהגז.

במחצית השנה האחרונה, ביום האחרון של כל חודש מתמלאות תחנות הדלק בנהגים שמעוניינים למלא את מכל הדלק רגע לפני הקפיצה במחירו. היום (ד') הודיע משרד האנרגיה כי מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן יעלה בלילה שבין חמישי לשישי ב-36 אגורות, ויגיע לכל היותר ל-8.08 שקלים לליטר - רמת המחירים השנייה הכי גבוהה בהיסטוריה של ישראל, אחרי שיא של 8.25 שקלים בספטמבר 2012. כך, נהג שימלא 50 ליטר ישלם מעתה עוד 18 שקל - תוספת לא קטנה בשימוש יומיומי ברכב.

הנהירה לתחנות הדלק בסוף החודש מעידה על הרגישות הרבה של הנהגים למחיר, ועל הצורך לחסוך בהוצאות על המכונית הפרטית. קל יותר לתזמן את התדלוק לסוף החודש מאשר ליישם צעדים שמאפשרים חיסכון משמעותי בדלק. למעשה, מתן עצות לחיסכון בדלק דומה לקריאה להתחיל לבצע פעילות גופנית - אלה עצות פשוטות לכאורה, אך היישום שלהן דורש שינוי מהותי באורח החיים, ואת זה לא קל לבצע.

על פניו, רכישת מכונית חשמלית היא הפתרון המהיר והזול ביותר להתייקרות הדלק, והיא אכן יכולה לסייע לחיסכון ביומיום. אבל עלותה גבוהה, ויתרה מכך - בעתיד אנו צפויים לשלם מס נסועה על השימוש בה. אם כך, נראה כי בטווח הארוך, הדרך הבטוחה לחסוך בהוצאות האנרגיה של הנהגים היא לשנות הרגלים.

בראשם: בחירה בתחבורה ציבורית ורכיבה על אופניים כשאפשר, והמרת נסיעות קצרות בהליכה כשמזג האוויר נוח יחסית. עבור חלק מהאנשים, נגישות לתחבורה ציבורית היא קריטריון חשוב בבחירת מקומות המגורים והעבודה שלהם.

בטווח הקצר, להלן עצות והרגלים שכדאי לאמץ כדי לחסוך בהוצאות על הדלק - ומיתוסים שהתרומה שלהם לחיסכון היא שולית במקרה הטוב.

לכבות את המנוע בעת המתנה | נכון. אם אתם מחכים במכונית ומזג האוויר מאפשר זאת - חסכוני יותר לכבות את המנוע ולפתוח חלון מאשר לשמור עליו פועל. במכוניות מודרניות, ההתנעה אינה גורמת לצריכת דלק גבוהה, אך מנוע שפועל בעת עצירה - דווקא כן. בתור בונוס, גם תתרמו להפחתה בזיהום האוויר.

לכבות את המזגן ולנסוע עם חלונות פתוחים | נכון חלקית. במהירויות נמוכות מאוד, של מתחת ל-30 קמ"ש, כיבוי המזגן אכן יגרום למנוע להתאמץ פחות ולצרוך פחות דלק. ואולם מעל 30 קמ"ש - סגירת החלונות דווקא תשפר את האירודינמיות וכך תפחית את צריכת הדלק.

להעביר את תיבת ההילוכים לניוטרל בגלישה ובירידות | לא נכון. התרומה של מהלך כזה לחיסכון בדלק היא שולית, אם בכלל קיימת, בעוד העומס על הבלמים עולה באופן משמעותי. על כך תשלמו בטיפול הבא במוסך.

לקנות תוסף לדלק | לא נכון. יש עדיין תחנות דלק וחנויות המוכרות תוספי דלק ומבטיחות שיפור בביצועי המנוע ובצריכת הדלק - אבל אין הוכחות שזה עובד. מבחנים אובייקטיביים שנעשו בעולם, בין היתר על ידי מגזינים של צרכנות בארה"ב, מראים כי במקרה הטוב התוספים האלה לא מחוללים הבדל בביצועי המנוע - במקרה הרע פוגעים במנוע ובמערכות המכונית. אנחנו ממליצים להימנע מכך.

להימנע מנסיעות קצרות | נכון. נסיעה במהירות נמוכה, בהילוכים נמוכים, הכוללת בלימות והאצות רבות, היא הבזבזנית ביותר בדלק במכוניות בנזין. זהו תמריץ נוסף להחליף נסיעות קצרות בהליכה במידת האפשר.

לנהוג במתינות, גם כשהכביש פנוי | נכון. כשהמבט מכוון לכביש, לא נופתע מהאטה בתנועה או מרמזור שהתחלף לאדום. אם ננהג במתינות, נאיץ בהדרגה ונאט הרבה לפני ההגעה לרמזור, נשמור את המנוע על סל"ד נמוך ונחסוך דלק (במכונית היברידית מנוע הבנזין כלל לא פועל בנסיעה אטית). אמנם יש שוני בין דגמים ומנועים שונים, אך כלל האצבע הוא שכל קמ"ש הנוסף למהירות מעל 100 קמ"ש מוסיף אחוז לצריכת הדלק. כך, אם תסעו ב-125 קמ"ש, צריכת הדלק תגדל ב-25%. על כן, כדאי לשמור על המהירות המותרת, ולא לטוס בנתיב השמאלי. ואם החיסכון לא מספיק - גם תשמרו על חייכם וגם לא תקבלו דו"ח על מהירות מופרזת.

למלא אוויר בצמיגים לעתים קרובות | נכון. לחץ אוויר נמוך בצמיגים לא רק פוגע באחיזה בכביש, הוא גם גורם למנוע להתאמץ יותר כדי לסובב את הגלגל. על כן, כדאי למלא אוויר מדי שבועיים-שלושה ולוודא שלחץ האוויר יתאים להמלצת היצרן. כך גם הצמיגים שלכם יאריכו חיים.

מתדלק. שווה להצטרף למועדון הלקוחות?צילום: בלומברג

להצטרף למועדוני הלקוחות של חברות הדלק | נכון חלקית. בניסיון לבדל את עצמן, חברות הדלק פתחו מועדוני לקוחות ואפליקציות המספקות הנחות על הדלק. ההנחות האלה נמוכות - חברת טן, למשל, מציעה הנחה של 5 אגורות לליטר בתדלוק עצמי, כך שתדלוק מכל מלא יניב חיסכון זעיר של 2.5 שקלים. ועדיין, אם באפשרותכם לתדלק בתחנת דלק קבועה, כדאי להצטרף למועדון הלקוחות. לעתים המבצעים שמוצעים גדולים יחסית, והחיסכון בכל זאת מצטבר.

לרוקן את המכונית מחפצים לא הכרחיים | נכון חלקית. הקלה על משקל המכונית אמנם חוסכת דלק, אך בשיעור נמוך יחסית. כך, תוספת משקל של 45 ק"ג מיתרגמת לעלייה של כ-1% בלבד בצריכת הדלק.

לנקות את המכונית | נכון חלקית. ניקוי המכונית אכן משפר את האירודינמיות שלה, אך התרומה של המהלך לחיסכון בדלק היא בשברירי אחוזים - כנראה שאף פחות מעלות המים שבהם השתמשתם כדי לנקות את המכונית, ובוודאי שפחות ממחיר שטיפה במנהרה.

לתדלק בשעות הבוקר המוקדמות | לא נכון. כשהאוויר קר יותר הדלק מעט דחוס יותר, אך ההשפעה של פעולה כזו תוביל לחיסכון של כמה אגורות, אם בכלל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט