הדרך לשליטה במיליארדי השקלים שבכבישים עוברת במרכז הליכוד

מנכ"ל נתיבי ישראל התפטר על רקע טענות לחריגות כספיות, ליקויי בנייה וחשש לשחיתות ■ בממשלה הבטיחו למנות מנכ"ל חדש, אלא שהתמונה בשטח מדאיגה: יו"ר ועדת האיתור כיכב במפעל המינויים הפוליטיים של צחי הנגבי; מועמד אחד נהנה מתמיכה במרכז הליכוד ומועמד שני זוכה מחמת הספק בפרשת הולילנד; ואת זהות המנכ"ל הבא עשויה בכלל להכריע היריבות בין ישראל כ"ץ לבין גדעון סער ואורי יוגב

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

כמעט ארבעה חודשים חלפו מאז שמנכ"ל חברת נתיבי ישראל (מעצ החדשה), שי ברס, הודיע במפתיע על התפטרותו. תחקיר TheMarker סקר אז את המתחולל מאחורי הקלעים של ספינת הדגל של פרויקטי התחבורה בישראל, שהופקדה על תקציב של 38 מיליארד שקל מכספי ציבור - החל באיחורים של חודשים בפתיחת כבישים חדשים, דרך חריגות תקציביות במאות מיליוני שקלים וליקויי בנייה, וכלה בדו"חות כספיים שעוכבו מחשש לשחיתות ומינוי מקורבים פוליטיים ליועצים.

מאז הודעת ברס, ספג תפקודה המקצועי של החברה מכה נוספת. שתיים מהדמויות המקצועיות הבכירות בשורותיה - מנהל אגף התכנון, ניר קוגל, ומנהל הפרויקטים המסילתיים, ארז כוכבי - נטשו את הספינה הטובעת לטובת חברת נ.ת.ע הממשלתית. "בשנים האחרונות היתה מעצ חברה בקו עלייה מטורף, אך האיזון בחברה הופר, ומישהו צריך לתת דין וחשבון על הכישלונות האלה, שהם רק סימפטום למה שמתחולל בה", אמר אז בכיר בענף.

ברס מצדו נימק את העזיבה ב"תחושת מיצוי" לאחר ארבע שנות כהונה, אף שעזיבתו לוותה ב"הבנות", שאליהן הגיע מול רשות החברות הממשלתיות. את מכתב ההתפטרות שלו הגיש ברס לממשלה רק לפני כשבוע, מה שיאפשר לו להמשיך ולכהן בתפקידו שלושה חודשים נוספים. ואולם בעוד שהענף ממתין לחילופי הגברי בצמרת, גם המכרז החשוב שמתנהל לאיתור מחליפו כבר מעורר סימני שאלה מדאיגים. זאת, מחשש שייפול קורבן לקרבות הניטשים במרכז הליכוד או בין משרד התחבורה לבין רשות החברות הממשלתיות.

צילום: רודי אלמוג

מי ידרג את המועמדים?

לצורך מינוי מנכ"ל חדש לנתיבי ישראל הוחלט על הקמת ועדת איתור מקרב חברי הדירקטוריון. באופן מפתיע, שר התחבורה, ישראל כ"ץ, התנגד לכך - אך הוועדה כוננה בלחץ יריבו, מנהל רשות החברות, אורי יוגב.

כמו יתר הדירקטוריונים בחברות הממשלתיות, שסובלים כולם מתת איוש כתוצאה מהקטטות הנמשכות בין השניים סביב מימוש תוכנית "נבחרת הדירקטורים", כך גם הרכב הדירקטורים של נתיבי ישראל סובל מזה תקופה מחסר - ונעדר כבר שנתיים יו"ר קבוע.

בתחילת 2012 מונה לתפקיד יאיר שמיר, אך זה הצטרף תוך זמן קצר לסיעת ישראל ביתנו. כ"ץ ביקש למנות את איש ההיי־טק ומקורבו אבינועם נובוגרודסקי, אך מינויו נתקל בקשיים עקב זיקה אישית לשר. בהמשך, נפסלה לשמש בתפקיד גם רו"ח איריס שטרק, ומאז לא חודשו ניסיונות האיוש. כך, נותרו בדירקטוריון חמישה חברים (לא כולל נציגי עובדים). בלית ברירה מונו כל החמישה לשבת בוועדת האיתור.

בהיעדר יו"ר דירקטוריון קבוע, הוחלט למנות ליו"ר הוועדה את ותיק הדירקטורים, יוסי (רעני) רענן. רענן, לשעבר חבר מרכז ליכוד, היה מכוכבי "מפעל המינויים הפוליטיים" של צחי הנגבי במשרד להגנת הסביבה. דו"ח מבקר המדינה שפורסם ב–2004 מצא כי רענן מונה לתפקיד יו"ר רשות נחל הירקון, אף שכלל לא היה עובד מדינה. הפתרון שמצאו לכך אנשיו של הנגבי היה מינוי פיקטיבי לכאורה של רענן לתפקיד וירטואלי במשטרה הירוקה, שעל בסיסו מונה ליו"ר הרשות.

אורי יוגבצילום: תומר אפלבאום

לפני כמה שנים מונה רענן לדירקטור בנתיבי ישראל על ידי שר התחבורה דאז, שאול מופז - ומינויו הוארך על ידי כ"ץ, שמחזיק נציג נוסף בדירקטוריון (ובוועדת האיתור) - סמנכ"ל התנועה במשרדו, אבנר פלור. יתר חברי ועדת האיתור הם הדירקטורים החיצוניים רו"ח עליזה שרון ועו"ד סעיד סמור. נציג הממשלה השני הוא סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, יוני רגב.

המכרז הרגיש שאליו יצאה ועדת האיתור לפני כחודשיים גרר כבר כמה חיכוכים בין חבריה - בין היתר, סביב תנאי הסף לתפקיד המנכ"ל הבא. כמו כן, נוהל מאבק מעניין סביב זהות חברת ההשמה שתלווה את מלאכת בחירת המנכ"ל הבא ותדרג איכותנית את המועמדים הסופיים.

כך, לחצה נתיבי ישראל על התקשרות ועדת האיתור עם חברת פילת, שעמה עובדת החברה במשך שנים. כמה מחברי הוועדה התעקשו לנתק את הקשר הארוך עם פילת, ולבחור בחברה בלתי תלויה אחרת. לבסוף הוחלט בעבודת דירוג המתמודדים תשולב גם חברת אדם מילוא, שמלווה בחודשים האחרונים את יוגב במלאכת דירוג המועמדים לנבחרת הדירקטורים.

המנכ"ל הקודם מריץ את יד ימינו?

בשבוע שעבר נחתם המועד האחרון להגשת המועמדויות לתפקיד היוקרתי. ל–TheMarker נודע כי אחד המועמדים המובילים לתפקיד הוא יגאל צרפתי, מי שמונה בתחילת 2013 על ידי שר הפנים, גדעון סער, לתפקיד מנכ"ל משרדו, אך עזב אותו בנסיבות עלומות בחלוף שבעה חודשים בלבד.

צרפתי, איש משרד החינוך, שימש במשך חמש שנים בתפקיד סמנכ"ל המינהל והפיתוח של המשרד. הוא חלש על תקציבי המיליארדים שהוקצו למשרד לצורך בניית כיתות וגנים. בזכות כך צבר כוח רב בקרב ראשי הרשויות המקומיות והחזיק בקשרים עבותים במרכז השלטון המקומי. בין היתר, פיתח יחסים קרובים במיוחד עם אחת הדמויות היותר דומיננטיות בתחום, שאול מזרחי, יו"ר חברת משק וכלכלה של השלטון המקומי.

מעל מזרחי, חבר מרכז ליכוד, מרחפת בשנתיים האחרונות עננה עכורה. לפני יותר משנה הודיעה הפרקליטות על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. ואולם למרות הזמן שחלף, עדיין לא התקבלה החלטה סופית לאחר השימוע המקדים שנערך לו, בעוד שמזרחי ממשיך לכהן בתפקידו.

יגאל צרפתי. חתול שחור עבר בינו לבין סערצילום: מוטי מילרוד

בחירת סער לקחת עמו למשרד הפנים את צרפתי לא הפתיעה לפיכך. אלא שבחלוף חודשים ספורים עבר בין השניים חתול שחור. הצדדים סיפקו גרסאות סותרות לנסיבות העזיבה. ואולם בשורה התחתונה, בנובמבר הוציאה לשכת סער הודעה לקונית שבה בישרה כי צרפתי, תושב מודיעין, יעזוב את המנכ"לות לטובת ראשות מועצת מגדל־תפן (ללא מכרז). אגב, בחלוף זמן קצר, מונה צרפתי על ידי ידידו לדירקטור בחברה למשק וכלכלה.

לטונים הצורמים שברקע עזיבת צרפתי את משרד הפנים יש המייחסים כעת משקל רב בהכרעה על זהות מנכ"ל נתיבי ישראל הבא. זאת, על רקע מערכת היחסים המתוחה שבין סער לכ"ץ.

היריבות הפוליטית בין השניים החלה עוד בפריימריס הקודמים. היא התגברה לאחר שראש מטהו של סער, קטי שטרית, ערקה לשורות מחנהו של כ"ץ ומונתה לעמוד בראש מטה שר התחבורה. זאת, יש אומרים, לאחר שהתאכזבה מבחירת סער שלא למנותה למנכ"לית מפעל הפיס.

על רקע התקרבותו המחודשת של כ"ץ לראש הממשלה, בנימין נתניהו, והתרחקותו במקביל של סער - המסומן כאיום פוטנציאלי על המשך שלטונו של נתניהו בסיעה - יש הסבורים כי כ"ץ חושק בימים אלה בקירוב יריביו של סער לסביבתו. זאת, כחלק מההיערכות הפנים מפלגתית למאבק בפריימריס הממשמשים ובאים. את פעילותו הפוליטית של כ"ץ, אגב, מנהלת ביד רמה שטרית.

שר התחבורה ישראל כ"ץ (מימין) ושר הפנים גדעון סערצילום: מרק ישראל סלם

יש להבהיר, כי לשרים כ"ץ וסער אין נגיעה לזהות המתמודדים במכרז עד כה. ואולם אין זו הפעם הראשונה שבה מאבקים פנימיים במרכז הליכוד מכתיבים את ההתנהלות במכרזים ממשלתיים. כך, למשל, ב–2010, המכרז השערורייתי לתפקיד מנכ"ל רכבת ישראל שימש בבואה בוטה למתרחש במרכז המפלגה. שני פלגים יריבים הריצו מועמדים מתחרים מטעמם לתפקיד החולש על מכרזי תשתית במיליארדי שקלים. זאת, תוך הפעלת לחצים לכאורה על דפוסי ההצבעה של הדירקטורים במכרז המנכ"לות.

צרפתי, מן הסתם, הוא לא המועמד היחיד לתפקיד. מועמד מוביל נוסף הוא מיכה קופולובסקי, המכהן כיום כמשנה למנכ"ל נתיבי ישראל. קופולובסקי צמח בחברה ולפי הערכות נהנה מגיבויו של המנכ"ל לשעבר, אלכס ויז'ניצר, המכהן כיום כיו"ר דירקטוריון נ.ת.ע.

מועמד מוכר נוסף הוא ראש מינהל מקרקעי ישראל לשעבר, יעקב אפרתי, מי שכיהן בעבר גם כמנכ"ל משרדי הפנים והתשתיות וכיו"ר דירקטוריון רכבת ישראל.

אפרתי זוכה לפני כחצי שנה בפרשת הולילנד (קרקעות תעשיות המלח), שבה הואשם בנטילת שוחד מידי אחיינו, מאיר רבין, בשליחות דני דנקנר. השופט דוד רוזן אמנם זיכה את אפרתי מחמת הספק, אך מתח על עדותו ביקורת קשה. בלי קשר, עשויה מועמדותו של אפרתי להיתקל בקשיים לנוכח הופעותיו בכמה דו"חות מבקר המדינה בעבר.

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"