כלל ביטוח תעמיד 100 מיליון שקל להקמת שדות סולאריים על ידי הקיבוצים

חברת משקי אנרגיות מתחדשות תפתח את הפרויקט בשטח של קיבוץ עין צורים ובשטח של שבט טראבין בנגב ■ כלל ביטוח מנסה להגדיל את חלקה בתחום הצומח של מימון פרויקטים באנרגיות מתחדשות

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שדות סולאריים בסמוך לקיבוץ קטורה
שדות סולאריים בסמוך לקיבוץ קטורהצילום: אלבטרוס צילומי או
אורה קורן
אורה קורן

חברת כלל ביטוח תעמיד מימון בהיקף של 100 מיליון שקל עבור הקמת שדות סולאריים על ידי הארגונים הכלכליים של הקיבוצים.

חברת משקי אנרגיות מתחדשות, זרוע האנרגיה המתחדשת של הארגונים הכלכליים של הקיבוצים, וקבוצת כלל ביטוח חתמו היום (א') על הסכמים למימון, הקמה ופיתוח של פרויקטים סולאריים בהספק של עשרות מגה-ואט בשטחי קיבוץ עין צורים, ובשטחים בבעלות שבט טראבין בנגב.

הפרויקטים יוקמו בהליך מזורז תחת האסדרה החדשה של רשות החשמל, בהתאם למכסה לייצור חשמל ירוק, שבה זכתה חברת משקי אנרגיות מתחדשות במכרזים לפיתוח מתקנים סולאריים שפורסמו בתחילת השנה. הפרויקטים, הכוללים מיזם אנרגיות מתחדשות ראשון מסוגו בשטחי הפזורה הבדואית בנגב, יתחילו לספק חשמל לרשת כבר בדצמבר. משקי אנרגיות מתחדשות מתכוונת להוסיף ולהרחיב את פעילותה בתחום האנרגיות המתחדשות ולבנות מתקנים נוספים, לפי דברי חן מלמד, מנכ"ל הקבוצה.

כלל ביטוח שמה לה למטרה להגדיל את חלקה בתחום הצומח של מימון פרויקטים באנרגיות מתחדשות. את כלל ביטוח ייצגו בעסקה עו"ד אלון זיו ממשרד שיבולת ועו"ד איריס טייס. את משקי אנרגיות מתחדשות ייצגו עו"ד אדם איתן ועו"ד לימור שכטר ממשרד הרצוג פוקס נאמן, וכן עו"ד אמנון אפשטיין ועו"ד עירן איפרגן ממשרד ERM. שגיא בן סימון מחברת בטא פיננס ליווה את העסקה. בכוונת כלל ביטוח ומשקי הקיבוצים להוסיף לשתף פעולה ביניהן בעתיד בפיתוח פרויקטים סולאריים במתכונת דומה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"