אבסורד: המדינה מעודדת מעבר של תחבורה לגז טבעי - ואז מייקרת אותו

ישראל התברכה במאגרי גז, אבל הבלו על גז טבעי דחוס לתחבורה בארץ יהיה יקר ב-2026 פי שישה מיעד המס שקבעה אירופה ■ אם המהלך יתפוס תאוצה, רשות המסים עלולה להעלות את הבלו עוד יותר ■ גורמים בענף הגז: "האוצר מחסל את הכדאיות הכלכלית במעבר לגז טבעי"

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פקק
פקק ביציאה מי-םצילום: אמיל סלמן
אורן דורי
אורן דורי

בימים הקרובים תדון הכנסת באישור חוק ההסדרים, שכולל גם פרק העוסק בהעברת התחבורה לשימוש בגז טבעי. לפי החוק, הבלו על הגז הטבעי יזנק משיעור אפסי ל–2.34 שקלים לק"ג בעשור הקרוב. כך, הפער במחיר לצרכן בין סולר לגז טבעי עלול להתגלות כקטן עד שולי — ולציבור הנהגים לא ישתלם להשקיע במעבר לגז.

עוד לפי התוכנית של רשות המסים, יבוטל באופן הדרגתי הסדר הסולר, שבמסגרתו משלמת המדינה החזרים על תדלוק בדיזל לעסקים. המהלך צפוי לייקר בעשרות אחוזים את המחיר האפקטיבי של סולר, שבו עושים שימוש מרבית ציי המשאיות והאוטובוסים. מנגד, תחת הכותרת של "עידוד" שימוש בגז טבעי דחוס (CNG), ייקבע לדלק האלטרנטיבי מסי בלו גבוהים של 2.34 שקלים לק"ג החל ב–2026, כשהסכום יצמח בכל שנה בין 2020 ל–2026. הבלו על הסולר כיום הוא 2.91 שקלים והמיסוי על גז טבעי הוא אפסי.

בעוד התוכנית הלאומית לשימוש בתחליפי דלקים הציבה בעבר יעד שבו 30% מכלי הרכב יעברו לתדלוק בגז טבעי עד 2020 — נראה כי ברשות המסים צופים יעד מתון יותר. לפי התוכנית, אם השימוש ב–CNG לתחבורה יגיע לשיעור של 10% מכלי הרכב, המדינה תוכל לפתוח מחדש לדיון את גובה הבלו על גז טבעי, ולהעלות אותו עוד יותר.

אפשרות העלאת המחיר יוצרת אי־ודאות בקרב משתמשים פוטנציאלים, השוקלים להסב את צייהם לשימוש בגז, וכן בקרב תחנות הדלק. בשורה התחתונה, מהלכי המיסוי החדשים על סולר וגז צפויים להעלות את הכנסות המדינה מדלק.

באופן אבסורדי, ישראל, שהתברכה במאגרי גז גדולים, מתעתדת לגבות בלו על גז טבעי הגבוה פי שניים ויותר ממדינות מערב אירופה. בהולנד, למשל, המס על גז טבעי לתחבורה הוא כשקל לק"ג. בספרד, צרפת ואוסטריה המס הוא 30–40 אגורות בלבד — כשישית בלבד מיעד המס בישראל. אפילו מדינות שאינן מעודדות באופן מוצהר שימוש בגז טבעי לתחבורה ובחלקן יש מחסור בו, מגלות מדיניות מיסוי נוחות יותר לצרכן. בטווח הרחוק, הנציבות ממליצה למדינות האיחוד האירופי לקבוע את הבלו על CNG ברף נמוך של כ–40 אגורות לק"ג.

לא מסתפקים בשימור הכנסות העתק מבלו

.

אמנם אין כל הפתעה ברצון של רשות המסים לשמר את הכנסות העתק של המדינה ממיסוי על דלק גם בעידן של שימוש בתחליפים נקיים, אבל על פניו, המתווה החדש לא רק ישמר את ההכנסות — אלא יגביר את זרם המזומנים שעובר דרך משאבות הדלק לקופת האוצר. בלו נמוך על גז טבעי לא היה אמור לפגוע בהכנסות המדינה מבלו, מכיוון שביטול הסדר הסולר יכפיל את הבלו שישלמו ציי הרכב שלא יוסבו לגז. יתרה מכך, גם בתרחיש דמיוני של מעבר מרבית התחבורה הכבדה לגז, כנראה שלא תהיה פגיעה בהכנסות המדינה ממסי בלו. זאת, בתנאים של ביטול הסדר הסולר וקביעת הבלו על הגז לרמת הבלו על הסולר לציי רכב כיום.

בענף הגז מתלוננים שמדיניות האוצר "מחסלת את הכדאיות הכלכלית למעבר לשימוש בגז טבעי, מחבלת במאמצים להסבת ציי הרכב לתחליפי דלקים נקיים ומוציאה את הרוח מהמפרשים. הפער במחיר בין סולר לגז יהיה כמו פער המחירים של סולר בשתי תחנות שונות".

"מדיניות המיסוי המוצעת משדרת לציבור שלמדינה אין באמת כוונה לתמוך בהצהרות שלה בעניין הגז הטבעי בכלל וברכב בפרט", אומר מקור בענף. לדבריו, גם ה"גזרים" שמציעה המדינה — פחת מואץ לכלי הרכב, סבסוד של רבע מעלות ההשקעה בתחנת התדלוק והורדת מכס על כלי רכב מ–7% ל–4% בתקופה הראשונה — אינם מסוגלים לאזן את בעיית הבלו.

מרשות המסים נמסר כי "בעוד עשר שנים גם באירופה הבלו עשוי לעלות, כרגע לא ניתן לדעת, ולכן בעייתי להשוות את הבלו בישראל של עוד עשר שנים לבלו של אירופה כיום. הבלו כיום ובארבע השנים הקרובות בישראל הוא כמעט אפסי (0.02 שקל לליטר). הבלו לטווח הארוך — הבלו עוד עשר שנים — משקף את התועלת החיצונית של גז טבעי לתחבורה ביחס לתחליפו הסולר: 64 אגורות לליטר סולר.

"יצוין כי לישראל תוכנית ייחודית בקנה מידה עולמי לשילוב תחליפי נפט לתחבורה במשק. בשנים הקרובות, מלבד הטבה ניכרת בבלו, יוצעו הטבות לעידוד חדירת גז טבעי לשוק, ובהן רשת ביטחון לתחנות דלק, מענקים כספיים להקמת תחנות ופטור מאגרה לרכב כבד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים