המאבק בזיהום: מיזם שיתוף הרכב החשמלי יתרחב לרשויות נוספות במטרופולין חיפה

הממשלה תדון היום בהחלטה להגדיל את התקציב למיזם ב-35% מספר כלי הרכב השיתופיים יגדל ל-280 - 40% יותר מבתכנון המקורי - אך מספר עמדות הטעינה בחיפה יקטן בשליש ■ השר אלקין מבקש להחריף את המאבק בזיהום האוויר במפרץ חיפה, בדגש על כלי רכב מונעים בדיזל

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנה נגד זיהום  אוויר בחיפה
הפגנה נגד זיהום אוויר בחיפהצילום: רמי שלוש
אורן דורי
אורן דורי

מערך המכוניות החשמליות השיתופיות בחיפה והקריות יתרחב ליישובים נוספים בסביבה, והיקפו יגדל ב–40% ל–280 כלי רכב — כך עולה מנוסח החלטה שתובא היום לאישור הממשלה. אם ההחלטה תאושר, המשרד להגנת הסביבה יגדיל את הסיוע התקציבי למיזם ב–35%, לסך של 11.5 מיליון שקל.

הפרויקט הייחודי להשכרה קצרת טווח של כלי רכב ידידותיים לסביבה ונקיים מפליטות מזהמים צפוי להיחנך לקראת סוף השנה. עד כה תוכנן המערך להקיף את העיר חיפה, קרית ביאליק, קרית ים ונשר בלבד, אך כעת נראה כי הוא צפוי להתפשט בהמשך לקרית מוצקין. בנוסף, מועצות ביישובים הבאים יוזמנו להצטרף: קרית אתא, קרית טבעון, טירת הכרמל, דליית אל כרמל, רכסים ויישובי המועצה האזורית זבולון.

לפי התוכנית החדשה, 280 המכוניות החשמליות מדגם רנו זואי יזכו להקצאת 560 מקומות חנייה שמורים במטרופולין חיפה. המשתמשים במכוניות יוכלו לאסוף אותן ולהחזירן בכל אחת מנקודות החנייה הייעודיות, ולשלם לפי דקה או שעה.

פחות עמדות טעינה

הגדלת מספר מקומות החנייה יאפשר ליותר אנשים להשתמש ברשת המכוניות השיתופיות, ואולם מספר עמדות הטעינה לסוללות של המכוניות בעיר חיפה צפוי לקטון מ–300 ל–200 עמדות. הדבר עלול לצמצם את היקף המכוניות הפעילות, מכיוון שבשליש ממקומות החנייה לא יהיו עמדות טעינה והמכוניות שיוחזרו אליהן יישארו עם סוללות חלשות.

החברה האחראית על תפעולו השוטף של הפרויקט, קאר טו גו (Car2Go), תצטרך לשנע את המכוניות בעיקר בלילות, לחניות שבהן יש עמדות טעינה.

ההחלטה על צמצום עמדות הטעינה בחיפה התקבלה לאחר שהתברר כי עלות הקמתן גבוהה יותר מהחישוב הראשוני. הקמת התשתיות החשמליות התייקרה תוך כדי העבודות באלפי שקלים לכל עמדה, באופן שעלול היה להוביל לחריגה של יותר ממיליון שקל מתקציב הפרויקט.

היתרון במודל החדש של עמדות טעינה רק בחלק מנקודות החניה, הוא הגמישות בהעתקת חניות שמורות ממקום למקום, במקרה הצורך. מודל זה קיים גם במדריד. בחיפה כבר יש עמדת טעינה פעילה אחת, בסמוך לבניין עיריית חיפה. העמדה משמשת לבדיקות טכניות מקדימות לקראת השקת המיזם.

בתוך כך, הנחיה חדשה של רשות החשמל תאלץ את חברת החשמל, שאמורה היתה להיות אחת ממובילות הפרויקט, להיפרד ממנו מיד לאחר חיבור עמדות הטעינה לרשת החשמל. לפי התכנון המקורי, חברת החשמל היתה אמורה לממן את הקמת העמדות ולהרוויח מהשכרתן למערך העירוני. כעת נעשים מאמצים לגיוס משקיע אחר שיחליף את המימון שמורה היתה חברת החשמל לתת למיזם.

יורחב האיסור על נסיעה ברכב מזהם

בישיבת הממשלה היום יציג השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, החלטה להרחבת איסור הנסיעה בכלי רכב מזהמים במסגרת התוכנית להפחתת זיהום האוויר במפרץ חיפה. לפי התוכנית, שטחים נרחבים בחיפה ייחסמו בתחילת 2018 לתנועת כלי רכב מסחריים מונעים בדיזל מדגמים מיושנים.

מקורה של התוכנית בהחלטת ממשלה מ–2015, וההחלטה החדשה תרחיב בהמשך את גבולות "האזור הנקי" מחיפה בלבד גם ליישובים הסמוכים במפרץ. מטרת התוכנית היא להגדיל את היקף האוכלוסייה שתושפע מהפחתת הזיהום ל–600 אלף איש.

מנתוני המשרד להגנת הסביבה עולה כי זיהום האוויר מתחבורה מהווה כ–40% מכלל הזיהום במפרץ חיפה. מפרץ חיפה הוא אחד ממוקדי פליטות מזהמי האוויר הבעייתיים בישראל, בשל ריכוז גדול של מפעלי תעשייה בסמוך לריכוזי אוכלוסייה, עומסי תחבורה, פעילות הנמל וכן נתוני טופוגרפיה ואקלים המקשים על פיזור המזהמים.

ביסוסו של האזור הנקי התעכב בשנה האחרונה, עקב מחאות מצד נהגי המשאיות. ואולם באחרונה העניקו שר התחבורה, ישראל כ"ץ, ושר הפנים, אריה דרעי, אישורים לביצוע המהלך.

החלטת הממשלה שצפויה להיחתם היום תחייב את המשרד להגנת הסביבה בסיוע כספי לעיריית חיפה בסך של 10 מיליון שקל, לצורך הקמת אזור מוגבל בתנועה לכלי הרכב המזהמים שבשטחה. בנוסף, יעביר המשרד כ–11 מיליון שקל למימון, תכנון וביצוע הרחבת האזור לרשויות הסמוכות, בכפוף לתנאים שיקבעו בהמשך. הפרויקט ימומן בין היתר על ידי קק"ל.

במקביל, כדי לאפשר לבעלי כלי הרכב המזהמים להיערך לשינוי, תורחב היוזמה לעידוד התקנת מסנני חלקיקים באזור מפרץ חיפה. המדינה תסבסד 60% מהעלות של התקנת המסננים בכלי הרכב המזהמים עם מנועי סולר שלא עומדים בתקן יורו 4 לפחות. תינתן עדיפות להתקנת מסננים בכלי רכב המשמשים לתחבורה ציבורית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר