יצרני החשמל הפרטיים: נותרנו שבויים של עובדי חברת החשמל

בתגובה לבקשת המדינה למשוך את עתירתה לבג''ץ ביקשו יצרני החשמל הפרטיים להוסיף ולדון בעתירתם להגבלת זכות השביתה של עובדי חברת חשמל

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עובדי חברת החשמל
עובדי חברת החשמלצילום: דוברות חברת החשמל
אורה קורן
אורה קורן

פורום יצרני החשמל הפרטיים ביקש היום מבג''ץ להמשיך לדון בעתירה שהגיש להגבלת זכות השביתה של עובדי חברת החשמל. זאת לאחר שהמדינה ביקשה מבית המשפט למשוך את עתירתה באותו עניין, בכפוף לביטול פסק הדין של בית הדין הארצי לעבודה שאישר קיום של שביתות פראיות במשק.

"הפורום עומד על דיון והכרעה בעתירתו ללא תלות בהחלטת בית המשפט הנכבד בבקשת המדינה. בהתאם לכך בית המשפט מתבקש לקבוע מועד לדיון בעתירה", כתב עורך הדין של הפורום אהרן מיכאלי ממשרד גולדפרב זליגמן, לשופטים עוזי פוגלמן, מני מזוז וענת ברון.

בשבוע שעבר לאחר אישור הרפורמה בחשמל בממשלה, פנתה המדינה לבג''ץ וציינה כי במסגרת הרפורמה הכוללת שינוי מבני משמעותי במשק החשמל הסכימו המדינה וההסתדרות על ביטול פסקי הדין של בית הדין הארצי לעבודה ובית הדין האזורי לעבודה בחיפה - שהתירו שביתות ללא הגבלה. "בכך תבוא עתירתה של המדינה לכדי מיצוי", נכתב בהודעת המדינה, שמשתמע ממנה כי היא מבקשת למשוך את עתירתה רק בכפוף לביטול החלטת בית הדין הארצי לעבודה ובית הדין האיזורי בחיפה.

תחנת הכוח של או.פי.סי במישור רותםצילום: אלבטרוס צילומי אוויר

בפנייתם ציינו היצרנים הפרטיים כי אין קשר בין עתירת הממשלה לבג''ץ לבין עתירתם, שבה התבקש בג"ץ לקבוע סייגים לשביתות בחברת חשמל. הסייגים המתבקשים כוללים איסור על שביתות שפוגעות ביצרני החשמל הפרטיים או בתחרות במשק, איסור על מתווה במקטע מונופוליסטי שיפגע ביצרנים הפרטיים וקבלת אישור מראש מהיצרנים הפרטיים למתווה השביתה, ככל שתתרחש. בנוסף ביקשו לבטל את פסק הדין של בית הדין הארצי לעבודה שהתיר שביתות ללא מגבלה.

"לעובדי חברת החשמל יש יכולת לנצל את כוחה המונופוליסטי של חברת החשמל באופן שיפגע ביצרני החשמל הפרטיים ובתחרות במשק החשמל", ציינו. לדבריהם, גם לאחר הרפורמה תיוותר התחרות במשק החשמל והיצרנים יישארו תלויים בחברת חשמל ובעובדיה. במיוחד הדגישו היצרנים כי הרפורמה אינה מונעת מעובדי חברת חשמל להשבית מקטעים של הרשת, באופן שיכול לפגוע בהם בצורה חמורה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"