נובל אנרג'י ישראל: "התנהלות גילה חסרת בסיס משפטי ומטילה צל כבד על התעשייה"

מנכ"ל נובל אנרג'י ישראל, ביני זומר, תקף את החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים לסגת מהסדר הפשרה: "נובל תנקוט בכל האמצעים שידרשו על מנת להגן על זכויותיה החוקיות והלגיטימיות"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

"כניסתה של נובל אנרג'י לרישיונות הקידוח של לווייתן נעשתה בידיעה ובאישורה המלא של ממשלת ישראל ובכפוף לחוק הנפט ולכל דין. הסתייגותו של הממונה על ההגבלים העסקיים מכניסת נובל לרישיונות אלו, לאחר שהוכרזה התגלית, הייתה חסרת בסיס משפטי כשהושמעה לראשונה, ועודנה חסרת בסיס כיום", כך אמר הבוקר מנהל נובל אנרג'י בישראל, ביני זומר, בתגובה להודעת רשות ההגבלים העסקיים אתמול כי היא שוקלת על הכרזת הסדר כובל בלווייתן.

בהתייחס להסדר הפשרה שממנו נסוג גילה, אמר זומר כי על אף שפעולות החברה היו לפי החוק, "בניסיון לספק מענה לממונה, נובל אנרג'י ושותפיה, הסכימו להיפרד מתגליות כריש ותנין - נכסים שנרכשו על ידם בדרך חוקית ולגיטימית". לפיכך, טען זומר, "ההחלטה המסתמנת של הממונה על ההגבלים לחזור בו מההסכם מטילה צל על עתידה של תעשיית הגז והנפט בישראל ותשפיע על המשך ההשקעות של נובל אנרג'י במדינה".

כפי שפורסם אמש ב-TheMarker, בא כוח נובל, המחזיקה ב-40% מהזכויות בלווייתן ו-36% מהזכויות במאגר תמר, אמר אתמול במפגש עם הממונה, פרופ' דיויד גילה, כי במידה שהרשות צפנה לבית הדין להגבלים עסקיים בדרישה לפצל את אחזקות נובל במאגרים, תפנה נובל לערכאות שיפוטיות בישראל ובחו"ל.

זומר הוסיף הבוקר כי "נובל אנרג'י עוקבת כל העת אחר ההתפתחויות בנושא, ותנקוט בכל האמצעים שידרשו על מנת להגן על זכויותיה החוקיות והלגיטימיות". באשר לעתיד פרויקט לווייתן, מסר זומר כי "החברה ממשיכה להיות מחויבת לפיתוח פרויקט לווייתן, ברגע שהתנאים הרגולטורים, המסחריים והפיננסיים יאפשרו את ההשקעות הנדרשות".

ביני זומרצילום: עופר וקנין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו