עיריות יפעילו מצלמות בנתיבי תחבורה ציבורית

בוועדת הכלכלה של הכנסת הוחלט אתמול להכפיל את הקנסות על נסיעת מכונית פרטית בנתיבים אלה ל-500 שקל

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתיב תחבורה ציבורית
נתיב תחבורה ציבוריתצילום: אריאל שליט
אורן דורי
אורן דורי

המלחמה בנהגי מכוניות פרטיות שנוסעים בנתיבים ייעודיים לתחבורה ציבורית (נת"צים) עולה מדרגה: ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה אתמול תקנות שיאפשרו לרשויות המקומיות להפעיל מצלמות אכיפה בנת"צים. כמו כן אישרה הוועדה לתקן את צו התעבורה ולהעלות את הקנס בגין נסיעה אסורה בנתיבי האוטובוסים 
מ–250 שקל ל–500 שקל.

התקנות נועדו לקבוע את ההסדרה שתאפשר לרשויות המקומיות להציב את המצלמות ולתפעל אותן. בצעד תקדימי, הקנס ישולם לקופת הרשות המקומית שבתחומיה התבצעה העבירה ולא לקופת המדינה. האכיפה תנוהל על ידי פקחי העיריות ולא על ידי משטרת ישראל, כפי שהיה נהוג עד כה.

כמה עיריות כבר התחילו להיערך ליישום התקנות החדשות, ויתחילו להכשיר בקרוב פקחים עירוניים לאכיפת הנסיעה בנתיבי התחבורה הציבורית, באמצעות מצלמות האכיפה. עיריית תל אביב היא הראשונה שתתחיל ליישם אכיפה בנתיבי תחבורה ציבורית, באמצעות מצלמות אכיפה 
אוטומטיות.

עוד נקבע כי הרשויות המקומיות יציבו שלטים סמוך לנתיבי הנסיעה, לרבות לפני הכניסה לנתיבים, באופן שיבהיר לציבור כי הנתיב עשוי להיות מצולם. בחקיקה הודגש הצורך למזער עד כמה שניתן את הפגיעה בפרטיות הציבור כתוצאה מהצבת המצלמות, ובדיון אתמול אף אישרה הוועדה לקבוע כי לא יוצבו מצלמות במקומות שבהם יש חשש לפגיעה בפרטיות של אדם, בשל סמיכותם למקום שיכול להעיד על מצבו הרפואי של אדם או צנעתו.

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), אמר לאחר אישור התקנות: "מדינת ישראל, למרות ההתקדמות של השנים האחרונות, עדיין מפגרת אחרי העולם המערבי בכל הנוגע לשימוש בתחבורה ציבורית. אישור התקנות הוא עוד צעד קטן בדרך לייעול המנגנון שיאפשר לאזרחי ישראל לסמוך על שימוש במערכת הסעת המונים והגעה בזמן ליעד".

שר התחבורה, ישראל כ"ץ (הליכוד), אמר: "אין לנו עניין בקנסות, אלא במניעת חסימת הנתיבים וההפרעות בתחבורה הציבורית. התקנות החדשות יאפשרו לאכוף עבירות תנועה שתועדו בנת"צים, במיוחד לאור התקדמות עבודות ההקמה של הרכבת הקלה בתל אביב, וקווים חדשים שיתווספו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי