ועדת הכלכלה תדון במתווה הגז; נתניהו וזליכה יזומנו לדיונים

הדיונים יחלו בתחילת השבוע הבא במתכונת יומית ■ בין המוזמנים: מבקר המדינה, נגידת בנק ישראל וראשי מערכת הביטחון

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

ועדת הכלכלה של הכנסת תפתח בתחילת השבוע הבא את דיוניה לגבי מתווה הפשרה הממשלתי מול מונופול הגז הטבעי. הדיונים ייערכו במסגרת חובת ההיוועצות בוועדה של שר הכלכלה המכהן, ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפני שיחתום על סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים, המאפשר לו לעקוף את סמכויות הממונה על הגבלים עסקיים, שמתנגד למתווה.

דיוני הוועדה ייערכו במתכונת יומית, בין השעות 10:00-14:00, ויימשכו עד ל-10 בדצמבר. למהלך הדיונים יזמן יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) את כלל המעורבים בגיבושו של המתווה – לצד נציגי ציבור ומומחים. בראש המוזמנים יתייצב נתניהו, שיתבקש להסביר את המתווה ולנמק את השימוש התקדימי בסעיף 52.

לצדו, יוזמנו עוד שרי האנרגיה והגנת הסביבה, מבקר המדינה, נגידת בנק ישראל, היועץ המשפטי לממשלה, ראשי המוסד, השב"כ והרמטכ"ל, ראש המטה לביטחון לאומי ומנכ"ל משרד החוץ, וכן יו"ר רשות החשמל והממונה לשעבר על ההגבלים. עוד יוזמנו פרופ' איתן ששינסקי, פרופ' ירון זליכה, פרופ' עוזי ארד והגיאולוג יוסי לנגוצקי.

כבל פנה הערב אל נתניהו לקראת פתיחת הדיונים וביקש לקבל לידיו את כלל המידע והמסמכים שהונחו בשנה החולפת בפני צוות המשא ומתן הממשלתי מול מונופול הגז, שאותם "הוועדה זכאית וחייבת לקבל", כדבריו. בין היתר, ביקש כבל את ניירות העבודה שהוחלפו בין חברי הצוות, פרוטוקולים מלאים של הדיונים, המצגות שהניחו בפני הצוות חברות הגז, תחשיבים כספיים, חוות דעת לגבי מחיר הגז, פניות שנעשו לממשלה מטעם מדינות או רשויות זרות, חוות הדעת המשפטיות שמנמקות את השימוש בסעיף 52, וכן סימוכין לחוות הדעת שהניחו מל"ל ומשרד החוץ כדי להצדיק את השימוש בסעיף.

ירון זליכה

עוד ביקש כבל לקבל את מכתבי הכוונות שעליהם חתמו חברות הגז לייצוא הגז מהמאגרים, את תמלול ישיבת הממשלה בנוגע לאישור המתווה וכן מסמכים שהונחו בפני השרים. בתום דיוני הוועדה עשוי כבל לקיים הצבעה בין חבריה על נוסח המלצה שתוגש לנתניהו - לפני חתימתו על הסעיף - אם כי זה לא מחוייב לקבלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"