משרד האנרגיה: הסרה מהירה של הפיקוח מהדלק תייקר אותו ב-450 מיליון שקל בשנה

בחודש שעבר הודיעה רשות הגבלים עסקיים כי היא מאריכה את השימוע בנושא התחרות הגיאוגרפית בין תחנות הדלק. נציגי חברות התדלוק הזהירו כי אם המרווח יקטן הן עשויות לפנות לבג"ץ

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחנת דלק
צילום: מורן מעיין
אורה קורן
אורה קורן

משרד האנרגיה מתנגד להסרה מלאה ומיידית של הפיקוח על מחיר הדלק, כפי שעלה מהודעת רשות ההגבלים בחודש שעבר על בחינת הסוגייה. בדיקה נפרדת שערך משרד האנרגיה העלתה כי הסרת הפיקוח תוביל להתייקרות מהירה של הדלק על ידי החברות הגדולות בכ-450 מיליון שקל בשנה. כך אמר היום (ב') מנהל מינהל הדלק, חן בר יוסף, בוועידת אנרגיה ועסקים.

בר יוסף הוסיף כי לאור העלות הגבוהה של הסרת פיקוח מהירה, בוחן משרד האנרגיה כמה אפשרויות להסרה הדרגתית של הפיקוח על המחיר ואת השפעת המהלך על רווחת הצרכן. ככל הידוע, חלופות שנבחנות כוללות טווח זמן משתנה להדרגתיות המהלך ומועד התחלה מועדף של התהליך מתוך כוונה שתהיה אפשרות לסגת ממנו, אם יתברר כמחולל דווקא עליית מחירים.

הדברים נאמרו על רקע הודעתה של רשות ההגבלים העסקיים בחודש שעבר, שלפיה היא מאריכה את השימוע בנושא התחרות הגיאוגרפית של תחנות תדלוק (הגבלת הקמת תחנות ברדיוס נתון למי שכבר פועלת באיזור), בין השאר במטרה להוסיף לו פרק על הסולר. ברשות ציינו כי הם בוחנים כיצד הסרת הפיקוח ממחיר הסולר הובילה להגברת התחרות בין תחנות התדלוק, כדי להמליץ בנושא למשרדי האנרגיה והאוצר.

בר יוסף אמר בפאנל משותף עם נציגי חברות דלק בוועידה כי בניגוד לטענת מנהלי חברות דלק, למשרד האנרגיה אין מטרה לפגוע בחברות, והיא בודקת את המרווח אחת לחמש שנים. לדבריו, בדיקה שעשה משרד האנרגיה הראתה כי ניתן להפחית את מחיר הדלק בשמונה אגורות. אולם לאחר שחברות הדלק איתרו נתונים חדשים שהתבקשו להעביר, נעשתה בחינה מחודשת ונראה שההפחתה תשתנה.

נציגי החברות דור אלון , דלק וטן אמרו בפאנל כי הורדת מרווח השיווק תפגע אנושות בתחרות ותחסל את החברות הקטנות. חלקם הזהירו מהגשת בג''ץ נגד ההחלטה ואף איימו בהשבתת כל תחנות התדלוק לכמה ימים לאות מחאה.

בר יוסף אמר גם כי משרד האנרגיה בוחן מנגנונים שיקדמו את התחרות בענף. במסגרת זו נבחנת האפשרות מול מינהל מקרקעי ישראל לקדם הקמת תחנות תדלוק חדשות שלא על ידי ארבע השחקניות המובילות, לאחר שבדיקת רשות ההגבלים ובדיקת משרד האנרגיה העלו כי הן יכולות לחולל את התחרות הטובה ביותר. משרד האנרגיה מנסה לאתר מתחמים לשיווק הקרקע להקמת התחנות.

לדבריו, תחרות נוספת צפויה מתחילת 2018 עם כניסתו לתוקף של הדלקן האוניברסלי. במסגרת המהלך ניתן יהיה לתדלק בדלקן של מועדוני לקוחות או ציי רכב בכל תחנות התדלוק, ולא רק באחת מהן, כמקובל כיום.

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש