האנשים שיחליטו אם תושבי ישראל יידונו לעידן של יוקר מחיה ושעבוד למונופול פרטי

משה כחלון, אריה דרעי ומשה גפני, מספסלי הקואליציה, ויאיר לפיד, משורות האופוזיציה - הם אלה שיבחרו בשבועיים הקרובים אם להטות אוזן לאזהרותיו הברורות של מבקר המדינה, או להתעלם מהן בתמורה לאתנן פוליטי

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כבר היה בסרט הזה. גם לפני שנתיים הוא ניסה להעביר במחטף החלטה צולעת על יצוא גז, הצליח לחמוק מדיון רועש בכנסת, הימר על חששותיהם של שופטי בג"ץ מפני התערבות במהלכיו — ולבסוף זכה בכל הקופה.

לכן נתניהו אינו מתרשם מגל הביקורת המקצועית כלפי המתווה הגרוע שגובש מול מונופול הגז. הוא אינו מוטרד מהערות מבקר המדינה, לא מאזהרות רשויות ההגבלים העסקיים והחשמל, ולא מזעקות החמס של חברי הכנסת — ובוודאי שמנוחתו אינה מופרעת מהפגנות של פעילי מחאה.

ישיבת ממשלהצילום: אמיל סלמן

נתניהו, כמו גם שר האנרגיה יובל שטייניץ וחברת נובל אנרג'י האמריקאית, מסכימים כי מתווה הפשרה שגובש מול מונופול הגז הוא בבחינת סוף פסוק.

השימוע הציבורי שנאלצו לקיים הוא לא יותר ממצג שווא — גם אם פרקליטות המדינה נשלחה לשקר קצת לבג"ץ, ולהבטיח שם כי נציגי הממשלה יגיעו לשימוע בנפש חפצה, וכי בסך הכל מדובר בטיוטה.

הביקורת המקצועית החריפה על הסיכונים שטומן בחובו המתווה, על בגידתו ביעדים שהציבה הממשלה עצמה, על הלקונות המשפטיות שהוא משופע בהן — עד כדי פגיעה בביטחונה האנרגטי של המדינה — ממילא נצבעו בגוונים פוליטיים בלתי־מחיקים. כך מובטחים לנתניהו מרבית קולות הקואליציה, שתמשיך לרקוד לפי חלילו.

לפיכך, הנמענים של דו"ח מבקר המדינה שפורסם אתמול ושל אמירותיו הברורות הם אלה שעליהם נשען ביטחונו של נתניהו. הנמענים הם הקולות המתנדנדים, שאת תמיכתם במתווה סבור נתניהו כי יוכל לקנות — באמצעות הגדלת קצבאות הילדים, פטור ממע"מ על מוצרי יסוד, פנסיה לעולים או מושב סביב שולחן הממשלה.

משה כחלון, אריה דרעי ומשה גפני, מספסלי הקואליציה, ויאיר לפיד, משורות האופוזיציה — הם אלה שיבחרו בשבועיים הקרובים אם להטות אוזן לאזהרותיו הברורות של מבקר המדינה, או להתעלם מהן בתמורה לאתנן פוליטי. הם אלה שיכריעו אם תושבי ישראל יידונו לעידן של יוקר מחיה ושעבוד פוליטי למונופול פרטי, או שנבחריהם ישיבו לעצמם את האמון והכבוד — שבניגוד לגז הטבעי, עדיין קבורים באדמה.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט