אלון חסן נגד ועד הנמל באשדוד: "חוצפנים. אני סולקתי מתפקידי והם מדברים על דמוקרטיה?"

זיכויו של אלון חסן מאיים על ועד הציוד המכני הנבחר, שנמצא במו"מ מול ההנהלה וכבר הודיע כי לא יפנה את מקומו ■ הוועד: "מה אלון חשב, שהעובדים והבעיות יחכו לו?" ■ חסן: "הבטיחו לי שאם אזוכה - אשוב למקומי"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון חסן (מימין) ואחיו דוד חסן, אחרי הזיכוי
אלון חסן (מימין) ואחיו דוד חסן, אחרי הזיכויצילום: אליהו הרשקוביץ
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

שובו הצפוי של אלון חסן לנמל אשדוד מייצר להנהלת הנמל מכשול חדש ולא צפוי, וכבר גורר מלחמות פנימיות. אף שחסן נמצא עדיין בהשעיה, כמו בארבע השנים האחרונות, נדמה כי בכוונתו לשוב לנמל לא רק כעובד, אלא גם כראש הוועד שבראשו עמד טרם התפוצצות הפרשה. הנהלת הנמל ממתינה בימים אלה להחלטת המדינה אם לערער על פסק הדין, שזיכה את חסן מכל האישומים נגדו.

שובו של חסן לסביבת הנמל מתרחש על רקע המו"מ שנפתח השבוע בין ההנהלה לעובדים לקראת הרפורמה בנמל, ומאיים להכשילו. רשימת הדרישות של העובדים, כפי שהתפרסמה ב-TheMarker, רחבה מאוד וכוללת מענק של 3 מיליון שקל, פנסיה לפורשים עד גיל 67, וכן הטבות מפליגות לנשארים - כולל רשת ביטחון שתאפשר מתן שכר גם ללא עבודה.

ועד הציוד המכני כתב השבוע לעובדים בעניינו של חסן כי "אנו בדעה שיש להחזירו לעבודה, ועמדתנו זו הועברה להנהלה", אך הדגיש כי "בעניין החזרה (של חסן) לוועד העובדים, אנו בדעה נחרצת כי נבחרנו דמוקרטית ויש לנו משימה לבצע". במלים אחרות - חברי ועד הציוד המכני, שנבחרו רק בחודשים האחרונים, לא מתכוונים לפנות את מקומם לחסן.

נמל אשדודצילום: אילן אסייג

חסן מצדו, שנעצר בשבוע שעבר על ידי אנשי הביטחון כשניסה להיכנס לנמל, הגיב למכתב באחת מקבוצות העובדים בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: "הם נבחרו דמוקרטית ואני מה?...חוצפנים. אני סולקתי מתפקידי כי תפרו לי תיקים. בית המשפט זיכה אותי זיכוי מוחלט. הם מדברים על דמוקרטיה? למרות שבזמנו אבי אדרי (מההסתדרות) הבטיח לי שאם אזוכה אחזור למקומי, אני לא מעוניין. אני מעונין שיהיו בחירות, ואז זו תהיה דמוקרטיה...למנוע ממני להיכנס לנמל ולעשות מחטף יחד עם ההנהלה וההסתדרות, לחתום על הסכם שיהיה רע לעובדים, זה לא יכול להיות, ואסור שיהיה".

"איננו ממהרים לחתום על הסכם שלא מיטיב עם העובדים", כתבו בוועד לעובדים", והוסיפו כי "אנו נושאים באחריות כלפיכם, ובמקביל דורשים שתגלו אחריות ותפסיקו מידית להיגרר ליוזמות פירטיות שמזיקות לכולנו. לא ניתן יד לאף גורם שמונע מנקמות אישיות או אינטרסים אישיים להפריע לנו, ומבטיחים שנגן על כל עובד".

מ"מ יו"ר ועד הציוד המכני, אבי אבן חיים, אמר כי "העובדים סבלו וסובלים מתדמית שלילית שליוותה אותם שנים, מה שנתן לגיטימציה לכולם להכניס להם בכל הזדמנות, עד שהגיע ועד שלא פחד להילחם על זכויותיהם של העובדים. נבהיר שוועד העובדים שמח על זיכויו של אלון, וקורא לו שוב להצטרף אלינו. אין לנו מושג מדוע בזמן האחרון מעוותים את התמונה ומפרסמים כאילו הוועד לא מעונין בשובו של אלון. זה ספין ולא יותר מזה".

"למען הסר ספק, כל נציגי הוועד לא מנעו/מונעים/ימנעו את כניסתו של אלון לנמל. הנציגים שנבחרו על ידי ציבור העובדים נבחרו בדרך דמוקרטית בבחירות שנערכו בדצמבר 2017. הנציגים שנבחרו הראו לציבור שהם אכן ראויים להיות חברי ועד, ומסוגלים לסחוב את העגלה שהיתה בדרך לתהום מאז תחילת הפרשה. אנחנו יודעים שגורמים מסוימים בעלי אינטרס מעוניינים להפיל את הוועד אבל זה לא יעזור להם, בגלל שהמניעים שלהם לא כשרים".

"ועד ציוד מכני חוזר ואומר שבחירות אינן על הפרק כרגע", ציין בן חיים. "מי שרוצה בטובת העובדים אינו מעמיד תנאים. אני לא מבין את אלון, הרי מה הוא חשב לעצמו, שהעובדים והבעיות בנמל יחכו לו?"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי