מחיר הנפט זינק לשיא של שלוש שנים וחצי - ויעלה למשק הישראלי מיליארד דולר בשנה

הבנזין בתחנות הדלק התייקר בשנה האחרונה ביותר מ–7% ומחירו כיום קרוב ל–6.5 שקלים לליטר בשירות עצמי ■ עבור הנהג הממוצע בישראל מדובר בהוצאה נוספת של מאות שקלים בשנה

קידוח נפט בטקסס
קידוח נפט בטקססצילום: Via Bloomberg

עליית מחיר הנפט הגולמי מ–60 דולר לחבית ברנט לפני חצי שנה לרמה של 75 דולר כיום, מביאה להתייקרות של כמיליארד דולר בשנה בעלות מוצרי הנפט לשוק המקומי, הצורך כ–70 מיליון חביות נפט בשנה — כך טוען חן הרצוג, כלכלן ראשי ב–BDO ויועץ לחברות בתחום האנרגיה.

לדבריו, כ–65% ממוצרי הנפט הנצרכים הם בנזין וסולר לתחבורה, ולכן את עיקר העלות של התייקרות הנפט למשק, כ-650 מיליון דולר, עלול לשלם הצרכן הישראלי באמצעות עלייה של מחירי הבנזין, הסולר והתחבורה הציבורית. את העלייה במחיר הבנזין הצרכן כבר חש בכיסו בהתייקרות שהיתה החודש. הבנזין בתחנות הדלק התייקר בשנה האחרונה ביותר מ–7% ומחירו כיום קרוב ל–6.5 שקלים לליטר בשירות עצמי. עבור הנהג הממוצע בישראל מדובר בהוצאה נוספת של מאות שקלים בשנה.

בנוסף, 10% מהצריכה המקומית של מוצרי נפט מקורה בצריכת דלק מטוסים. עליית מחיר הנפט היא גורם ישיר להתייקרות מערך התעופה העולמי, ולכן יכולה לגרור התייקרות של כרטיסי הטיסה, שתורגש כבר בקרוב. בענף התעופה הישראלי אומרים כי נכון לעכשיו המחירים נותרו בעינם, אך אם העליות ימשיכו, החברות יחלו בקרוב לייקר את המחירים.

התחרות בענף עשויה למתן התייקרות כזו, מאחר שהחברות אינן מעוניינות לאבד נוסעים בקווים תחרותיים.ייצור החשמל בישראל נעשה רובו ככולו על בסיס גז טבעי, פחם ואנרגיות מתחדשות, ולכן לעליית מחירי הנפט לא תהיה השפעה משמעותית על מחירי החשמל בישראל.

התעשייה הגדולה בישראל עברה לצריכת גז טבעי, ולכן ל עליית מחירי הנפט תהיה עליה השפעה מעטה יחסית. באשר לתעשייה הבינונית והקטנה, שעדיין לא מבוססת על גז אלא גם על מוצרי לוואי של נפט, כמו סולר, התייקרות תשומת הייצור עלולה לפגוע בכושר התחרות של החברות ועשויה לעודד אותן להשקיע במעבר לגז טבעי.

התעשייה בישראל צורכת כ–7 מיליון חביות נפט לשנה, בסולר מזוט וגפ"מ. לפיכך, עליית מחירי הנפט מתחילת השנה משמעה הפסד של כ–100 מיליון דולר לתעשייה הקטנה והבינונית במונחים שנתיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"