הנמל המשיך את תעריף השבת גם בראשון - ויחזיר כסף ללקוחות

בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגד נמל אשדוד - כ-15 אלף לקוחות הנמל יקבלו פיצוי של 83 מיליון שקל ■ התובעת ועורכי הדין שלה יקבלו 10 מיליון שקל ■ הנמל התחייב להפסיק את גביית תוספת השבת ביום ראשון בבוקר

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

הסדר פשרה בתביעה ייצוגית, שהגישה חברת אמ.פי.איי. סחר בנייר, הוגש השבוע לבית המשפט - ולפיו נמל אשדוד ישלם 83 מיליון שקל לכ-15 אלף לקוחות נפגעים, בהם לקוחות קבועים ומזדמנים ועמילי מכס.

החברה קיבלה אישור לתביעה ייצוגית כבר ב-2017, ומאז היו הצדדים בגישור ארוך, שהסתיים באחרונה. לטענת החברה, לקוחה של נמל אשדוד, גבה הנמל במשך שנים תוספת של 40% - לפי תעריף שבת - גם עבור מטענים שפורקו או הוטענו ביום ראשון בבוקר. משמעות גביית היתר עומדת על מאות שקלים למכולה. הנמל טען מצדו כי הוא גובה את התוספת המרבית על פי כל דין.

בית המשפט שלח את הצדדים לגישור - שנערך במשך 20 חודשים. הסכם הגישור, הכולל פשרה בין הצדדים, קיבל השבוע תוקף של החלטת בית משפט, שלפיה ישלם הנמל למעלה מ-83 מיליון שקל ללקוחות שנפגעו מגביית היתר.

עוד קובע ההסכם כי חברת הנמל - שיוצגה על ידי משרד יגאל ארנון - תחדל לחייב ולגבות את התוספת הזאת עבור שירותים שיינתנו בפרק הזמן שלאחר חצות הליל בצאת יום מנוחה.

התשלומים אמורים להיעשות באופן פרטני ללקוחות השונים, לאחר שאלה יפנו לנמל לבירור זכאותם. בתוך 180 יום ידווח הנמל על התקדמות התהליך לבית המשפט. התשלומים אמורים לעבור ללקוחות תוך כמה חודשים בליווי אנשי מקצוע שהחברה התובעת תעסיק על חשבונה.

כמו בכל תביעה ייצוגית, המרוויחים הגדולים הם מי שהגישו וניהלו אותה בשנים האחרונות. בהסכם נקבע כי שכר טרחת באי כוחה של התובעת, משרד שיוצג על ידי עו"ד טל ספיר ממשרד עורכי הדין שיפמן, ספיר, שטורם ושות', יהיה 10.25% מסכום ההשבה המצטבר, לא כולל מע"מ. התובעת עצמה תקבל 1.75% מסכום ההשבה המצטבר, בתוספת מע"מ. שכר הטרחה והגמול לא יפחת בשום מקרה מסך כולל של 10.2 מיליון שקל, בתוספת מע"מ.

מנמל אשדוד נמסר: "התעריף מתבסס על אופן הגבייה שבו נהגה רשות הנמלים בעבר. חברת הנמל סברה כל העת כי היא פועלת כדין, ובעקבות הגשת התביעה הייצוגית והליכי הגישור, הגיעו הצדדים להסדר פשרה שהוגש לאישורו של בית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים