משקי אנרגיות מתחדשות וקבוצת דוראל מתכננות להשקיע 300 מיליון שקל באנרגיה סולארית

החברות הקימו חברה בת שמתכננת להקים בשלוש השנים הבאות פרויקטים סולאריים בעיקר בקיבוצים שיפיקו כ-90 מגהוואט ■ ישראל עדיין מפגרת ביעדים שהציבה הממשלה וגם ביחס למדינות העולם במעבר לניצול אנרגיה סולארית

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חוות אנרגיה סולארית
חוות אנרגיה סולאריתצילום: IVAN ALVARADO/רויטרס
אורה קורן
אורה קורן

חברת משקי אנרגיות מתחדשות וקבוצת דוראל הקימו חברה בת משותפת דוראל משקי אנרגיה מתחדשת, להקמת פרויקטים סולארים קטנים ובינונים בעיקר בקיבוצים, על גגות ומאגרי מים. החברה מתכננת להשקיע בשלוש השנים הבאות כ-300 מיליון שקל בפרויקטים סולאריים.

על פי המתווה, בכל שנה מתוכננת השקעה של כ-100 מליון שקל בהקמת מתקנים סולארים שיפיקו 30 מגהוואט. על פי העסקה, כל צד יחזיק 50% ממניות הפעילות המשותפת, שנועדה להרחיב משמעותית את פעילותן בתחום האנרגיה המתחדשת.

דוראל פועלת בתחום הנדל"ן בקיבוצים מעל 20 שנה ומזה כ-11 שנים בתחומי האנרגיה. יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל אמר ל-TheMarker היום (ד') כי החברה הקימה עם הקיבוצים מתקנים סולארים, מתקני רוח וביוגז על הגגות והקרקעות. שיתוף הפעולה עם הקיבוצים מתבסס על ידע ומימון מדוראל, וקרקע ומשאבים אחרים כגגות רפת ולול, זבל או מאגרי מים שמביאים הקיבוצים.

לחברה מעל 100 שותפויות מסוג זה עם הקיבוצים. אחד הפרויקטים הגדולים של דוראל הוא הקמת מיזם סולארי על שטח של 1,500 דונם באיזור בית שאן, שיפיק 100 מגהוואט חשמל. בפרוייקט שותפים 12 ישובים בסביבה.

חן מלמד, מנכ"ל משקי אנרגיות מתחדשות אמר כי: "אנו בעיצומה של מהפכה כלל עולמית אמיתית, והאנרגיות המתחדשות מהוות כבר היום נתח משמעותי מכלל ייצור החשמל. בשנים האחרונות התמקדה משקי אנרגיות מתחדשות בהקמת שדות סולארים בהספק גבוה ושיתוף הפעולה עם קבוצת דוראל יאפשר לנו להעניק ללקוחותינו מעטפת רחבה יותר של שירותים ומומחיות, לרבות הקמת מתקנים קטנים על גגות, מאגרי מים ובריכות דגים".

חברת משקי אנרגיות מתחדשות, הנמצאת בבעלות משותפת של משקי הנגב, משקי הדרום ומשקי הקיבוצים, מקימה בימים אלה פרויקטים בהיקף של עשרות מגה וואט סולאריים. משקי אנרגיות מתחדשות, מחזיקה ב-100% מחברת משקים אנד פרטנרס (M&P), המנוהלת על-ידי שחר בן מויאל, זרוע הביצוע של הפרויקטים הסולאריים.

ישראל מפגרת בהפקת אנרגיה סולארית יחסית ליעדים שקבעה לעצמה ויחסית למדינות מפותחות אחרות. היעד הממשלתי המקורי היה יצור 5% מצריכת החשמל במשק מאנרגיה מתחדשת עד 2014. בפועל, ב-2017 השיעור הגיע ל-2% בלבד. היעד החדש אליו מכוונת רשות החשמל הוא 10% ב-2020.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב