חוצה ישראל הממשלתית: המחטף הפוליטי סוכל - והמועמד המוביל נבחר למנכ"ל הבא

דירקטוריון החברה בחר בדן שנבך לתפקיד המנכ"ל הבא, לאחר שנכשל מכבש הלחצים שהופעל על הדירקטורים בניסיון לשנות את התוצאות של הליך האיתור ■ עם זאת, מינויו דורש עדיין את חתימותיהם של שרי התחבורה והאוצר

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
חוצה ישראל
חוצה ישראלצילום: ניר כפרי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

בתום הליך מכרזי סוער שארך כחצי שנה, וסבל מניסיונות עיקשים להטיה פוליטית של תוצאותיו - התכנס שלשום דירקטוריון חברת חוצה ישראל, ובחר בדן שנבך למנכ"ל הבא של החברה הממשלתית.

כפי שנחשף לפני חודש ב-TheMarker, שנבך זכה לניקוד המשוקלל הגבוה ביותר בין המתמודדים על התפקיד, לאחר שלב המבחנים והראיונות האישיים. אלא שאז התחיל מכבש לחצים פוליטיים על כמה מחברי ועדת האיתור לתפקיד, במטרה שלא ימליצו לדירקטוריון על מינויו - אלא יעלו לבחירת הדירקטורים לא פחות מארבעה מתמודדים מומלצים.

כמה מחברי דירקטוריון חוצה ישראל אף שוחחו עם גורם פוליטי באשר לסדרי המכרז והליך בחירתו של המנכ"ל הבא - תוך הפרה לכאורה של סדרי מינהל תקין.

ההחלטה לא לנקוב בשמו של מועמד מוביל, ואז לבחור דווקא בקבוצה של ארבעה מועמדים, גררה חרושת שמועות באשר להפעלת לחצים חיצוניים ובחישות פוליטיות לכאורה בעבודת ועדת האיתור. זאת, מכיוון שכך יתייתרו למעשה עבודות הסינון והניקוד שבוצעו על ידי הוועדה במהלך החודשים האחרונים.

מפלס החששות מפני הטיה פוליטית גאה לאחר שהתברר כי המדורגים במקומות השלישי והרביעי הם פקידי ציבור מכהנים: מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, רותם פלג, ששימש בעבר סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר לענייני ביטחון; והסמנכ"ל לתכנון כלכלי במשרד התחבורה, צ'רלי סולומון.

לאחר הפרסומים על ניסיון המחטף הפוליטי לכאורה, התפטר מתפקידו יו"ר דירקטוריון חוצה ישראל, מוטי אלמליח, שהספיק להשלים חודשיים בלבד בתפקיד.

לאחר התפטרותו, החליטה ועדת האיתור לסגת מכוונתה המקורית להמליץ על ארבעה מועמדים - ולהעביר להכרעת הדירקטוריון את שני המועמדים המצטיינים בהליך האיתור.

שנבך, מהנדס ואלוף משנה (מיל'), לשעבר ראש מחלקת בינוי בחיל האוויר, פרש מצה"ל ב–2007. הוא שימש מאז סמנכ"ל הנדסה באפ"י אירופה מקבוצת אפריקה ישראל וסמנכ"ל הנדסה בשיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, וכיהן במשך שלוש שנים כמנכ"ל חברת התשתיות ברן ישראל.

במקום השני בהליך האיתור דורג דובי גולדפינגר, לשעבר סמנכ"ל החשמול ברכבת ישראל, סמנכ"ל הנדסה בנמל חיפה וראש אגף הבינוי במשרד הביטחון.

בהצבעה שערכו ששת חברי הדירקטוריון זכה שנבך בתמיכת ארבעה מהם - בעוד ששניים תמכו בגולדפינגר.

שנבך אמור להחליף בתפקיד את ראובן לבאון, העתיד לפרוש לגמלאות. עם זאת, מינויו של שנבך דורשת עדיין את חתימת שר התחבורה, ישראל כ"ץ - שעובד משרדו דורג במקום הרביעי - וכן את חתימת שר האוצר, משה כחלון, שמינה את מקורבו המתפטר, אלמליח, לתפקיד יו"ר הדירקטוריון.

שר התחבורה, ישראל כ"ץצילום: הדס פרוש / פלאש90

החברה עמדה במוקד דו"ח של המבקר

משרת מנכ"ל חוצה ישראל עוררה עניין היות שהחברה מנהלת את הפרויקטים להארכת כביש 6 והיתה אמורה להקים את המסילה המזרחית של רכבת ישראל, לפני שהפרויקט הופקע מידיה - בהחלטה תמוהה שקיבל השר כ"ץ. נוסף על כך מפקחת החברה על כלל מיזמי הזכיינות בתחום התחבורה (כביש 6, הנתיב המהיר ומנהרות הכרמל).

חברת חוצה ישראל עמדה במוקד דו"ח מבקר המדינה האחרון, שהצביע על הליקויים בניהול הבקרה מטעם המדינה על הפרויקטים הזכייניים. הביקורת העלתה כי לא היה גורם מתכלל מטעם המדינה שליווה את הפרויקטים. את הפרויקטים בשלביהם הראשונים ליוו יועצים, מהנדסים ואדריכלים שהתחלפו מעת לעת — והותירו את גופי המדינה עם פערי מידע ועם היעדר אחראים לליקויים שאותרו בשלבי המכרז. לכן המליץ המבקר לשלב את חברת חוצה ישראל כבר בשלבים המוקדמים של גיבוש מכרזי הזכיינות הבאים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?