הפתרון היצירתי של חברת החשמל ל"מכה" של החשבון הכפול

הוועד מנע את הגבייה עבור מאי-יוני, ובחברה חוששים מתגובות הציבור כשייאלץ להתמודד בבת אחת עם תשלום בעבור 4 חודשי צריכה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טל
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טלצילום: אוליבייה פיטוסי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חברת החשמל מבקשת מבית הדין לעבודה לרכך את העיצומים שאישר לוועד העובדים לנקוט, ולהתיר לה לחדש את הפקת חשבונות החשמל ושליחתם לציבור הצרכנים – גם אם לא תורשה לעשות שימוש בכסף הנגבה.

בחברת החשמל חוששים כי בעקבות הדילוג על משלוח חשבונות החשמל למאי-יוני, שאמור היה להתבצע בימים אלה – יקבלו הצרכנים בספטמבר, בעת ובעונה אחת, גם את חשבונות עבור צריכת החשמל ביולי-אוגוסט.

הצריכה בחודשי הקיץ האלה גבוהה בדרך כלל ב-40%-50% מהצריכה השנתית הממוצעת, כך שבחברה חוששים מנזק תדמיתי קשה, עם שיגור החשבונות הכפולים (ובהנחה שעיצומי העובדים יופסקו עד אז).

כמו כן, שיגור החשבון הכפול עלול לפגוע ביכולת כמה מהצרכנים לעמוד בגביית הסכום הגבוה היחסית שיישלח לבתיהם – היות שלא "שיריינו" את הסכום שאמור היה להיות משולם החודש, וייתכן שהשתמשו בו לצרכים שוטפים.

במהלך הדיון שמתנהל בשעות אלה בבית הדין, העלתה לפיכך החברה פתרון יצירתי שלפיו הפקת החשבונות ושיגורם ללקוחות יחודשו כסדרם. זאת, כשהכספים הנגבים יופקדו בחשבון ייעודי, והשימוש בהם ייעשה לפי החלטת בית הדין.

באת כוח נציגות העובדים, עו"ד אורנה לין, טענה בבית הדין כי "אין פגיעה בציבור, ולא רק שלא נגרם לו איזה נזק, אלא להיפך". בהתייחס ל"חוסר נוחות", כהגדרתה, כתוצאה מהמשלוח הצפוי של חשבונות צריכה עוקבים ומנופחים, השיבה לין: "זה לא משהו שמצדיק היום, חודש קודם, איזושהי השתה של הגבלות נוספות על השביתה".

בתגובה להצעת הנהלת חברת החשמל לעבור ל"שביתה וירטואלית" לכאורה, באמצעות גביית הכספים לחשבון ייעודי – טענה לין כי זה צריך להיות חשבון נאמנות משותף להנהלה ולעובדים.

בחברת החשמל דחו את ההתניה על הסף, בטענה כי עד שתוסדר הקמה של חשבון כזה יארך זמן רב. נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, אלכס קוגן, פסק לבסוף כי הצדדים יידונו באפשרות הזאת מחוץ לכותלי בית המשפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?