נובל אנרג'י: "פסיקת בית המשפט - מאכזבת. על הממשלה להציע פיתרון מהיר"

ראש הממשלה הגיב להכרעת בג"ץ נגד מתווה הגז: "החלטה שמאיימת קשות על פיתוח מאגרי הגז של מדינת ישראל" ■ שותפויות לוויתן: "בית המשפט בהחלטתו קיבל את כל מתווה הגז למעט סעיף היציבות - ועל כך אנו מברכים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"פסיקת בית המשפט העליון, אף שהכירה בכך שתזמון פיתוח הגז הטבעי הוא אינטרס לאומי אסטרטגי של ישראל – מאכזבת, ומוסיפה סיכון ללוחות הזמנים של לווייתן" – כך הגיב הלילה נשיא ומנכ"ל נובל אנרג'י, דיוויד סטובר, להחלטת בג"ץ לפסול את מתווה הגז, בשל אי חוקיות סעיף היציבות.

לדברי סטובר, "פיתוח פרויקט בהיקף כזה, תוך השקעות גדולות לאורך שנים, דורש מישראל לספק אקלים יציב להשקעות. נובל אנרג'י הזכירה באופן עקבי כי היציבות היא תנאי מינימום לפיתוח הפרויקט, ועמדתנו לא השתנתה. כפי שציינו בעבר נגן בנחישות על זכותנו בנכסים כדי לשמור על אינטרס המשקיעים".

בנימין נתניהו

עם זאת, סטובר נמנע מלהצביע על החלטת בג"ץ כעילה ל"פיצוץ" המגעים מול ישראל, ואף רמז על בחינת חלופות – תוך שהוא מגלגל את האחריות על ממשלת ישראל.

"כעת זה תלוי בממשלת ישראל להציע פיתרון שלפחות יחפוף את מסגרת העבודה, ולעשות זאת במהירות", הוסיף סטובר.

"החלטת בג"ץ מאיימת קשות על פיתוח מאגרי הגז של מדינת ישראל" - כך הגיב אתמול (א') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להכרעת בג"ץ.

נתניהו הצטרף לקולות הפוליטיים נגד בג"ץ ואמר כי "ישראל נתפסת כמדינה עם התערבות משפטית מוגזמת שקשה לעשות בה עסקים. בוודאי שלאיש אין מה לחגוג על כך שהגז עלול להישאר במעמקי הים ושמאות מיליארדי שקלים לא יגיעו לאזרחי ישראל. נחפש דרכים אחרות להתגבר על הנזק הקשה שנגרם לכלכלת ישראל בעקבות פסיקה תמוהה זו".

שרת המשפטים, איילת שקד, התייחסה גם היא לפסיקת בג"ץ וטענה כי "ביטול סעיף היציבות מהווה התערבות בוטה ומיותרת בהחלטת הממשלה, ופוגע פגיעה קשה בכלכלת ישראל".

לדבריה, "לא ייתכן שלממשלה יש את האחריות לכלכלתה ושגשוגה של המדינה, אך היא נותרת ללא הסמכות הנדרשת לפעול. בלתי אפשרי לעבוד כך במדינה מתוקנת. על מי שנושא באחריות ומתן הדין והחשבון לקבל לידיו גם את הסמכות".

"בלית ברירה, צריך עכשיו לפעול במהירות; אני קוראת לשר גלנט, לשר כץ, ללפיד ולליברמן לגלות אחריות לאומית, להתאחד ולהעביר במהירות האפשרית את סעיף היציבות בחקיקה".

שותפויות לווייתן מסרו בתגובה כי "בית המשפט בהחלטתו קיבל את כל מתווה הגז למעט סעיף היציבות - ועל כך אנו מברכים. עוד עולה מההחלטה כי גם השופטים מכירים בנחיצותה של יציבות רגולטורית ויצירת תנאים שיאפשרו את ההשקעות הדרושות לצורך חיפוש ופיתוח מאגרי גז".

"אנו נפעל יחד עם הממשלה, באופן מיידי, לייצר תנאי יציבות בלוח זמנים מהיר על מנת שנוכל לעמוד ביעדי המתווה ובראשם פיתוח לוויתן עד סוף שנת 2019".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש