נתג''ז תפקח על הזרמת גז טבעי לערד; המחלוקת בין נגב גז למשרד האנרגיה נמשכת

דירקטוריון נגב גז לא אישר להחליף את החברה המקומית שמספקת גז לתושבי ערד. משרד האנרגיה שוקל לפרסם מכרז לחברה חדשה שתבצע את החלוקה לבתים

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאגר תמר
מאגר תמרצילום: נובל אנרג'י
אורה קורן
אורה קורן

בעקבות מחלוקת בין משרד האנרגיה לחברת נגב גז, הודיע היום (ג') משרד האנרגיה כי חברת נתג"ז הממשלתית תפקח על פעילות חברת גז טיב, המספקת גז לתושבי ערד. רישיון גז טיב הסתיים, אך נסיונות הממשלה לגרום לנגב גז להחליף אותה לא צלחו. המהלך נועד להבטיח רציפות באספקת גז טבעי לבתים בערד ובדימונה המחוברים לגז טבעי.

נגב גז קיבלה זכיון לחיבור לגז טבעי בדרום. מקורבים לחברה ציינו כי התבקשו להחליף את גז טיב בזמן קצר ומבלי שקיבלו אישור מרשות הגז על תקינות התשתיות בערד. במשרד האנרגיה השיבו כי ישנו מכתב חתום שנמסר לחברה, שלפיו המערכת תקינה, לאחר שבוצעו בה תיקונים לבקשת נגב גז. עם זאת, דירקטוריון נגב גז לא אישר את המהלך.

הנחיית שר האנרגיה, יובל שטייניץ, להעביר את האחריות לנתג''ז הממשלתית היא חלק ממהלך שמוביל מנכ''ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, לפיו יוחלפו חברות חלוקה במקומות בהם לא יעמדו ביעדי הזכיון שלהן.

אספקת הגז הטבעי לערד ולשכונת הניצחון בדימונה מגיעה ממאגר ראש זוהר מאז 1961 באופן רציף, ומשמשת למשקי הבית לחימום ובישול. לאור הדלדלות המאגר, החליט משרד האנרגיה לפני כשנתיים לחבר את ערד למערכת ההולכה הארצית ולמאגר תמר. זו הפעם הראשונה בישראל שבה שכונות מגורים מחוברות לגז טבעי ממאגר תמר. נגב גז ביצעה את החיבור לצנרת הגז הטבעי.

במשרד האנרגיה מדגישים כי לא יתפשרו על שירות לצרכנים, וככל שחברות החלוקה, המהוות מונופול באזור הספציפי שבו זכו ברישיון, לא יעמדו בהתחייבויותיהן, המשרד ישתמש בכל הכלים שברשותו על מנת למנוע פגיעה בציבור הרחב.

מהנהלת נגב גז נמסר בתגובה: "נגב גז חיברה את העיר ערד למערכת הגז הטבעי על פי תנאי הרישיון של החברה - בזמן שיא, ובהתאם לבקשת רשות הגז. יצוין כי תנאי הרישיון של נגב גז אינם מכילים חיבור גז בתוך הבתים.

"נגב גז היא זו שפרסה 300 ק"מ של קווי הולכה לגז טבעי באזור הדרום וחיברה את כל ערי הדרום ומפעלי התעשייה באזור לגז טבעי. כחברה בעלת מוניטין רב שנים, נגב גז אינה יכולה לקחת על עצמה את האחריות הבטיחותית לרשת חלוקה בת 50 שנה ללא בדיקה של הרשת הקיימת בעיר ערד. החברה נהגה ותמשיך לנהוג באחריות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים