משרד התחבורה נגד השירות החדש של אובר: "הליך פלילי לכל נהג ולכל נוסע"

אובר מרחיבה את שירות התחבורה השיתופית שלה, שיפעל ממחר 24 שעות ביממה ובכל ימות השבוע ■ בחברה טוענים כי המוצר הותאם לרגולציה הישראלית, אך במשרד התחבורה מתעקשים: "אם מישהו עולה על רכב של אובר הוא עבריין"

אורן דורי
אורן דורי
אפליקציית אובר
אפליקציית אוברצילום: בלומברג
אורן דורי
אורן דורי

מחר תשלים החברה של אפליקציית הנסיעות אובר (Uber) את החדרת שירות התחבורה השיתופית שלה לישראל, שמאפשר לבעלי רכב פרטי להסיע נוסעים בתמורה לכסף. ממחר יפעל השירות 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, למרות התנגדות ממושכת של משרד התחבורה, שמחריף את המאבק המשפטי נגד אובר.

אובר הודיעה על פתיחת השירות אובר דיי (Uber Day), שהוא הרחבה של השירות אובר נייט (Uber Night) הפועל בשנה האחרונה בשעות הלילה באזור תל אביב. בחברה טוענים כי המוצר תוכנן והותאם לרגולציה הישראלית. מנגד, במשרד התחבורה עדיין לא משתכנעים, ודבקים בעמדתם כי אובר מפרה את החוק שאוסר על הסעת נוסעים בתשלום.

מקור במשרד התחבורה אמר היום ל–TheMarker בתגובה להודעתה של אובר: "ברור שאם מישהו עולה על רכב בשירות של אובר הוא עבריין — גם הנהג וגם הנוסע". לדבריו, "במשרד מנהלים עתירה משפטית נגד החברה, ויש גם בחינה של הגשה של צו ביניים נגד פעילותה ופתיחת הליך פלילי מלא, בניגוד להליך הקיים. כלומר, ההליך הפלילי יינקט מול כל אחד שייתן שירות או שיעלה כנוסע וגם נגד החברה עצמה. הלשכה משפטית של משרד התחבורה עובדת עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי להגיע לתובנה איך לפעול הכי נכון".

במאי הגיש משרד התחבורה לבית משפט השלום לתעבורה בתל אביב כתב אישום נגד אובר, בטיעונים של הסעת נוסעים בשכר ללא רישיון ובניגוד לחוק – בגין שירות אובר נייט. כתב האישום הוגש בתום חקירה סמויה וגלויה שהתנהלה במחלקה המשפטית של משרד התחבורה במשך כחצי שנה.

כמו כן, הוגש כתב אישום על הפעלת שירותי הסעות בשכר בניגוד לדין נגד מנהל אובר בישראל, יוני גריפמן, ושישה נהגים שביצעו באמצעות רכבם הסעות פרטיות בשכר. במשרד התחבורה ממתינים לקביעת מועד דיון בתיק על ידי בית המשפט, ובה בעת מחזקת אובר בהדרגה את אחיזתה בשטח.

גריפמן אמר כי "שנה לאחר תחילת הפיילוט לשירות שיתוף הנסיעות אובר נייט, אנחנו מרחיבים אותו ומציעים לנוסעים הזדמנות נסיעה יעילה, בטוחה מוזלת גם בשעות היום. עשרות אלפי נוסעים ישראלים כבר משתמשים בשירותי תחבורה שיתופית במגוון אפליקציות, ואנחנו בטוחים שאובר דיי יספק אפשרות נסיעה אטרקטיבית נוספת ובכך יצמצם בעתיד גם את אחזקת הרכב הפרטי".

ישראל כ"ץצילום: הדס פרוש / פלאש90

נהג בתל אביב הרוויח 800 שקל ביומיים

אובר הדגישה היום, בהודעה על הרחבת השירות, כי "התשלום שיקבלו הנהגים בגין הנסיעות מוגבל לתקרת אחזקת הרכב, כפי שהיא מחושבת על ידי רשות המסים". בתגובה לשאלת TheMarker אם נהגי אובר נדרשים לדווח על הכנסותיהם למדינה, מסרו ברשות המסים: "ברשות פועלת ועדה הבוחנת את היבטי המס הישירים והעקיפים של פעילות הכלכלה השיתופית המתפתחת בישראל".

מכתב האישום שהגיש משרד התחבורה לפני חצי לבית המשפט עלה כי אובר גייסה נהגים בכלי רכב פרטיים להפעלת השירות, והיא גובה 25% ממחיר כל נסיעה. אובר, מנהלה ונהגי הרכב הפרטי שהסיעו נוסעים בניגוד לחוק הואשמו בשלושה סעיפי אישום מרכזיים: אי־קיום חובת רישיון עיסוק, אי־קיום חובת רישיון הפעלה והסעה של נוסעים בשכר. עם זאת, לא ברור עדיין באיזו האשמה יואשמו הנוסעים.

בכתב האישום פורטו כמה מקרים שבהם עלו הנוסעים הסמויים מטעם משרד התחבורה על מכוניות השירות שבמחלוקת. באחד הערבים בדצמבר 2016, אחד הנאשמים — נהג שרשום לשירות אובר נייט — הסיע פקח סמוי ונוסע נוסף מרחוב ארלוזורוב בתל אביב לנמל בעיר. הנהג גבה מהם דמי נסיעה בסך 32.9 שקל — סכום שנמוך מעט מנסיעה מקבילה במונית.

לפי כתב התביעה, הנהג הרוויח 800 שקל בתוך יומיים בסוף שבוע בדצמבר מאיסוף נוסעים ברכבו הפרטי באמצעות האפליקציה. סכום זה התקבל לאחר שאובר העבירה לחשבונה רבע מההכנסות, והוסיפה לנהג בונוס של 100 שקל.

מאיצה בארה"ב, גורשה מלונדון

ההתנגשות של אובר האמריקאית עם הרשויות אינה ייחודית לישראל. במדינות רבות נוקטת החברה טקטיקה של הצבת עובדות בשטח, ואחר כך מתמודדת עם הרגולציה. טכנולוגיית הזמנת הנסיעות בסמארטפון יצרה מודלים תחבורתיים שחוקי התעבורה והתעסוקה ברחבי העולם לא היו ערוכים אליהם, כמו גט (לשעבר גט טקסי) בתחום המוניות, Via בזירת מוניות השירות ואובר, שמציעה את המודל הקיצוני יותר: הפרטת שירותי המוניות המורשות מהנהגים המקצועיים לכל אדם שעומד בתנאים בסיסיים.

שמונה שנים לאחר שנוסדה, אובר פעילה כיום ביותר מ–600 ערים בעולם. את המודל שמציעות אובר ודומותיה, כמו ליפט (Lyft), קיבלה כל מדינה באופן שונה. באומת השוק החופשי, ארה"ב, שירותי הנסיעות צברו תאוצה גדולה ואף גרמו לירידה נדירה במספר הנוסעים ברכבת התחתית של ניו יורק. בלונדון, לעומת זאת, הוחלט בספטמבר לשלול את רישיון הפעילות של אובר, שעבדה בעיר עם כ–40 אלף נהגים. רשות התחבורה של לונדון נימקה את החלטתה ב"גישה וההתנהלות של החברה שמפגינה חוסר אחריות תאגידית". לפי דיווחים בעולם מהימים האחרונים, אובר גייסה בכיר לשעבר בבנק אוף אינגלנד, בניסיונה להפוך את החלטת הרשות. החברה גורשה בשנים האחרונות מכמה ערים ברחבי אירופה, גם בשל מחאות נהגי המוניות הוותיקים שדואגים לפרנסתם.

יוני גריפמן, מנכ"ל אובר ישראלצילום: מוטי מילרוד

"אובר משחקת באופן מלוכלך. מעבר להסעת נוסעים בניגוד לחוק, יש כאן חשד לכסף שחור בסכומים גדולים. הנהגים בשירות אובר נייט רושמים רווחים לא מדווחים של מאות שקלים ביום. התשלום של הנוסע מתבצע בכרטיס האשראי ישירות לאובר והמסלקה היא בחו"ל, לכן אין מס. הם מזלזלים באינטליגנציה של מערכת החוק בישראל", אמרו מקורות במשרד התחבורה ל–TheMarker במארס.

המקורות הוסיפו אז כי "נראה שגם הנהגים מעלימים מס. אולי חלק מהם אינם מודעים שאסור להסיע נוסעים בשכר, אבל אם הרווחת 500 שקל ביומיים, ברור שלא מדובר רק בהשתתפות בהוצאות הנסיעה כפי שהם טוענים, ושצריך לשלם מס. אולי אנשים התכוונו לפתוח עוסק מורשה, אבל אין ספק שאובר אינה ממוסה. יהיה עצוב מאוד אם בסוף רק הנהגים יחטפו".

מנהל אזור מערב אירופה באובר, טיבו סימפל, אמר בראיון ל–TheMarker שהתפרסם במארס, כי "ייתכן שנצטרך לשנות את המודל של השירות בהתאם להחלטות של ממשלת ישראל. אם המשמעות היא שהשירות יצטרך להיחסם, זה יהיה חבל מאוד".

"במוקדם או במאוחר רשויות המס יבקשו מאובר מידע"

כדי להתגבר על הבעיה החוקית בישראל של איסור הסעת נוסעים בתשלום ללא רישיון, אובר כאמור לא מגדירה את השירות כ"לא למטרות רווח", אלא למטרת החזר הוצאות אחזקת רכב — כך שמבחינה עקרונית נהג לא אמור להרוויח כסף. ובכל זאת, רווח של 800 שקל ביומיים הוא סכום בלתי־מבוטל.

עו"ד קובי כהן, מומחה למיסוי פלילי ולשעבר בכיר ברשות המסים, אומר כי נהגי השירות של אובר יתקשו לקבל מצד רשויות המס מעמד של הכנסה הפטורה ממס. "אדם שיבחר להשלים הכנסה בהסעת נוסעים באמצעות אובר צריך להביא בחשבון כי רשויות המס יסווגו את ההכנסות כהכנסות עסקיות החייבות במס מלא. התדירות של ההסעות עם הנסיעה הייחודית ממקום למקום יטו את הכף לעניין הכנסה חייבת במס", מסביר כהן.

לדבריו, נהג עם הכנסות מאובר יצטרך לפתוח תיק במס הכנסה ולדווח עליהן, גם אם ההכנסות מהאפליקציה לא מגיעות לרף של עוסק מורשה. "לא מומלץ להתעלם מכך, מאחר שבמוקדם או במאוחר צפוי שרשויות המס יבקשו מאובר מידע על התשלומים שעברו דרכה לנהגים, ואלה יוצלבו עם הדיווחים לרשויות המס שניתנו על ידי הנהג", אמר כהן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"