אחרי שנים של עיכוב: נוסעי המטרונית בחיפה יזכו לעדיפות בכל הרמזורים

הפרויקט, בעלות של 25 מיליון שקל, כולל מערכת גלאים שתאפשר אור ירוק למטרונית עם הגעתה לצמתים מרומזרים בחיפה והקריות ■ לפי התוכנית, עד 2020 ייהנו 90 אלף המשתמשים במטרונית מדי יום מנסיעה רציפה ומזכות קדימה בכ–120 צמתים

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המטרונית בחיפה. מהירות הנסיעה עלתה ב–5 קמ"ש
המטרונית בחיפה. מהירות הנסיעה עלתה ב–5 קמ"שצילום: יפה נוף
אורן דורי
אורן דורי

אחרי שנים של עיכוב, הפרויקט למתן עדיפות למטרונית בצמתים מרומזרים בחיפה יוצא לדרך. בשנתיים וחצי הקרובות יוצבו בחיפה והקריות גלאים בכ–60 צמתים מרומזרים ם, שיאפשרו הדלקת אור ירוק למטרונית עם הגעתה לקו העצירה בצומת, כך שלא תיאלץ להמתין ברמזור. הטכנולוגיה מזהה את המטרונית מאות מטרים לפני הגעתה ומחשבת את זמן ההגעה הצפוי לצומת.

עלות הפרויקט, שנועד לקצר את זמני הנסיעה במטרונית, נאמדת ב–25 מיליון שקל. הטכנולוגיות יוטמעו ברמזורים שאותם חוצה המטרונית בקווים מספר 2 ו–3 של השירות, המחברים בין חיפה לקרית חיים, קרית שמואל, קרית ים וקרית אתא. פרויקט מקביל לתעדוף קו מספר 1 של המטרונית ברמזורים הושלם בתחילת 2017, בתום תהליך שנמשך שנתיים וארבעה חודשים.

התקנת מערכות הבקרה להעדפת קו 1 בכ–60 צמתים הביאה לקיצור משך הנסיעה הכולל לאורך מסלולו של הקו בכ–14 דקות ולחיסכון זמן של כ-18% עבור הנוסעים — כך עולה מנתוני מפעילת המטרונית, חברת דן בצפון.

כמו כן, ההעדפה השפיעה על מהירות הנסיעה הממוצעת של המטרונית, שעלתה ב–5 קמ"ש ל–25 קמ"ש בממוצע. בחלק מהצמתים שבהם תוכננה העדפה לקו 1, עוברים גם קווים 2 ו–3 — ששיפרו בזכות כך את זמני הנסיעה שלהם.

עיריית חיפה, באמצעות מרכז ניהול התנועה של מטרופולין חיפה ובשיתוף חברת יפה נוף, החלה באחרונה בהליכי תכנון לצורך יישום ההעדפה בצמתים לפי העירייה, בתוך חצי שנה תופעל הטכנולוגיה בצומת הראשון מתוך 60 הצמתים הכלולים בפרויקט. עד 2020 ייהנו נוסעי המטרוניתמנסיעה רציפה ומזכות קדימה בכ–120 צמתים מרומזרים. המטרונית משרתת כ–90 אלף נסיעות ביום ממוצע.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר: "המטרונית מהווה חלק ממערך התחבורה הציבורית המגוון בחיפה, ובקרוב יצטרף אליה הרכבל — שלו הנחנו לאחרונה אבן פינה, כאשר כל אלה ינוהלו בעתיד הקרוב על ידי מרכז התחבורה המטרופוליני המתקדם במדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"