כשמחשיבים גם בני דודים, שיעור קרובי המשפחה בנמל אשדוד מזנק ל47%

נמל אשדוד מוביל כבר שנים את המגזר הציבורי בישראל בשיעור העסקת קרובי המשפחה, ועומד במוקד המאבק המתלהט של רשות החברות נגד נפוטיזם בחברות הממשלתיות ■ אלא שבעקבות תקנה חדשה של הרשות ואכיפתה על ידי הנהלת הנמל, מתברר כי הנתונים שפורסמו בעבר היו מוטים כלפי מעלה, ולא כללו העסקת בני דודים בנמל - שעמם מזנק שיעור בני המשפחה לכמחצית מ1,300 העובדים

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

בשבועות האחרונים החל להתחמם, עדיין מתחת לרדאר הציבורי, מאבק הנוגע לנפוטיזם בחברות הממשלתיות. מהצד האחד של הזירה ניצבים עובדי נמל אשדוד, החברה הממשלתית שבה שיעור הנפוטיזם הגבוה ביותר, ובראשם אבינועם שושן, יו"ר הוועד שמחליף בתפקידו את אלון חסן, שהושעה עקב החקירה הפלילית נגדו. מהצד השני עומדים הנהלת נמל אשדוד בראשות המנכ"ל החדש איציק בלומנטל, ורשות החברות הממשלתיות בראשות אורי יוגב, שמנסים לשים קץ לנפוטיזם – בנמל ובכלל החברות הממשלתיות.

הרקע למאבק הוא תקנה חדשה שהעביר יוגב בשיתוף שר האוצר, יאיר לפיד, האוסרת בפעם הראשונה בתולדות החברות הממשלתיות בישראל על העסקת קרובי משפחה של עובדים קיימים בחברות, אלא אם יש להם כישורים מיוחדים.

אלון חסן ואבינועם שושניצילום: עופר וקנין

התקנה נכנסה לתוקף בסוף אפריל, אך עד כה לא עוררה יותר מדי רעש. אלא שבאחרונה קלט נמל אשדוד 28 סוורים חדשים. שליש ממי שהיו אמורים להיכלל ברשימה היו קרובי משפחה של עובדים קיימים, ובהנהלת הנמל החליטו כי אין להם כישורים מיוחדים, ולכן בחרו רק בעובדים שאינם קרובי משפחה. ההחלטה הגיעה לאחר שנים של מכרזים שבהם שיעור העובדים קרובי המשפחה שנקלטו היה 30% לפחות, ולעתים הוא היה גדול מ–40%.

מכרזי הסוורים האלה הם חלק מהליך שנפתח כבר לפני כשנתיים לגיוס סוורים לנמל. מתוך אלפי מועמדים בנמל נבחרו כ–850 מועמדים אפשריים למשרות סוור - ששליש מהם, כלומר כמעט 300 מועמדים, היו קרובי משפחה של עובדים בנמל. בשלב זה נראה כי הכוונה היא לקלוט בשנה הקרובה עד 100 עובדים (כולל הגיוס האחרון).

יוגב גם החליט לפני כמה חודשים להרחיב את ההגדרה של קרבה משפחתית. עד היום הוגדרו קרובי משפחה לצורך דיווח לחברה הממשלתית אנשים שהקשר המשפחתי ביניהם הוא אחד מאלה: בני זוג, הורים וסבים, אחים, גיסים, דודים ואחיינים, חותנים וחמים. בתיקון האחרון לתקנות, בעניין העסקת קרובי משפחה מסוף אפריל, נקבע כי לצורך הדיווח יש להוסיף גם את דרגת הקרבה של בני דודים.

התיקון הזה נראה אולי זניח, אך בשביל להבין עד כמה הוא משמעותי אפשר לבחון את שקרה לנתונים על שיעור קרובי המשפחה בנמל אשדוד בעקבותיו, נתונים שנחשפים כאן לראשונה בעקבות פנייה של TheMarker לחברת הנמל.

הנתונים מוטים כלפי מטה

מנהל רשות החברות, אורי יוגבצילום: תומר אפלבאום

בנמל אשדוד מועסקים כ–1,300 עובדים. ביוני 2014 בדקו בנמל כמה קרובי משפחה מועסקים בו - והשיעור שנמצא היה 38.4%. אלא שאז הוסיפו לבדיקה גם את בני הדודים, שינוי שהקפיץ את השיעור ל–46.6%. כלומר, יותר מ-600 עובדים בנמל הם קרובי משפחה של עובדים אחרים. במלים אחרות, למספר קרובי המשפחה בנמל אשדוד נוספו בעקבות הרחבת הגדרת קרובי המשפחה כ–106 עובדים.

אגב, ביום רביעי צפוי להתפרסם בדו"ח מבקר המדינה פרק אודות הנפוטיזם בחברות הממשלתיות, שיכלול את שיעורי העסקת קרובי המשפחה בחברות אלה. הדו"ח כבר הועבר לתקשורת, אך עדיין אסור לפרסם נתונים ממנו. בכל מקרה, TheMarker אינו נסמך על נתוני הדו"ח הזה, אלא על נתונים שהעבירה עוד קודם לכן חברת הנמל.

נקודת האור בכל הסיפור הזה היא שמאז 2012 ירד מעט שיעור קרובי המשפחה בנמל - בכ–1% מדי שנה. עם זאת, הרחבת ההגדרה של קרובי משפחה והזינוק בעקבותיה ב–2014 (נכון ליוני), מלמדת כי במשך שנים היו הנתונים שפורסמו אודות קרובי המשפחה המועסקים בנמל מוטים כלפי מטה באופן משמעותי, והם יהיו מוטים גם בדו"ח מבקר המדינה שיפורסם בקרוב.

מנכ"ל נמל אשדוד, איציק בלומנטלצילום: אוליבייה פיטוסי

הוועד קידם את קרוביו

קרובי משפחתו של חסן בנמל כללו עד לפני כמה שנים את אביו, שבעצמו היה חבר ועד חזק בנמל עד לפרישתו; את אחותו מורן אסרף, שגברה על עשרות מתמודדות לתפקיד מנהלת חשבונות אף שציוניה לא היו הגבוהים ביותר; ושני גיסים.

מי שסייע בקליטתם ולכל הפחות לא מנע אותם היה סמנכ"ל משאבי האנוש בנמל, עובדיה כהן, שהיה חבר קרוב של חסן והתפטר באחרונה בעקבות אי־סדרים שנמצאו בהתנהלותו ועל רקע החקירה הגדולה בנמל. גם מנהל הנמל, שהתפטר אף הוא על רקע החקירה הגדולה בנמל אשדוד, לא מנע מעולם את קליטת קרובי המשפחה של חסן בנמל ואת התנהלותה המפוקפקת של ועדות הקבלה לעובדים חדשים.

בנוסף פעלו בממשק עם הנמל עוד שני קרובי משפחה של חסן: דניאלה צבאן, מורה במקצועה ששותפה בחברה המוכרת חומרי ניקוי, ומכרה לנמל חומרי ניקוי של חברה בשליטת חסן; ובן דודו, דוד חסן, שמנהל את חברת דנה לוגיסטיקה, שנהפכה למעין נמל פרטי בתוך נמל אשדוד ונמצאת במרכזה של החקירה הפלילית בנמל.

שושן, מצדו, הודה בעבר בראיון ל–TheMarker כי ניסה לקדם שישה קרובי משפחה במכרזים בנמל. אגב, שושן בעצמו הוא בן של עובד בנמל.

באפריל האחרון פתחו עובדי הנמל, בהובלת חסן ושושן, בשיבושים בעקבות התקנות החדשות - אלא שבית הדין לעבודה חייב אותם להפסיק את העיצומים. בשבוע שעבר שוב הגישו העובדים עתירה לבית הדין לעבודה בדרישה להתיר העסקת קרובי משפחה בחברות ממשלתיות.

בהודעה לעיתונות שהעביר שושן בשבוע שעבר הוא כתב: "פנינו לבית הדין כדי שיפסול את ההוראה הלא מוצדקת והגורפת של רשות החברות הממשלתיות, שאוסרת על העסקת קרובי משפחה בחברות הממשלתיות. מה אשמים מועמדים לעבודה שעומדים בכל הדרישות, התקנים ואף מעבר לכך בכך, שקרוב משפחה כלשהו שלהם מועסק אף הוא בנמל? זוהי תקנה מפלה ולא צודקת, שפוגעת ברגל גסה בזכות הבסיסית של חופש העיסוק.

"אשדוד היא לא עיר גדולה, והנמל הוא המעסיק המרכזי והגדול בה. אין סיבה שצעירים וצעירות מוכשרים וחרוצים, שעברו בהצלחה את כל מבחני המיון של הנמל, יופלו לרעה ולא יוכלו להתקבל לעבודה רק כי מישהו מבני משפחתם עובד בו. מה רוצים? שכל הצעירים יעזבו את אשדוד ויעברו למרכז ושמדינת ישראל תהפוך באמת למדינת תל אביב?"

השאלה כעת היא אם בית הדין לעבודה אכן יקבל את הטיעונים האלה, ועד כמה תיוותר זירת ההתגוששות הזאת בין עובדי נמל אשדוד לבין רשות החברות הממשלתיות בלבד, ולא תתרחב לכלל החברות הממשלתיות - הסובלות גם הן מאותה התופעה. התרחבות כזאת עשויה להוביל לשביתה רחבת היקף בתמיכת ההסתדרות, גוף ששותף בעצמו בתופעת העסקת המקורבים ושכבר הביע תמיכה בעובדי נמל אשדוד בסוגיה זו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר