האם משפחתית טובה חייבת תא מטען גדול?

מבחן השוואתי לאחר שנים שבהן נחשבו בישראל לקטנות מדי עבור משפחה, המשפחתיות הקומפקטיות זוכות לעדנה בזכות היצע של דגמים איכותיים ■ סיאט לאון השאירה אבק לגולף, פיז'ו 308 עקפה את קיה סיד בסיבוב מאזדה 3 דאגה לנהג - אך המנצחת הוכתרה בזכות המחיר

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

בישראל, כמו במרבית מדינות אסיה, מכונית משפחתית נמדדת לפי גודל תא המטען שלה. לכן, משפחתיות קומפקטיות 
קצוצות־זנב בתצורת האצ'בק (חמש דלתות), כמו למשל פולקסווגן גולף, לא נמכרו כאן כמכוניות למשפחה - אלא תמיד נתפשו כמכוניות נישה שהתאימו לקהל אמיד שחיפש מכונית שנייה במשפחה.

באירופה לעומת זאת, תא הנוסעים חשוב יותר. הקריטריון להגדרת מכונית כמשפחתית הוא הסנטימטרים שבבסיס הגלגלים, כלומר אורך תא הנוסעים, ולא מספר הליטרים בבגאז'. לכן, לא רק שהגולף היא מכונית משפחתית לגיטימית באירופה - היא אפילו המשפחתית הנמכרת ביבשת.

בחלוף השנים, השתנתה התפישה הישראלית של מכוניות משפחתיות. הדגמים בקטגוריה גדלו ונהפכו למרווחים מספיק גם בעיני הלקוח הישראלי. במקביל, יבואנים גדולים שהחזיקו במשפחתיות בתצורת האצ'בק בלבד - כמו כלמוביל, יבואנית יונדאי i30 - החלו לדחוף אותן בתודעת הקהל כמשפחתיות לגיטימיות.

אחרי הכל, אם משפחתית גדולה קרויה בישראל "מכונית מנהלים" אז אין סיבה שמשפחתית קומפקטית לא תזכה לתואר "משפחתית", מבלי להתנצל.

מאזדה3 (מימין), קיה סיד, פיז'ו 308, פולקסווגן גולף וסיאט ליאוןצילום: עופר וקנין

יתרה מכך, ההעדפות המיוחדות של השוק האירופי נושאות ביתרון עבור הלקוח הישראלי. הקהל האירופי תובעני יותר ומוכן גם לשלם יותר, ולכן המכוניות שמכוונות אליו כיום איכותיות יותר גם מהמשפחתיות הגלובליות "הסטנדרטיות" בתצורת סדאן.

במבחן ההשוואתי האחרון שערכנו בקטגוריה משתפרת זו בתחילת 2013, ניצחה דווקא מכוניות ממוצא אסייתי, קיה סיד, לאחר שגברה על מכוניות כמו פורד פוקוס, טויוטה אוריס וסיטרואן C4. כעת, היא חוזרת לקרב נוסף מול הבציר האחרון של משפחתיות בתצורת האצ'בק - מאזדה3 (בגרסת 2.0 ליטר), סיאט ליאון והמצטרפת החדשה לקבוצה, פיז'ו 308. לאלה צירפנו גם את פולקסווגן גולף, הדגם המוכר ביותר בקטגוריה ובנצ'מארק למכוניות אחרות.

חמשת הדגמים האלה הם המכוניות המשפחתיות הטובות ביותר שאפשר לרכוש היום, אם לא כוללים בקבוצה משפחתיות יוקרה כמו אאודי A3, שמחירן גבוה בהרבה. הן מצוידות בטכנולוגיות מתקדמות, כמו מנועי טורבו או תיבת הילוכים כפולת־מצמד, ולכולן שישה הילוכים או יותר ואבזור מכובד.

פולקסווגן גולף: מכובדת ויקרה

ציון: שלושה וחצי כוכבים

את הגולף לא צריך להציג. מדובר כנראה בדגם המוכר ביותר של פולקסווגן, ובאחד הוותיקים, שנע על פס הייצור כבר 40 שנה. הדור השביעי של המכונית, שהוצג לפני שנתיים, מצליח להיראות מכובד ומודרני, והרושם ממשיך גם בפנים הרכב. הנדסת האנוש הזכירה לאחד הבוחנים מדיחי כלים של קונצרן בוש־סימנס הגרמני, שכן ניתן היה למצוא הכל בקלות. עם זאת, מפתיע לגלות כי איכות החומרים מעורבת, וברחבי תא הנוסעים יימצאו גם פלסטיקים פשוטים וחלולים.

הגולף היא מכונית נוקשה, אך היא מצליחה לשכך היטב שיבושים מסוגים שונים, והיא מרווחת. בידוד הרעשים טוב, גם אם לא מצוין, והשילוב המוכר של מנוע TSI (טורבו הזרקה ישירה) ותיבת DSG (רובוטית כפולת מצמד) עובד טוב, ומאפשר למכונית להאיץ היטב. התנהגות הכביש בטוחה, צפויה ולא מרגשת. בכל הקשור לנוחות בנסיעה עירונית - היא טובה פחות מהמתחרות.

שורה תחתונה: הגולף היא מכונית טובה, אך היא לא הצטיינה באף סעיף. המחיר שלה, 135 אלף שקל, הוא הגבוה במבחן, ולכן המתחרות משתלמות יותר.

קיה סיד: טובה 
אך לא מצטיינת

ציון: שלושה וחצי כוכבים

הסיד של קיה הפתיעה ב–2013 כשהציגה שילוב של נוחות נסיעה גבוהה ומרווח מיטבי. אלה הספיקו לה כדי לזכות במבחן ההשוואתי. גם כיום, עם עיצוב נאה ואיכות חומרים טובה, ממשיכה הסיד להציע תמורה טובה לכסף, אך לא מספיק כדי לגבור על מתחרותיה החדשות.

הסיד היא מכונית נעימה לנהיגה. התיבה כפולת המצמד מעבירה הילוכים באופן כמעט לא מורגש; המנוע מניב מספיק כוח, אף שאין לו מגדש טורבו; והמתלים רכים ונוחים בנסיעה בעיר ומחוצה לה. עם זאת, התאכזבנו מרעשי הרוח של המכונית ומרמת הנוחות בנסיעה במהירות בינונית, שגורמת למכונית לרטוט.

בכל הקשור להנאה מנהיגה — אין כאן במה להתגאות. הבלמים מאבדים מיכולתם אחרי עומס רב, אם כי הדבר לא צפוי לסכן את הנוסעים. גם צריכת הדלק של הסיד היתה הגרועה במבחן, 10.2 ק"מ לליטר. עם זאת, יש לקחת בחשבון את תנאי המבחן המאומצים. בנהיגה מתונה יותר הגענו עמה להספק של 14 ק"מ לליטר. ועוד משהו קטן — כתחליף למערכת מולטימדיה אינטגרלית, יבואנית קיה בישראל מתקינה מערכת מולטימדיה שנראית זולה ופוגעת ברושם הטוב מתא הנוסעים.

שורה תחתונה: עדיין מכונית טובה, אך הפעם לא המצטיינת.

מאזדה3: לנהג הספורטיבי

ציון: ארבעה כוכבים

בגרסת הסדאן של מאזדה3 התאכזבנו ממנוע ה–1.5 ליטר החלש מדי, אבל גרסת ה–2.0 ליטר עולה רק קצת יותר (133 אלף עם מרכב האצ'בק), ומציעה ביצועים בליגה אחרת משל המכוניות המתחרות בהשוואה.

עם מנוע גדול שמציג 165 כ"ס, היא מהירה מהאחרות כמעט בכל מצב. לביצועים המסחררים הוסיפו במאזדה שלדה מצוינת, ועם היגוי חד ומדויק תקבלו מכונית שאפשר ממש ליהנות אתה בכבישים מפותלים.

אהבנו גם את העיצוב של המאזדה3, לטעמנו המכונית הנאה בקבוצה, ואת סביבת הנהג המיוחדת, שבמרכזה מערכת המולטימדיה הטובה ביותר מבין המכוניות במבחן. אפילו צריכת הדלק סבירה, למרות שהמנוע שלה כמעט כפול בנפחו ממנועיהן של המתחרות.

המאזדה3 מצטיינת כמכונית לנהג, אבל היא לא בהכרח המשפחתית הטובה ביותר. היא נוחה במידה בינונית, הבידוד מרעשים סביר בלבד ותא המטען שלה קטן. בנוסף, למרות שיש לה את בסיס הגלגלים הגדול מבין הנבחנות, המושב האחורי צפוף יחסית, ונוסעים גבוהים עלולים להיתקל בגג המשתפל לאחור. 
שורה תחתונה: המכונית המשפחתית הטובה ביותר למי שמבקש גם ליהנות מחוויית הנהיגה שלו.

סיאט ליאון: המשתלמת ביותר

ציון: ארבעה וחצי כוכבים

הליאון מבוססת על פולקסווגן גולף. יש לה אותה שלדה, אותו מנוע ואותו גיר, אבל היא עולה 11 אלף שקל פחות. כדי לבדל את המכוניות, לליאון תא נוסעים פשוט יותר, עם ידיות פלסטיק לדלתות והרבה צבע שחור. חוץ מזה, לא תצטרכו להתפשר הרבה על המעבר מגולף לליאון (פרט, כמובן, לסמל).

זו מכונית איכותית מאוד, שקטה ונוחה למדי, שמצליחה לאזן בין שיכוך של שיבושים גדולים וספיגה של שברי אספלט וקמטים קטנים, למרות כיול נוקשה של המתלים. העיצוב חביב, גם אם לא מסובב ראשים, והביצועים טובים. יש בוחנים שהרגישו שהמכונית אפילו מהירה קצת יותר מהגולף, ועדיין — היא היתה החסכונית ביותר בתנאי המבחן המאומצים, עם צריכה של 11.8 ק"מ לליטר.

בנוסף, המושב האחורי מרווח ותא המטען גדול ובעל סף הטענה נמוך. בקיצור, זו משפחתית מצוינת. עם זאת, ביומרה להיות ספורטיבית הליאון לא עומדת בהצלחה, בשל הגה פושר, אף שהפגינה אחיזת כביש גבוהה.

שורה תחתונה: לא מלהיבה, אבל מציעה את התמורה הטובה ביותר לכסף.

פיז'ו 308: הרבה יותר מטאבלט

ציון: ארבעה וחצי כוכבים

לפיז'ו 308 שם זהה למכונית שהיא החליפה, אך זהו דגם חדש לגמרי. ה–308 היא מכונית של ניגודים - מצד אחד, יש לה עיצוב חיצוני שמרני מאוד, כמעט שקוף, שמנסה להיות יותר גרמני מגרמני; ומצד שני, תא הנוסעים שלה הוא לא פחות מהרפתקני.

בעולם המחשבים מנסים כבר שנים לעצב מחשבים וטלפונים פשוטים ומינימליסטיים למראה. פיז'ו ניסתה ליישם את אותם עקרונות בעולם הרכב. מול הנהג נמצא הגה בעל קוטר קטן, שנמצא מתחת למחוונים. הפיקוד על המערכות שאינן חיוניות לנהיגה, כמו המזגן או מערכת הקול, הוא דרך מסך מגע גדול שנמצא במרכז לוח המחוונים. כך, יש מעט מאוד כפתורים ופקדים בתא הנוסעים. אבל מכונית היא לא טאבלט, והצורך להסתכל על מסך המגע כדי לבצע פעולות פשוטות, כמו כיבוי המיזוג, הוא בעייתי.

באשר להגה הקטן, הוא סובל מבעיה דומה לזו של ה–208 וה–2008. הוא אמנם נעים למגע ולאחיזה, אך מסתיר חלק מלוח המחוונים אם הוא גבוה - או פוגע במרווח של הנהג אם הוא נמוך יותר. לכך צריך להוסיף מוזרויות נוספות כמו מד סל"ד הפוך - כלומר, כזה שבו המחוג זז מימין לשמאל. בסך הכל, איכות החומרים בתא הנוסעים מצוינת, אבל היעדר הכפתורים נותן תחושה שהוא ריק, משעמם ולא חדשני.

עם זאת, אחרי היציאה לדרך מתגלים היתרונות של ה–308. יש לה את יחידת ההנעה הטובה ביותר מבין המכוניות שנבחנו - למנוע שלושה צילינדרים בלבד, בנפח 1.2 ליטר, אך הוא מפיק 130 כ"ס ולא פחות מ–23.4 קג"מ, מומנט גבוה יותר אף מזה של מאזדה3 מרובת הסמ"קים.

בנוסף לתיבה אוטומטית יעילה עם שישה הילוכים, המכונית הזו מציעה המון כוח. היא צוברת תאוצה במהירות, אך בצורה חלקה, נעימה ולא פראית. ואמנם, המכונית הצרפתית התבררה גם כשקטה מבין המכוניות הנבחנות וגם כנוחה ביותר, למעט במעבר על גבי פסי האטה. זו המכונית הנעימה ביותר לגמיאה של מרחקים ארוכים. הבוחנים נהנו לנהוג בה בכבישים מפותלים - למרות הגה חסר תחושה ורכינה ברורה הצידה - בזכות הזנב הקל שמאפשר מעט משחק.

הניגודים נמשכים גם במעבר למושב האחורי, שהוא קטן מזה של המתחרות, אבל מספק בהחלט. חבל שאין בו גם פתחים למיזוג. תא המטען, לעומת זאת, הוא הגדול מבין המכוניות בקבוצה, ובפער ניכר מהמתחרות. רק חבל שאינו מצוייד 
בוויי תלייה.

שורה תחתונה: מכונית נפלאה שדורשת הסתגלות ללוח מחוונים מוזר.

סיכום: פיז'ו מנצחת - אך רק במחיר הנכון

סוף יום המבחן מותיר אותנו עם דילמה לא פשוטה. כל המכוניות שנבחנו טובות מאוד, ומי שיבחר בהן ודאי ייהנה, ולכן קשה לבחור את הטובה מכולן. פולקסווגן גולף וקיה סיד הן הראשונות שמנופות מדוכן המנצחים.

בגולף הנהגים משלמים בעיקר על הסמל, והאיכות שלה לא גבוהה יותר משל המתחרות, והסיד היא מכונית טובה בסך הכל, אך היא אינה מפגינה הצטיינות בשום תחום. העובדה שהסיד זכתה במבחן לפני פחות משנתיים מעידה עד כמה מהר משתפרות המכוניות בסגמנט המשפחתיות.

כל אחת משלוש המכוניות שנותרו יכולה להיות זוכה לגיטימית במבחן, והבחירה תלויה בטעם הנהג ובסדר העדיפויות האישי שלו. גרסת ה–2.0 ליטר של מאזדה3 היא מכונית מהירה ומהנה, וזו המכונית שיבחרו שוחרי הנהיגה. עם זאת, היא לא משפחתית טובה מספיק כדי לזכות בתואר.

סיאט ליאון היא הקנייה הטובה מבין החמש - משפחתית מרווחת ואיכותית במחיר שנמוך באלפי שקלים מכל היתר. לכן, היא עשויה להיות הבחירה הטובה עבור רבים מהקוראים.

עם זאת, דעת הרוב נטתה לכיוון פיז'ו 308. אמנם האיכות של המכונית אינה אחידה - היא לא הבריקה במרווח שהיא מציעה מאחור ולעיצוב הפנים צריך להתרגל — אך בכל יתר הפרמטרים היא מנצחת בפער ניכר.

אם הלקוח של משפחתית האצ'בק מחפש איכות, ה–308 עונה על צרכיו בצורה הטובה ביותר. האיכות שלה מתבטאת בבידוד מרעשים, בדרך שבה ההילוכים עוברים מבלי שתרגישו ואפילו במערכת לדימום מנוע בעצירה, שמכבה ומדליקה אותו באופן חלק.

עם זאת, לפני שהיא מוכתרת באופן רשמי, יש להתייחס למחירה. מחיר המחירון של המכונית הוא 133 אלף שקל. אך אף שמדובר בדגם חדש לגמרי - היא נמכרת כיום במסגרת מבצע בהנחה של 6,000 שקל. במחיר כזה היא המנצחת הברורה במבחן. ואולם, במידה שאתם נדרשים לשלם את המחיר המלא - עדיף כבר לרכוש את סיאט ליאון, שזולה ממנה משמעותית.

השתתפו במבחן: אסף 
בר-שי, עופר וקנין, קינן כהן, יואל שורץ ודניאל שמיל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן