רק בישראל: קודם פעמיים בתוך 4 חודשים – ונהפך למנכ"ל חברת החשמל

שר האנרגיה, סילבן שלום, סירב לחתום על מינויו של עופר בלוך למנכ"ל החברה ■ בלית ברירה, מינה הדירקטוריון למנכ"ל את סמנכ"ל הלקוחות הטרי, יצחק בלמס – שנכנס לתפקידו בינואר, בעקבות מעצרו של יעקב חאין בפרשת סימנס

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

פארסת הניהול הממשלתי של מונופול החשמל בישראל ממשיכה לנפק רגעי מבוכה, והחל בשישי הקרוב, צפוי אדם אחד לשאת בתואר מנכ"ל חברת החשמל, ממלא מקומו וסמנכ"ל חטיבת הלקוחות של החברה. הסיבה: חברת החשמל, שמעסיקה 13 אלף עובדים ונושאת בחוב של כ-70 מיליארד שקל, תיוותר בהמשך השבוע ללא מנכ"ל, בעקבות חילוקי דעות נמשכים בממשלה סביב זהותו של המנכ"ל הבא שלה.

כפי שפורסם בשבוע שעבר ב-TheMarker, שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, מסרב לחתום על מינויו לתפקיד של עופר בלוך – אף שזה נבחר כבר לפני שישה שבועות לתפקיד המנכ"ל בידי דירקטוריון חברת החשמל.

הבחירה בבלוך, אף שאושרה בדירקטוריון פה אחד, עוררה בשבועות האחרונים תהיות רבות, זאת לאחר שהתברר כי בלוך, עד לאחרונה מנכ"ל מפעלי נייר חדרה, לא ניגש למכרז. הוא צורף אל המועמדים לאחר פתיחת ההליך, בעקבות פניית חברת השמה, וכיהן בעבר כדירקטור בחברת ווייטווטר של מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב.

בחברת החשמל טענו כי ליוגב לא היתה כל נגיעה בהליך המכרז. ואולם לשכת השר שלום מסרה כי תדחה את ההחלטה על המינוי לאחר הרכבת הממשלה ולאחר מינוי שר במשרד האנרגיה. בינתיים, אושר בלוך על ידי הוועדה למינויים במגזר הציבורי (ועדת ברנר).

יצחק בלמס וסילבן שלוםצילום: ישי אשלגי

בלוך היה אמור להיכנס לתפקידו בסוף מארס - בהתאם לבקשת הפרישה שהגיש המנכ"ל המכהן של חברת החשמל, אלי גליקמן, כבר לפני חצי שנה. גליקמן התבקש לדחות בחודש את פרישתו לאור מערכת הבחירות, ויפרוש סופית מחרתיים.

בשל העיכוב בכניסת מחליפו, נאלץ אתמול דירקטוריון חברת החשמל להודיע על מינויו של סמנכ"ל חטיבת לקוחות, יצחק בלמס, לתפקיד המנכ"ל בפועל של החברה.

בלמס קודם לתפקידו זה רק לפני ארבעה חודשים, במקומו של יעקב (יאשה) חאין, שהתפטר ימים לפני מעצרו בפרשת השוחד לכאורה של חברת סימנס, והשלים בכך זינוק מטאורי אל צמרת החברה, זאת לאחר שב-2012-2013 כיהן כממלא מקום סמנכ"ל פרויקטים הנדסיים והחל ב-2007 שימש ראש אגף תכנון הנדסי.

חברת החשמל נעדרת עדיין סמנכ"ל כספים, לאחר עזיבת תמיר פוליקר והשתהות החברה במינוי מחליפו. את הכוורת הצעירה והחסרה של צמרת החברה משלימה גם יועצת משפטית טריה, עו"ד יעל נבו, שמונתה אף היא לתפקידה רק בינואר האחרון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות