200 אוטובוסים החליפו את הרכבות המושבתות – ונתקעו בפקקים

השבתת מסילת הרכבת בין תל אביב לבית יהושע הביאה את משרד התחבורה ורכבת ישראל לממן כ-700 נסיעות חינמיות בשאטלים שהופעלו לתל אביב ולנתב"ג - שגם הם סבלו מהפקקים השגרתיים בכביש החוף

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
פקק
מחברי המסמך אינם מאמינים שהשימוש במכונית הפרטית יירדצילום: מורן מעיין
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

משרד התחבורה ורכבת ישראל הוציאו היום (א') כ–700 נסיעות אוטובוס בעקבות השבתת מסילות החוף בין תחנת הרכבת תל אביב האוניברסיטה לבין תחנת בית יהושע.

על מנת להתמודד עם סגירת קו הרכבת הפופולרי ביותר, ביום העמוס בשבוע — נדרשו המשרד וחברת הרכבת לשכור כ–200 אוטובוסים כדי שישמשו שאטלים חינמיים עבור נוסעי הרכבת, בהם חיילים רבים.

רוב האוטובוסים הופעלו על ידי משרד התחבורה בין תחנות תל אביב ובית יהושע, בהיקף משוער של 400 נסיעות. שאר האוטובוסים הופעלו על ידי רכבת ישראל כקו שאטל בין נתניה לנתב"ג, שהשלים אתמול כ–270 נסיעות.

שעות הבוקר ואחר הצהריים התאפיינו בלחץ נוסעים כבד בתחנות בית יהושע וסבידור־מרכז בתל אביב, כשהנוסעים הרבים צבאו על האוטובוסים שהמתינו להם בתחנה. עם זאת, עיקר העיכוב בדרכם של הנוסעים למחוז חפצם נרשם בעיקר בגלל העומס השגרתי בכביש החוף הפקוק. זאת, בעוד נוסעי השאטלים מתל אביב לבית יהושע סבלו במיוחד, לנוכח הדרך שנעדרת נתיב תחבורה ציבורית ייעודי (נת"צ).

השבתת קטע המסילה בין בית יהושע לתל אביב וסגירתה הזמנית של תחנת הרכבת בהרצליה נועדו לאפשר את העבודות לחישמול המסילות, ולהכשיר את מסילות איילון לפתיחתו של הקו המהיר לירושלים בעוד כחצי שנה.

השבתת המקטע החלה ביום שישי, והיא תימשך עד ליום ראשון הבא לפנות בוקר. במהלך השבוע תופעל תנועת הרכבות מדרום עד תחנת סבידור־מרכז, ואילו תנועת הרכבות מצפון תיפסק בבית יהושע. בעקבות כך, יופעלו שירותי הסעות ייעודיים ללא עלות בין כל תחנות תל אביב לבית יהושע, בשני הכיוונים. בנוסף, יופעל שירות אוטובוסים מתוגבר בין נתניה לנתב"ג.

זינוק של 13% ברכבת הקלה בירושלים

על רקע הדיווחים על העומסים בתחנות הרכבת והאוטובוסים, הזדעק אתמול משרד התחבורה לשחרר את נתוני הנסיעות בתחבורה הציבורית במחצית הראשונה של 2017.

לפי הודעת המשרד, בין ינואר ליוני נרשם גידול של 5% במספר נסיעות נוסעים באוטובוסים, ברכבת ישראל וברכבת הקלה בירושלים, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בסך הכל, נרשמו במחצית הראשונה של 2017 כ–426 מיליון נסיעות נוסעים, לעומת כ–405 מיליון נסיעות בתקופה המקבילה ב–2016.

לפי נתוני משרד התחבורה, למרבית הגידול (75%) אחראית התחבורה הציבורית באוטובוסים, שהשלימה בין ינואר ליוני 373.7 מיליון נסיעות נוסעים.

2.4 מיליון נסיעות נוספות תרמה הרכבת הקלה בירושלים, שהיו לה במחצית הראשונה של 2017 כ–21 מיליון נסיעות — גידול של כ–13% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. גידול של 1.5 מיליון נסיעות תרמה רכבת ישראל — שהיו לה בתקופה זאת 31.5 מיליון נסיעות.

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הזכיר כי "לפי דו"ח ועדת טרכטנברג, כל אחוז של גידול בנסיעות בתחבורה הציבורית חוסך למשק 400 מיליון שקל".

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, הוסיף כי במשרד התחבורה צופים את התחזקות המגמה של גידול במספר הנוסעים "לנוכח הפרויקטים הרבים שצפויים לשדרג את המערך כולו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה