"לחשוף את המסמכים על התספורת בהסדר החוב של מצרים לחברת החשמל"

עמותת שומרי הבית דורשת מרשות החשמל לחשוף את המסמכים - הנוגעים לתספורת של כ-2 מיליארד דולר - בגינם החליטה הרשות לאשר את הפשרה עם מצרים, בכפוף לשימוע

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד"ר אסף אילת
ד"ר אסף אילתצילום: רוני פרל
אורה קורן
אורה קורן

עמותת שומרי הבית שיגרה היום (ד') פנייה לאסף אילת, מנהל רשות החשמל, שבה ביקשה לפרסם את כל המסמכים הקשורים לפשרת הפיצויים בין חברת החשמל למצרים. רשות החשמל החליטה לאשר את הפשרה בכפוף לשימוע ציבורי, אבל לא פירסמה את המסמכים עליהם התבססה עמדתה.

עוד ביקשה העמותה ארכה של שבועיים להגשת תגובות הציבור. הרשות העניקה חודש בלבד, כולל חגי תשרי, להגשת התגובות לשימוע לפני שתקבל החלטה סופית לגביו.

במסגרת הפשרה בגין נזקים שנגרמו לחברת החשמל - בעקבות הפסקת הזרמת הגז המצרי לישראל בתחילת העשור - תקבל החברה 500 מיליון דולר מתוך 1.76 מיליארד דולר שנפסקו לה בבוררות בינלאומית. מכיוון שהתשלומים יתפרשו על פני שמונה שנים וחצי, בהיוון תקבל החברה 350 מליון דולר מתוך 2.4 מיליארד דולר שנפסקו לטובתה.

רשות החשמל לא פירסמה מסמכים המסבירים מדוע הסכימה לתספורת של כ-2 מיליארד דולר לציבור בישראל. הסכום היה אמור להוריד את תעריף החשמל. יתר על כן, הרשות החליטה להעניק מתוכו 51 מיליון שקל לחברת החשמל בגין הוצאות מיוחדות שהיו לה בתהליך.

"על מנת שלא להפוך את השימוע הציבורי להליך ריק מתוכן, מובן כי על הציבור להיחשף, בכפוף להוראות הדין והמגבלות הרלוונטיות, לכל המידע שעמד בפני רשות החשמל עת החליטה להביא בפניו את עמדתה לאשר את הסדר הפשרה", ציין עורך הדין מטעם שומרי הבית, מתן גורפינקל. "למרות האמור לעיל, הרי שעיון במסמכים שפורסמו במסגרת השימוע הציבורי מלמד כי הם נעדרים לחלוטין את חוות הדעת, המזכרים והפרוטוקולים השונים עליהם הסתמכה רשות החשמל בחוות דעתה בשימוע ושנזכרים מפורשות בחוות דעתה הקובעת כי יש לאשרר את הסכם הפשרה", הוסיף.

בין השאר מבקש גורפינקל לראות את הסכם הפשרה ונספחיו, חוות הדעת שניתנו לחברת החשמל ולרשות החשמל לגבי תקינות התהליך ופרוטוקול הדיונים במליאת רשות החשמל שדנה בפשרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות