בשל השימוש הדל: בנ.ת.ע שוקלים לבטל את השאטלים למרכז תל אביב

שלושת חניוני "חנה וסע", שהוקמו בשולי תל אביב כדי להילחם בפקקים בכניסות לעיר לא זוכים להיענות - ורוב הנהגים ממשיכים עם מכוניתם ליעד הסופי ■ במשרד התחבורה בוחנים אפשרות להפוך את השירות לחינמי לתקופה מוגבלת כדי להגביר את השימוש בו

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן דורי
אורן דורי

חברת נ.ת.ע (נתיבי תחבורה עירוניים), המנהלת את הרכבת הקלה בגוש דן, ביקשה ממשרד התחבורה לבטל את הסדר ה"חנה וסע" בחניון תל ברוך בתל אביב, בשל חוסר השימוש בשאטלים שיוצאים ממנו למרכז העיר. בחברה הממשלתית מציעים גם לשקול מחדש את הפעלת מערך ההסעות בשני חניונים נוספים, בגני יהושע ובאצטדיון המושבה בפתח תקוה.

במקביל, במשרד התחבורה דווקא בוחנים את האפשרות להפוך את השירות לחינמי לתקופה מוגבלת של כמה חודשים, על מנת להגביר את השימוש של הציבור בחניונים.

במסגרת עבודות הרכבת הקלה, ייסגרו במהלך החודש הקרוב נתיבי התחבורה הציבורית בסמוך לתחנת קרליבך בתל אביב. מנייר העמדה של נ.ת.ע עולה כי אם מהירות התנועה לא תואט משמעותית בעקבות העבודות - גם נסיעה חינמית לא תביא לגידול במספר המשתמשים בשאטלים, וכי מתבקש לסגור את החניון בתל ברוך.

חניון חנה וסע. אין חונה ואין נסעצילום: עופר וקנין

בנ.ת.ע מתבססים על דיווחי תנועה בזמן אמת, ומסבירים כי עומסי התנועה מכיוון הרצליה לתל אביב אינם חמורים, מה שלדבריהם מייתר את החניון בתל ברוך, וגורם לנהגים להמשיך כל הדרך עם מכוניתם עד ליעדם הסופי בעיר.

זמן קצר לפני תחילת עבודות החפירה של הרכבת הקלה באוגוסט האחרון, גיבשה המדינה תוכנית חירום להתמודדות עם פקקי הענק שצפתה שייווצרו בכניסות לתל אביב. לצורך כך הוקמו שלושת חניוני "חנה וסע" בשולי המטרופולין, שבהם ניתן להשאיר את המכונית, בתשלום של 15 שקל ליום, ולנסוע חינם בשאטלים ייעודיים למתחמי התעסוקה בעיר ובחזרה.

משרד התחבורה תלה את יהבו בפתרון ה"חנה וסע", כאשר לפני חצי שנה אפילו השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, טען שצריכים לקום לא פחות מ–36 חניונים כאלה. ואולם כעת, מתברר שבמתכונתם הנוכחית - גם השלושה הקיימים אינם נחוצים.

נ.ת.ע מחויבת להוציא שאטלים בתדירות גבוהה מהחניונים בתל ברוך, גני יהושע ופתח תקווה, כאשר השניים האחרונים כמעט ריקים לחלוטין. לעומת זאת, השאטלים לתל אביב מכביש 1, שמפעילה בחינם חברת הנתיב המהיר, נוחלים הצלחה משום שנוסעיהם זוכים ל"נתיב פרטי" ופנוי מפקקים.

להפעלת השאטלים של נ.ת.ע ומשרד התחבורה הוקצה תקציב של 90 מיליון שקל לשלוש שנים, בנוסף לעשרות מיליוני שקלים שהוקצו להכשרת החניונים. מקור בענף התחבורה התבדח על כך ואמר: "השחירו את חלונות האוטובוסים של השאטלים כדי שלא ייראו מבחוץ שהם ריקים".

חניון גני יהושעצילום: אחוזות החוף

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"