הדלת הפתוחה של תשובה לנתניהו: נפגש עם ראש הממשלה לפחות 7 פעמים בשנים האחרונות

עוד שלוש פגישות היו עם אנשי משרדו של ראש הממשלה - כך חושפים גלי צה"ל ומיזם "100 ימים של שקיפות" של תומר אביטל ■ משרד ראש הממשלה: "חלק מהפגישות היו בפורום נרחב יותר ולא פגישות אישיות"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

על רקע המאבק שמנהל איש העסקים יצחק תשובה נגד האפשרות שמונופול הגז שלו יפורק, חושפים הבוקר גלי צה"ל ותומר אביטל כי תשובה נפגש בשנים האחרונות לפחות 10 פעמים עם ראש הממשלה נתניהו ואנשי משרדו. תשובה הוא הבעלים של חברת דלק ושותף במאגרי הגז לחופי ישראל.

על פי הדיווח של יונה לייבזון, שבע פגישות היו עם נתניהו עצמו, כשבאחת נכח גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר. פגישה נוספת התקיימה בפורום נרחב יותר של אנשי עסקים לקראת נסיעתו של ראש הממשלה לוועידה הכלכלית בדאבוס. בנוסף, תשובה נפגש פעמיים עם מנכ"ל המשרד לשעבר אייל גבאי. עוד פגישה התקיימה עם המועצה הלאומית לכלכלה, שעל העומד בראשה - יוג׳ין קנדל - הטיל נתניהו לבדוק את פירוק מונופול הגז, בו שותף תשובה. הפגישה האחרונה בין השניים הייתה באפריל השנה.

הפגישות האלה נחשפות במיזם "מאה ימים של שקיפות" אותו מוביל תומר אביטל כדי לשפוך אור על מעשיהם של נבחרי הציבור בישראל. אביטל אמר כי "ראש הממשלה הוא מקבל ההחלטות מספר אחת במדינה, ולכן זה קריטי שהציבור יידע בפני מי דלתו פתוחה".

צילום: אוליבייה פיטוסי

ב-2011 חשפו אבי בר-אלי וצבי זרחיה ב-TheMarker כי בעוד משרדי הממשלה נערכו למאבק באפשרות ששותפות מאגר תמר תיהפך למונופול גז טבעי, בחר ראש הממשלה, נתניהו, דווקא להדק את יחסיו עם תשובה, בעליו הדומיננטי של המאגר. נתניהו אירח אז בביתו את תשובה לפגישה אישית במעון ראש הממשלה בירושלים. ככל הידוע, נסבה השיחה בין השניים על שוק הגז הטבעי. לשכת ראש הממשלה לא דיווחה על הפגישה.

ממשרד ראש הממשלה לא התקבלה תשובה לגבי השאלה האם נערכו פגישות בשנים האחרונות עם פעילים חברתיים, אנשי אקדמיה או גורמים מהציבור לגבי סוגיות הנוגעות לתשובה ודלק.

בתקופה הזו עברו בממשלה ובכנסת לא מעט החלטות שהשפיעו על עסקיו של תשובה - ועדת ששינסקי להעלאת שיעור הכנסות המדינה מתגליות גז ונפט, הוועדה שדנה בנושא ייצוא הגז הטבעי, מסקנות ועדת הריכוזיות וכמובן גם ההחלטה האחרונה כעת על ביטול ההסדר עם מונופול הגז, שקיבל הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה.

ממשרד ראש הממשלה נמסר לגלי צה"ל כי "חלק מהפגישות היו בפורום נרחב יותר ולא פגישות אישיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט