משרד התחבורה לא מודאג מתאונת הרכב האוטונומי: "בישראל זהירים יותר"

המדען הראשי במשרד, ד"ר שי סופר, אומר כי הטכנולוגיה עדיין לא בשלה להסעת נוסעים, אך הוא ישקול בחיוב העלאת מכוניות כאלה על כבישים ציבוריים לצורכי ניסוי ■ משרד התחבורה וצה"ל ישתפו פעולה לצורך ניסויים ברכב ללא נהג במתחם עירוני מלאכותי

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכב אוטונומי שהוצג באתר הניסויים לתחבורה אוטונומית בשפיים
רכב אוטונומי שהוצג באתר הניסויים לתחבורה אוטונומית בשפייםצילום: עופר וקנין
אורן דורי
אורן דורי

"התאונה של המונית האוטונומית של אובר באריזונה היא סיפור שנולד ממדיניות מסוימת. המדיניות שהאמריקאים מתווים היא מדיניות שאנחנו לא בהכרח שותפים לה. יש בעולם מדינות עם גישה יותר מתירנית כלפי החדרת הרכב האוטונומי — גישה שאותה מובילים האמריקאים, סין וסינגפור — ומדינות עם עמדה שמרנית יותר, כמונו וכמו האירופאים. אנחנו זהירים משום שהטכנולוגיה עדיין לא בשלה" – כך אמר אתמול המדען הראשי של משרד התחבורה, ד"ר שי סופר, בשיחה עם TheMarker.

עם זאת, סופר מציין כי מחקרים שונים מראים כי בסופו של דבר הרכב האוטונומי יהיה בטוח מאוד, ויפחית את מספר ההרוגים בתאונות דרכים בכ-90%. לדבריו, "חזון של אפס הרוגים אינו אפשרי אלא אם תהיה הפרדה מפלסית מלאה בין כלי רכב להולכי רגל. אך ברור שיהיו הרבה פחות הרוגים".

בישראל עדיין לא ניתן לעלות על מונית שנוהגת בכוחות עצמה, אולם למדינה יש תוכניות מרחיקות לכת בכל הנוגע לביצועם של ניסויים ברכב ללא נהג. חברת מובילאיי הישראלית, מהמובילות בעולם בתחום טכנולוגיית הרכב האוטונומי, כבר קיבלה בעבר היתר ממשרד התחבורה לערוך ברכביה ניסויים בכבישים ציבוריים — כאשר נהג אנושי יושב מאחורי ההגה כדי שיוכל להשתלט על הרכב בעת הצורך. סופר מעריך כי אם חברות מתקדמות אחרות בתחום, כמו ג'נרל מוטורס למשל, יבקשו אישור דומה — "אנחנו לא נהווה חסם ונאפשר זאת תחת הפיקוח המתאים. היעד שלנו הוא להביא לארץ כמה שיותר חברות הפעילות בתחום הרכב האוטונומי".

משרד התחבורה השקיע עד כה כ–20 מיליון שקל בפיתוח תשתיות ניסויים לכלי רכב אוטונומיים, שיתבצעו ברובם במתחמים סגורים.

בין היתר מתוכנן לקום בקרוב מתחם סגור שידמה מתאר דרכים עירוני, וייבנה בבסיס יחידת הניסויים של צה"ל (נס"א) באזור ראשון לציון. היוזמה הנה פרי שיתוף פעולה בין משרד התחבורה לצבא, המאחדים לשם כך תשתיות. מתחם דומה הוקם גם בארה"ב, לצורך אימוני נסיעה אוטונומית בשטח בנוי. המרקם העירוני מורכב הרבה יותר לנהיגה בהשוואה לדרכים בין עירוניות, ולכן דורש הדמיות וניסויים של המערכות ושל כלי הרכב במגוון רחב של תרחישים, ומדובר בזירה תובענית במיוחד מבחינת האלגוריתמים הנדרשים לשליטה במכונית.

בנוסף למתחם האורבני המלאכותי החדש שיוקם, פועל במחצית השנה האחרונה מגרש הניסויים הראשון בישראל למכוניות אוטונומיות בתוואי בין–עירוני, בקטע הכביש החדש שנסלל בנתיבי איילון בין שפיים לרשפון. עד למועד פתיחתו ככביש פתוח לציבור, בעוד כחצי שנה, הוחלט לנצל את רצועת האספלט הסלולה לניסויים בתחבורה חכמה. לשם כך מעמיד משרד התחבורה את התשתית לרשות חברות הטכנולוגיה, במחיר עלות.

לדבריו של סופר, מגרשי ניסויים נוספים עשויים להיחנך ליד ים המלח ובצפון. "אנחנו רוצים להיות בין המדינות המובילות בעולם בתחום הרכב האוטונומי, ואנו מחפשים דרכים להיות כמה שיותר אטרקטיביים עבור החברות. שר התחבורה, ישראל כ"ץ, מאוד מתלהב מהנושא ותומך בפעילות", הדגיש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?