אתם קבעתם: אלה המכוניות המשפחתיות הנוחות, האמינות והסחירות בישראל

32 אלף הצבעות של גולשים הניבו תוצאות שאינן תואמות בהכרח את מבחני הדרכים המתקיימים בתנאי מאמץ ■ יונדאי i35 היא המכונית המשפחתית המומלצת על פי סקר חוכמת ההמונים של TheMarker

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

לפני חודש הצגנו את המכוניות המשפחתיות הפופולריות בשוק, וביקשנו לשמוע את דעתכם על המכוניות המשפחתיות שבהן אתם נוהגים. רכישת מכונית היא ההוצאה השנייה בגודלה של משק בית, וכדי להצביע על המשפחתית המומלצת ביותר ביקשנו להיעזר דווקא בחוכמת ההמונים.

אחרי עשרות מבחני דרכים, קיווינו לקבל מכם מידע על התכונות שאנו לא יכולים לבדוק, ובראשן אמינות וסחירות. ביקשנו גם לדרג את הביצועים, הנוחות וצריכת הדלק של המכוניות בתנאי יומיום, שהן שונות ממבחני דרכים מאומצים. את כל הנתונים שאתם, הקוראים, נתתם למכוניות שלכם, ריכזנו ודירגנו בטבלה מפורטת אחת.

32 אלף הצבעות של גולשים באתר TheMarker הניבו תוצאות שהפתיעו אותנו: במקום הראשון נמצאת יונדאי i35, שניצחה (בפוטו־פיניש, ממש בימים האחרונים) את אופל אסטרה ברלינה; שתיהן כבר ותיקות למדי — היונדאי הושקה ב–2010 והאסטרה שנה קודם לכן. במבחנים האחרונים שלנו לא זכו השתיים במקומות הראשונים, אך שתיהן עדיין מכוניות מוצלחות.

אופל אסטרה מסמלת את שיא הקאמבק של אופל לישראל, לאחר שהמותג כמעט לא נמכר כאן בעשור הקודם. זו מכונית נוחה ואיכותית, אך יתרונה הגדול הוא מנוע טורבו חזק עם 140 כ"ס, שמאפשר לה לספק ביצועים מצוינים (ואכן, המכונית קיבלה את הציון הגבוה ביותר בסעיף הביצועים בסקר). i35 היא מכונית עם עיצוב מרהיב, גם אחרי שראינו אותו עשרות אלפי פעמים על הכבישים. בנוסף, זו מכונית נוחה מאוד, בעיקר בעיר, וזו הרי הסביבה שבה מבלים נהגי ישראל את מרבית זמנם.

המנצחות שלכם

עם זאת, לא בטוח שאלה המכוניות שעליהן בוחנים ומומחי רכב ימליצו למי שמחפשים משפחתית. טויוטה קורולה, שהגיעה למקום הרביעי, נוחה ומרווחת יותר משתי המכוניות המובילות על פי חוכמת ההמונים, וסקודה אוקטביה, השלישית בבחירת הקוראים, מציעה ביצועים מצוינים ושימושיות גבוהה.

יונדאי ואופל זכו לדירוג גבוה יותר בשביעות הרצון של נהגיהן, וחשוב שנדע זאת. בחישוב התוצאות חשוב לשקלל את גם את מספר הנהגים שמילאו את סקר שביעות הרצון. אוקטביה עוררה את העניין הרב ביותר, ואחריה i35 וקורולה. אסטרה אמנם זכתה לציונים מצוינים, אך הגיעה רק למקום החמישי במספר המצביעים.

הנה עוד כמה דברים שלימד אותנו סקר חוכמת ההמונים.

הסחירה ביותר

פורד פוקוס, אופל אסטרה ברלינה, קיה פורטה ויונדאי i35

חלק מהמכוניות בסקר חדשות למדי ועדיין לא הגיעו לשוק המשומשות, אבל הנתונים בסך הכל תואמים את מה שידוע בענף. יונדאי i35 נחשבת, בחברות הליסינג, למכונית שנמכרת מהר, ואחריה ממוקמות שתי מכונית יפניות — טויוטה קורולה ומאזדה 3, שאכן זוכות לביקוש בשוק המשני. המכונית היפנית השלישית בסקר, סובארו אימפרזה, מגיעה רק למקום השמיני ומוכיחה שוב כי המותג ירד מגדולתו. אגב, נתוני הסחירות קשורים לרוב לנתוני האמינות. רוכשי המכוניות המשומשות מבקשים לרכוש מכוניות אמינות, והאמינות החזויה משפיעה גם על מהירות המכירה ואובדן הערך.

האמינה ביותר

נתוני האמינות הפתיעו אותנו: אתם חושבים שאופל אסטרה היא האמינה ביותר. באירופה, אופל זכתה לציוני אמינות נמוכים בבדיקות של מכוני מחקר שונים, ושברולט קרוז, מכונית החולקת עם האסטרה מכלולים רבים, מדורגת במקום האחרון בסקר. עם זאת, ייתכן שהאמינות של אופל השתפרה עם הזמן. קיה פורטה ויונדאי i35 הן כמעט זהות, אך מדורגות בפער קטן של 0.3 נקודות. גם טויוטה קורולה ומאזדה 3 נמצאות בחמישייה הפותחת של האמינות.

אשפית הביצועים

עם הקביעה הזאת קשה להתווכח. מנוע הטורבו של האסטרה גורם לה להיות מהירה יותר מהמתחרות בקטגוריה. כמובן, אין זו מכונית ספורט, ואת הביצועים תרגישו בעיקר ביציאה נחושה מהרמזור ובתאוצות ביניים טובות. אנחנו מסכימים (כמעט) גם ליתר הדירוג, שכולל את סקודה אוקטביה הנמרצת במקום השני. עם זאת, פורד פוקוס, מכונית שאינה אטית כלל, הגיעה למקום השמיני. לפחות היא הקדימה את סובארו אימפרזה, שהיא, איך ננסח זאת בעדינות, מכונית לאנשים סבלניים.

הנוחה ביותר

נראה שאתם ממש אוהבים את המכונית הגרמנית, והענקתם לה ניצחון גם בסעיף הזה. האסטרה נוחה, אין ספק, אבל במבחן השוואתי שערכנו גילינו כי היא נוחה פחות מיונדאי i35 בעיר, ומפורד פוקוס בנסיעה בינעירונית. אוקטביה, שלה הענקתם את המקום השני, אינה מכונית נוחה לטעמנו, אך רנו פלואנס, שזכתה בארד, דווקא כן.

החסכונית ביותר

הקביעה הזאת מוטה מעט, מכיוון שפלואנס היא היחידה בדירוג עם מנוע דיזל, שצורך הרבה פחות מבנזין. גם האוקטביה חסכונית למדי, אך אסטרה, שהגיעה שלישית, תהיה חסכונית רק בנסיעה מתונה מאוד.

המפסידות

שלושה דגמים קיבלו ציונים נמוכים כמעט בכל הקטגוריות, וכך גם בדירוג הכללי. פורד פוקוס, למשל, דגם מהנה לנהיגה ומאובזר, אך נחשב לא אמין מספיק בשל בעיות בתיבת ההילוכים שמהן סבל בעבר, והגיע למקום השלישי, מהסוף. הופתענו מהציון הנמוך גם של סובארו אימפרזה — מכונית אמינה ופרקטית, אך הביצועים הנמוכים והאפרוריות הכללית שהיא משרה מקשים עליה לזכות באהבת הקהל.

המקרה של שברולט קרוז הוא סיפור על דגם שבוודאי עוד ילמדו בבתי הספר לשיווק. כיום זו המשפחתית הזולה בישראל, והיא מציעה את מנוע הטורבו של אסטרה, לאחר שבעבר היא סבלה מבעיות אמינות שונות, צריכת דלק גבוהה מעט וגם הנחות ענק לציים, שחתכו את ערכה בשוק המשומשות. למרבה האירוניה, כל אלה דווקא הופכים אותה לקנייה מעניינת כמכונית משומשת, שמחיריה נמוכים מאוד ביחס לתמורה. הקרוז אחראית לדרדור המכירות של מותג שברולט לשפל שממנו היא מנסה להתאושש עד היום.

ועוד משהו לסיכום: למדנו הרבה מחוכמת ההמונים, בעיקר שהטעם שלנו לא תמיד משקף את דעת הקהל. אנו מנסים לבחון מכוניות ביסודיות, ולבדוק את צריכת הדלק, הנוחות והתאוצות. בכל הנוגע לצריכת דלק ולאמינות אנחנו אוספים נתונים מהישראל ומהעולם. אלא שדעות המשתמשים ביומיום חשובה יותר. אתם אלה שנוהגים במכונית.

עם זאת, לא כל מכונית מתאימה לכל אחד. יש מי שהמרווח והנוחות הם המשתנים החשובים לו ביותר, ורק אחר כך הביצועים. העיצוב משפיע על ההחלטה של רבים, וכמובן החשש מאמינות נמוכה או מאובדן ערך מהיר. כולם גם אוהבים לומר כי הבטיחות היא מעל לכל, אך בפועל לא מקדישים לה תשומת לב רבה. לפני בחירת מכונית, בקנייה או בליסינג, כדאי לקרוא חוות דעת ומבחנים, ואנחנו מקווים שגם המסקנות שעלו מסקר חוכמת ההמונים ייכנסו למערכת השיקולים שלכם לפני שתרכשו מכונית חדשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה