אלון חסן נגד ועד הנמל באשדוד: "חוצפנים. אני סולקתי מתפקידי והם מדברים על דמוקרטיה?"

זיכויו של אלון חסן מאיים על ועד הציוד המכני הנבחר, שנמצא במו"מ מול ההנהלה וכבר הודיע כי לא יפנה את מקומו ■ הוועד: "מה אלון חשב, שהעובדים והבעיות יחכו לו?" ■ חסן: "הבטיחו לי שאם אזוכה - אשוב למקומי"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון חסן (מימין) ואחיו דוד חסן, אחרי הזיכוי
אלון חסן (מימין) ואחיו דוד חסן, אחרי הזיכויצילום: אליהו הרשקוביץ
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

שובו הצפוי של אלון חסן לנמל אשדוד מייצר להנהלת הנמל מכשול חדש ולא צפוי, וכבר גורר מלחמות פנימיות. אף שחסן נמצא עדיין בהשעיה, כמו בארבע השנים האחרונות, נדמה כי בכוונתו לשוב לנמל לא רק כעובד, אלא גם כראש הוועד שבראשו עמד טרם התפוצצות הפרשה. הנהלת הנמל ממתינה בימים אלה להחלטת המדינה אם לערער על פסק הדין, שזיכה את חסן מכל האישומים נגדו.

שובו של חסן לסביבת הנמל מתרחש על רקע המו"מ שנפתח השבוע בין ההנהלה לעובדים לקראת הרפורמה בנמל, ומאיים להכשילו. רשימת הדרישות של העובדים, כפי שהתפרסמה ב-TheMarker, רחבה מאוד וכוללת מענק של 3 מיליון שקל, פנסיה לפורשים עד גיל 67, וכן הטבות מפליגות לנשארים - כולל רשת ביטחון שתאפשר מתן שכר גם ללא עבודה.

ועד הציוד המכני כתב השבוע לעובדים בעניינו של חסן כי "אנו בדעה שיש להחזירו לעבודה, ועמדתנו זו הועברה להנהלה", אך הדגיש כי "בעניין החזרה (של חסן) לוועד העובדים, אנו בדעה נחרצת כי נבחרנו דמוקרטית ויש לנו משימה לבצע". במלים אחרות - חברי ועד הציוד המכני, שנבחרו רק בחודשים האחרונים, לא מתכוונים לפנות את מקומם לחסן.

נמל אשדודצילום: אילן אסייג

חסן מצדו, שנעצר בשבוע שעבר על ידי אנשי הביטחון כשניסה להיכנס לנמל, הגיב למכתב באחת מקבוצות העובדים בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: "הם נבחרו דמוקרטית ואני מה?...חוצפנים. אני סולקתי מתפקידי כי תפרו לי תיקים. בית המשפט זיכה אותי זיכוי מוחלט. הם מדברים על דמוקרטיה? למרות שבזמנו אבי אדרי (מההסתדרות) הבטיח לי שאם אזוכה אחזור למקומי, אני לא מעוניין. אני מעונין שיהיו בחירות, ואז זו תהיה דמוקרטיה...למנוע ממני להיכנס לנמל ולעשות מחטף יחד עם ההנהלה וההסתדרות, לחתום על הסכם שיהיה רע לעובדים, זה לא יכול להיות, ואסור שיהיה".

"איננו ממהרים לחתום על הסכם שלא מיטיב עם העובדים", כתבו בוועד לעובדים", והוסיפו כי "אנו נושאים באחריות כלפיכם, ובמקביל דורשים שתגלו אחריות ותפסיקו מידית להיגרר ליוזמות פירטיות שמזיקות לכולנו. לא ניתן יד לאף גורם שמונע מנקמות אישיות או אינטרסים אישיים להפריע לנו, ומבטיחים שנגן על כל עובד".

מ"מ יו"ר ועד הציוד המכני, אבי אבן חיים, אמר כי "העובדים סבלו וסובלים מתדמית שלילית שליוותה אותם שנים, מה שנתן לגיטימציה לכולם להכניס להם בכל הזדמנות, עד שהגיע ועד שלא פחד להילחם על זכויותיהם של העובדים. נבהיר שוועד העובדים שמח על זיכויו של אלון, וקורא לו שוב להצטרף אלינו. אין לנו מושג מדוע בזמן האחרון מעוותים את התמונה ומפרסמים כאילו הוועד לא מעונין בשובו של אלון. זה ספין ולא יותר מזה".

"למען הסר ספק, כל נציגי הוועד לא מנעו/מונעים/ימנעו את כניסתו של אלון לנמל. הנציגים שנבחרו על ידי ציבור העובדים נבחרו בדרך דמוקרטית בבחירות שנערכו בדצמבר 2017. הנציגים שנבחרו הראו לציבור שהם אכן ראויים להיות חברי ועד, ומסוגלים לסחוב את העגלה שהיתה בדרך לתהום מאז תחילת הפרשה. אנחנו יודעים שגורמים מסוימים בעלי אינטרס מעוניינים להפיל את הוועד אבל זה לא יעזור להם, בגלל שהמניעים שלהם לא כשרים".

"ועד ציוד מכני חוזר ואומר שבחירות אינן על הפרק כרגע", ציין בן חיים. "מי שרוצה בטובת העובדים אינו מעמיד תנאים. אני לא מבין את אלון, הרי מה הוא חשב לעצמו, שהעובדים והבעיות בנמל יחכו לו?"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?