נמשכות התזוזות ברשות החשמל: סמנכ"לית חשמל ורגולציה והיועץ המשפטי פורשים

ד"ר נורית גל, שהובילה שורה של שינויים מערכתיים במשק החשמל, פורשת מתפקיד סמנכ"לית חשמל ורגולציה ■ היועץ המשפטי של הרשות, עו"ד מיכאל מקייה, שהוביל בין השאר את הרפורמה במשק החשמל, פורש לאחר שמונה וחצי שנים

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף אילת
אסף אילתצילום: עופר וקנין
אורה קורן
אורה קורן

עזיבות נוספות ברשות החשמל: לאחר עזיבתה של ד"ר תניב רופא, שכיהנה כסמנכ"לית כלכלה ופיננסים ברשות - גם ד"ר נורית גל ביקשה לפרוש בסוף השנה מתפקיד סמנכ"לית חשמל ורגולציה ברשות, לאחר כשש שנים בתפקיד.

במסגרת תפקידה הובילה גל שינויים מערכתיים במשק החשמל, ובהם הסדרת שוק החשמל העתידי, שהיה בסיס למכירת תחנת הכוח אלון תבור; מכרזים והסדרות למתקנים פוטו-וולטאיים; עיצוב מחדש של הליכי החיבור לרשת; תכנון צורכי משק החשמל; כתיבת מפת הדרכים לפיתוח מקטע הייצור במשק החשמלף ופרסום דו"חות עומק שנתיים על מצב משק החשמל.

גם עו"ד מיכאל מקייה, היועץ המשפטי של רשות החשמל בשמונה וחצי השנים האחרונות, הודיע כי יסיים תפקידו. מקייה היה שותף בהובלת שינויים משמעותיים במשק החשמל, ובהם קידום אנרגיה מתחדשת; קידום יצרנים פרטיים בטכנולוגיות קונבנציונליות; ורפורמה בחברת החשמל ובמשק החשמל. בנוסף, היה שותף לשינויים ארגוניים משמעותיים ולביסוס מעמדה של רשות החשמל כגורם מקצועי עצמאי.

ועדת המינויים הבכירים בנציבות המדינה בחרה בימים האחרונים פה אחד ברבקה לויפר לתפקיד סמנכ"לית כלכלה ופיננסים ברשות החשמל. לויפר תחליף בתפקיד את ד"ר רופא, אשר כיהנה בתפקיד כחמש שנים.

ד"ר נורית גלצילום: מיכל פתאל

לויפר, בעלת תואר שני בכלכלה מהאוניברסיטה העברית, משמשת כיום בתפקיד היועצת הכלכלית בנציבות שירות המדינה. לפני כן כיהנה כמנהלת תחום בכירה באגף התקציבים במשרד האוצר כראש צוות תכנון, מקרקעין והגנת הסביבה. בנוסף, שימשה כנציגת משרד האוצר במועצת מקרקעי ישראל וכדירקטורית בחברת נמלי ישראל.

יו"ר רשות החשמל, ד"ר אסף אילת, אמר כי "משק החשמל בישראל ביצע קפיצת מדרגה עצומה והפך למשק יעיל, תחרותי ומתקדם בזכות עבודתם של ד"ר גל ועו"ד מקייה. השניים התוו את עתיד המשק, וכעת לאחר שהתייצב והרפורמה הסתיימה ונמצאת בהליכי ביצוע, אני מודה להם על תרומתם העצומה ומבין את תחושת הסיפוק והמיצוי. אנו מאחלים להם בהצלחה בהמשך דרכם המקצועית. מאחל לרבקה לויפר בהצלחה, ובטוח כי תמשיך להשפיע רבות גם באתגרים רבים הניצבים בפני משק החשמל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי