בעלי המכוניות יסבסדו הוזלה של 15% בביטוח החובה לאופנוענים

130 אלף רוכבי אופנועים וקטנועים ייהנו מהפחתה של כ-400 שקל ברכישת הפוליסות - במימון הפרמיות של בעלי המכוניות ■ הצו החדש קובע שינוי בחלוקת הנטל בין הנהגים לרוכבים, כך שבמקרה של תאונה ביניהם, חברת הביטוח של בעל הרכב תישא ב-95% מתשלום הפיצויים בגין נזקי גוף של הרוכב

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופנוענים. למצולמים אין קשר לכתבה
אופנוענים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: ניר כפרי
אורן דורי
אורן דורי

ביטוח החובה לרוכבי אופנועים וקטנועים יוזל ביולי בכ–15% — כך קבעו רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ושר האוצר, משה כחלון, שחתם שלשום על ההוראה. משמעות ההטבה לרוכבים תהיה קיזוז ממוצע של 350–400 שקל בפוליסת הביטוח השנתית. ההטבה תחול על 130 אלף כלי רכב דו־גלגליים הרשומים בישראל, שייהנו מהקלה של כ־50 מיליון שקל.

ההנחה לרוכבי הדו־גלגלי תסובסד על ידי פוליסות ביטוח החובה של נהגי המכוניות. הצו החדש קובע שינוי בחלוקת הנטל בין הנהגים לרוכבים, כך שבמקרה של תאונה ביניהם, חברת הביטוח של בעל הרכב תישא ב–95% מתשלום הפיצויים בגין נזקי גוף של הרוכב. עד היום נקבעה החלוקה לפי 75% למבטח הרכב ו–25% למבטח האופנוע. שיטה זו, הקרויה "צו חצייה", הוכנסה בצעד דומה ב–2008, לאחר שקודם לכן נשאו שני הצדדים באופן שווה בנטל.

שיטת סבסוד זו מניבה כיום לפרמיות הביטוח של האופנוענים כ–183 מיליון שקל בשנה, נכון ל–2015. כעת, צפוי הכיסוי לגדול לכ–230 מיליון שקל בשנה.

במשרד האוצר טוענים כי פרמיות ביטוח החובה לבעלי המכוניות לא יתייקרו, או לכל היותר יעלו בשקלים בודדים, כיוון שעל כל רכב דו־גלגלי יש יותר מ–20 כלי רכב עם ארבעה גלגלים. למרות היקף השימוש המצומצם יחסית בדו־גלגלי בישראל, כ–20% מההרוגים בתאונות הדרכים מתחילת 2017 היו רוכבי אופנועים וקטנועים. על פי הערכות בענף הביטוח, ייתכן שתוספת הסיכון תגרום לחברות הביטוח לבקש מהממונה על שוק ההון אישור לייקור הפוליסות לנהגים בעשרות שקלים.

כך או כך, ציבור הנהגים כבר מממן את עלויות הביטוח של הרוכבים גם בדרכים אחרות. למעשה, יותר מ–60% מהפרמיה של רוכב האופנוע מסובסדת על ידי הנהגים, בכ–400 מיליון שקל בשנה. בפועל, מממנים הרוכבים באמצעות דמי הביטוח רק כשליש מהעלות הריאלית שלהם למבטחת. מרבית האופנועים והקטנועים בישראל מבוטחים על ידי "הפול" (התאגיד המינהלי של המאגר לביטוחי רכב חובה), כיוון שחברות הביטוח נמנעות בדרך כלל ממתן שירותים לרוכבים בשל מעורבותם הגבוהה יחסית בתאונות דרכים. כ–92% ממבוטחי הפול הם בעלי אופנועים, ושכיחות תביעותיהם עומדת על כ–17%, נכון ל–2015 — שיעור הגבוה בהרבה מזה של כלי רכב אחרים. הגירעונות של הפול ממומנים על ידי הציבור הרחב.

דרך הסבסוד השנייה של הדו־גלגליים מכונה "רכיב העמסה". מדובר בתוספת של כ–60 שקל לדמי ביטוח החובה של נהגי הרכב, שהיתה אחראית ב–2015 לכיסוי של 37% מסל הפרמיה של רוכבי הדו־גלגליים (238 מיליון שקל).

באוצר טוענים כי יש מספר הצדקות לסבסוד הצולב בין הנהגים לרוכבים: לאפשר גידול בשיעור האופנועים מסך כלי הרכב בישראל כדי לצמצם את הגודש בכבישים, להקל על נהגים מעוטי יכולת שנוטים לרכוש כלי רכב שעלותם נמוכה כמו קטנוע ולמגר תופעה נרחבת של רוכבים ללא ביטוח חובה שמגיעה, על פי ההערכות הפסימיות, לשיעור מדהים של 40% מכלל הרוכבים בישראל.

יש גבול לגלגול הנטל על הנהגים

למרות ההוזלה, מחירי ביטוח הדו־גלגלי יוסיפו להיות גבוהים פי כמה מפוליסות ביטוח של מכוניות. אולם באוצר שוררת הבנה שיש גבול לגלגול הנטל על הנהגים. במשרד עובדים בימים אלה על תוכנית הטבות נוספת לרוכבים שתמומן על ידי המדינה, או על ידי חברות הביטוח. בנוסף, בוחנים ברשויות להרחיב את ההטבות הכספיות לבעלי דו־גלגלי עם מערכות בטיחות מתקדמות, כמו בקרת משיכה.

מדובר יהיה במהלך שלישי בתוך כשנה שעושה האוצר במטרה להיטיב עם הרוכבים, לאחר הורדת מסי הקנייה לכלים הדו־גלגליים, שאושרה למרות התנגדויות מצד רשות המסים. במקור, ביטוח החובה לאופנועים אמור היה להתייקר משמעותית. זאת בעקבות מסקנות ועדת וינוגרד, שמצאה כי יש לעדכן את ריבית ההיוון. הצעד החדש למעשה מקזז את כל ההתייקרות בפוליסות, ואף מוזיל אותן בכ–15%.

באיגוד חברות הביטוח סירבו אתמול להתייחס לדברים, אבל לפי הערכות שנשמעו, חברות הביטוח קיבלו את המהלך החדש, המכסה להן את הגירעון בפול, כ"פיצוי" מהמדינה על הורדת הפרמיה של הפול לביטוח רכב, שנקבעה לפני שנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?