בממשלה מתווכחים, וקרונות הרכבת הקלה יחכו חצי שנה

המתמודדות במכרז הענקי לאספקת קרונות לרכבת הקלה במיליארד שקל התבקשו להאריך את תוקף הצעותיהן בעוד חצי שנה ■ הסיבה: מחלוקת מתמשכת בין משרד התחבורה למשרד האוצר בשאלה אם להכריז על הסינים כזוכים במכרז - או לפרסם מכרז חדש ומשודרג

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

ברקע עבודות החפירה של מנהרות הרכבת הקלה בתל אביב נמשך הכאוס סביב מכרז רכש הרכבות שישמשו את הפרויקט. לאחר הליך מכרזי מחודש שנמשך אף הוא שנה וחצי, קיבלו בסוף השבוע המתמודדות במכרז הודעה שלפיה הממשלה דוחה את ההחלטה לגבי עתיד המכרז, ולכן הן מתבקשות להאריך בחצי שנה את תוקף ההצעות שהגישו ואת ערבויות הענק שהפקידו. זאת, מכיוון שתוקף ההצעות אמור היה לפקוע בעוד כשבוע.

הסיבה לעיכוב נעוצה במחלוקת פנים ממשלתית בנוגע לזהות הזוכה המסתמנת במכרז - CNR הסינית - ובנוגע למודל הפעלת הרכבות וניהול המכרז לרכישתן.

אתר בנייה של הרכבת, סמוך לפתח תקוהצילום: אסף שילה / ישראל ס

בפברואר האחרון החליט משרד האוצר להקפיא סדרת מכרזים שניהלה חברת נ.ת.ע הממשלתית. זאת, בעקבות סדרת תחקירים אודות תפקודה, ולאחר מעצרו של יו"ר הדירקטוריון, אלכס ויז'ניצר, במסגרת פרשת ישראל ביתנו.

המחלוקת העיקרית נסובה סביב המכרז לרכש 120 הרכבות לפרויקט, בהיקף משוער של 1–1.5 מיליארד שקל. נ.ת.ע עמדה להכריז על CNR הסינית כזוכה, בזכות הצעה כספית נמוכה בלפחות 300 מיליון שקל מזו שהגישו מתחרותיה, אלסטום הצרפתית ו-CAF הספרדית. אלא שאז צפו הטענות להנמכה מכוונת של תנאי הסף ושל דרישות הניסיון מהמתמודדים במכרז, למשקל יתר שניתן למחיר - ולבדיקה טכנית שטחית ומזורזת, לכאורה, של ההצעות.

במקביל, אגף התקציבים באוצר הציע לבטל את המכרז, ולפרסם אותו מחדש כמכרז משולב, שבו ספק הרכבות יתקין גם את התשתית בעבורן ויתפעל את הרכבות בחוזה זיכיון לתקופה מוגדרת. זאת, מחשש לליקויי תפעול עקב ריבוי ספקים. מנגד, טענו במשרד התחבורה כי איחוד מכרזים לצורך פרסומם מחדש, בשלב מתקדם זה, יביא לדחייה מהותית בלוחות הזמנים.

לבסוף, הוחלט על מינוי צוות בדיקה מקצועי שאויש על ידי סגן הממונה על התקציבים בעבר, רונן וולפמן, ורו"ח איציק עזר. לפי הערכות, הצוות לא איתר היבטים פליליים בעבודת ועדת המכרזים של נ.ת.ע - אך המליץ לפרסם את המכרז מחדש, כשהפעם הוא יכלול, לצד אספקת הקרונות גם את רכש המערכות החשמליות של הפרויקט ("סיסטם"). זאת, לצד זיכיון קצר מועד להפעלת הרכבת.

הצוות אמור להגיש דו"ח סופי בנושא עד לסוף אוגוסט. אלא שגם פרסום הדו"ח לא צפוי לפתור את המחלוקת הפנים־ממשלתית. בעוד שמשרד התחבורה מתעקש כי בהיעדר ליקויים חמורים בהליך המכרזי - יש להמשיך בו ולהכריז על זוכה, מצדדים אגף תקציבים ורשות החברות הממשלתיות בפרסום מכרז חדש.

כפי שנחשף בעבר ב-TheMarker, ברקע העיכובים בניהול המכרז, שכרו הסינים, באופן חריג, שירותי משרד עורכי דין מקומי, לצורך היערכות למאבק משפטי אפשרי בנ.ת.ע - במידה שזו תודיע על ביטול המכרז. מנגד, נערכות גם המתמודדות האירופיות למאבק משפטי אם יתברר כי במכרז נפלו ליקויים שמנעו את זכייתן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים