מונופול הגז: לקראת רגע ההכרעה - תשובה נפגש עם בכירי הממשלה

תשובה נפגש ביום חמישי האחרון עם שורה של גורמים במשרדי האוצר והאנרגיה ■ הפגישה נערכה לקראת הימים המכריעים במגעים האינטנסיביים בין הצדדים

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

בעלי קבוצת דלק, יצחק תשובה, נפגש ביום חמישי האחרון עם יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' יוג'ין קנדל, הממונה על התקציבים באוצר, אמיר לוי, ומנכ"לית משרד האנרגיה, אורנה הוזמן־בכור. תשובה ניסה לשכנעם להקל בדרישות המתגבשות של המדינה ממונופול הגז הטבעי של דלק ונובל אנרג'י.

הפגישה נערכה לקראת הימים המכריעים במגעים האינטנסיביים בין הצדדים. אלה אמורים להסתיים השבוע בהחלטה אם ייתכן הסדר מוסכם לאכיפת המונופול, או שמא פני הצדדים למהלכים חד־צדדיים.

כפי שפורסם בשבוע שעבר ב–TheMarker, דלק מתנגדת לשלוש נקודות עיקריות בעמדתה המתגבשת של הממשלה ושל רשות ההגבלים העסקיים. אלה נוגעות לחיובה למכור את אחזקותיה במאגרי הגז תמר, כריש ותנין, וכן לצורך בפתיחת חוזי מכירת הגז שעליהם חתם מונופול תמר במשק.

ככל הידוע, ביקש תשובה לרווח את לוחות הזמנים למכירת אחזקותיו בתמר לחמש־שש שנים — בעוד שהממונה על ההגבלים, דיויד גילה, טוען כי אין בכך תועלת משקית וכי דלק צריכה לצאת ממבנה הבעלות על המאגר בתוך שנתיים־שלוש לכל היותר.

סילבן שלום ויצחק תשובהצילום: משה בנימין

שנית, דלק מתנגדת לחיובה למכור במקביל גם את אחזקותיה במאגרי כריש ותנין. לחלופין, הציע תשובה לקבוע מועד מרוחק משמעותית למכירה זו — או להתיר לדלק להישאר עם אחזקה מסוימת בתמר.

נקודת המחלוקת השלישית לא נדונה בפגישה, אבל דלק ושותפתה האמריקאית הביעו בשבועות האחרונים התנגדות למהלך רגולטורי מקביל של שינוי מבנה שוק הגז — ושל התערבות בתנאי מכירת הגז. זאת, אף שנציגי הממשלה הבהירו כי לא ייתכן כל הסדר ללא תיקון המנגנונים המעוותים לכאורה בחוזי הגז במשק וקביעת תקרה לתמחור המונופוליסטי של תמר בשוק.

כפי שפורסם, אחת החלופות הנבחנות היא קביעת מחיר שייגזר מתג המחיר המינימלי כיום בשוק. לאחר הפחתת תעריפי החשמל במשק, מדובר במחיר בסיס של 4.9 דולרים למיליון BTU. עם זאת, דלק ונובל טוענות כי במידה שיוחלט על פירוק המונופול שלהן, אין יותר מקום להתערבות ממשלתית בתנאי השוק.

יצחק תשובהצילום: דודו בכר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"