המתנה של כ"ץ ליום ירושלים: פיתוח הרכבת הקלה בעיר ירד מסדר היום

כ"ץ ביקש לדחות את ההכרעה בדבר תוואי הקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים, מאחר שהוא בוחן אפשרות לשנותו – צעד שעלול לדחות את העבודות על הקו כולו בשנה לפחות ולמחוק כמה מהתחנות העתידיות

אורן דורי
אורן דורי
שר התחבורה ישראל כ"ץ
שר התחבורה ישראל כ"ץצילום: אילן אסייג
אורן דורי
אורן דורי

דיון מכריע שאמור היה להתקיים היום (א') בוועדה המחוזית לתכנון בירושלים בנושא הקו הבא של הרכבת הקלה בעיר נדחה ברגע האחרון למועד שטרם נקבע, בלחץ שר התחבורה ישראל כ"ץ.

בחודש האחרון סירבה הוועדה פעמיים לבקשות של כ"ץ לדחות את ההכרעה בדבר תוואי הקו הכחול של הרכבת, שכבר אושר סטטוטורית ברובו ושהעבודות עליו מתוכננות לצאת לדרך ב-2019. לבסוף, הנושא ירד מסדר היום הבוקר, ביום ירושלים.

למרות שמשרד התחבורה היה שותף בעצמו לתוכנית שהוגשה לוועדה לפני כשנתיים, כעת שוקל כ"ץ לשנות אותה ולבטל את המסילה המתוכננת בעמק רפאים – צעד שעלול לדחות את העבודות על הקו כולו בשנה לפחות ולמחוק כמה מהתחנות העתידיות.

בעלי עסקים בעמק רפאים, חלקם בעלי כוח פוליטי במסדרונות הליכוד, לוחצים זה זמן רב שלא להעביר את הרכבת הקלה ברחובות שלהם. לפני כחודש ביקש כ"ץ לשקול פעם נוספת את התוואי ולבחון אפשרות להעביר את הרכבת ב"פארק המסילה", המרוחק כמה מאות מטרים מהמקום. בירושלים מתנגדים לשינוי, בטענה שייחרב את הפארק, יפגע בשירות התחבורתי לתושבים – ובעיקר יביא לדחייה משמעותית בעבודות, שכן הקו יחזור לשולחן השרטוטים.

חשש גדול עוד יותר הוא שלאור המחלוקות, הקו הכחול לא יעבור בעמק רפאים וגם לא בפארק – אלא ידלג על האזור כולו בדרכו בין שכונת גילה בדרום ושכונת רמות בצפון. משמעות הדבר תהיה ביטול שלוש תחנות בדרך, שנועדו לשרת את תושבי השכונות קטמונים, אורנים, וגוננים שעתידה לשלש את עצמה במסגרת תוכניות התחדשות עירונית.

המועמד לראשות העיר ירושלים מטעם סיעת התעוררות, עופר ברקוביץ', מסר כי "צר לי שדווקא לכבוד יום ירושלים התבשרנו על דחייה נוספת באישור הקו הכחול של הרכבת הקלה, אשר קריטי לירושלים. הקו הכחול חייב להיות מאושר במהרה ללא כל פגיעה בפארק המסילה ולרווחת כלל תושבי ירושלים. אני קורא לשר ולכל הנוגעים בדבר להסיר חסמים ולקדם את אישור הקו בתוואי שאינו פוגע בפארק המסילה".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה טרם קבע עמדה באשר לחלופה המוצעת, כאשר נלקחים בחשבון השיקולים של כל אחת מהחלופות המוצעות. השר כ"ץ קיים מספר דיונים מקצועיים עם הגורמים הרלוונטיים ובימים אלה אנו נמצאים בהליך גיבוש עמדה. השר נוהג בפרויקט הקו הכחול כפי שנוהג בכל פרויקט מסוג זה, מתוך גישה עניינית וללא שיקולים פוליטיים. עד לגיבוש העמדה ביקש המשרד לדחות את הדיון בנושא".

כתבות מומלצות

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918