רה"מ נתניהו ביקר באתר הדליפה בדרום: "היינו עסוקים בנושאים מגוונים"

נתניהו: "עקבתי מקרוב אחר הנושא מן הרגע שנודע על הדליפה" ■ אל נתניהו התלווה סגנו, ח"כ אופיר אקוניס, שקיבל היום את האחריות על המשרד להגנת הסביבה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

ברקע ביקורת ציבורית קשה הגיע היום אחר הצהריים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבאר אורה שבערבה, שם אירעה לפני חמישה ימים דליפת הנפט הקשה שזיהמה את שמורת עברונה בכ-5 מיליון ליטר נפט לפחות.

אל נתניהו התלווה סגנו, ח"כ אופיר אקוניס, שקיבל היום את האחריות על המשרד להגנת הסביבה, היות שנתניהו, המחזיק בתיק מזה כחודש, עדיין לא מינה שר במשרה מלאה, ולפי הערכות, לא מתכוון לעשות זאת לפני הפריימריס בליכוד.

לאחר ששמע סקירה על מאמצי ניקוי הזיהום אמר נתניהו: "המשימות שלנו הן לשמור על בריאות הציבור, לפעול לצמצום הסיכון בהגעת הזיהום לאילת ולשקם את שמורת הטבע. בימים האחרונים היינו עסוקים בנושאים מגוונים, אבל מן הרגע שנודע על דליפת הנפט, עקבתי מקרוב אחר הנושא, מיניתי את מנכ"ל משרדי, הראל לוקר, לרכז את כל הטיפול בנושא, יחד עם משרדים הנוגעים בדבר, ובהזדמנות הראשונה הגעתי הנה.

נתניהו ואקוניס בשמורת עברונה, היום. בסקירה שקיבלו נאמר להם כי לא נשקפת סכנה לבריאות התושבים צילום: מרק ישראל סלם / ג'ר

"מיניתי את סגן השר אופיר אקוניס שיהיה השר הממונה להגנת הסביבה. שמענו כאן תדרוך ממוקד על הפעולות שנעשות, כדי להבטיח את שלום הציבור, בריאות הציבור וכמובן את הגנת הסביבה. יש כאן שורה של פעולות, כנראה זה יימשך לאורך זמן, אנחנו נקצה את המשאבים הדרושים כדי להגן על הסביבה, על הפנינה הנפלאה הזאת של ארצנו".

בסקירה שניתנה לנתניהו בצומת באר אורה, שמע נתניהו מפי ממלא מקום מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, אלעד עמיחי, ומנהל מחוז דרום במשרד, גיא סמט, כי ההגנות שנבנו באזור נקודת הדליפה ולאורך תוואי הזרימה של הנפט מנעו את התפשטות הזיהום אל מחוץ לשמורה.

שער האקונומיסט ובו נשיא ארה"ב אובמה בביקור במפרץ מקסיקו לאחר דליפת הנפט הגדולה ב-2010

לביקור נתניהו התלוו עוד מנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין וראש המועצה האזורית איילות אודי גת. את קצא"א, האחראית לכאורה לדליפת הנפט, ייצג רק סמנכ״ל התפעול איציק לוי. בהודעת לשכת נתניהו לא נמסרה כל התייחסות לגבי הוויכוח על אחריות החברה.

לדברי אקוניס, הוא הורה למנכ"ל להגנת הסביבה, דוד לפלר, לשוב משליחותו לכנס האקלים בפרו "כדי שגם הוא יעמוד מקרוב יחד עם עובדי משרדו שכבר עושים כאן עבודה אדירה בימים האחרונים". עוד הוסיף אקוניס: "אני מתכוון להיות פה עד אשר נדע בוודאות שכל הסכנות חלפו, ואנחנו נשב בימים הקרובים מאוד ונבחן שורה של המלצות שיובאו לממשלה כהחלטות כדי שמקרים כאלה לא יקרו עוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה