הממשלה יוזמת מהפכות בתחום הרכב - ואז מתעלמת מהן

ביד אחת המדינה מבטיחה תמריצים לרכישת מכוניות בטוחות וסביבתיות יותר, ומנסה לעודד תחרות ביבוא ■ ביד השנייה, מפרסמים גופי הממשלה מכרזי ליסינג שמתעלמים משיקולים אלה ■ מינהל הרכב הממשלתי: "ככל שהרכב ואחזקתו זולים יותר - ציונו גבוה יותר"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

הרגולטורים של ענף הרכב בישראל מרבים להתגאות במהפכות שיזמו בו - החל במיסוי הירוק, שנועד לתמרץ רכישת מכוניות מזהמות פחות, דרך הטבות המס להתקנת מערכות בטיחות, וכלה ברפורמת היבוא המקביל, שנועדה לפתוח ערוצי יבוא חדשים ומוזלים.

בעוד שלשינויים אלה נרשמה עד כה השפעה מוגבלת יחסית על השוק הפרטי, נשכח כמעט כי המדינה בעצמה היא למעשה הלקוח הגדול ביותר של מכוניות בישראל. למינהל הרכב הממשלתי צי של כ–3,000 מכוניות; לצה"ל יש צי מכוניות נוסעים ("רכב לבן") של יותר מ–10,000 מכוניות; במשטרת ישראל נוסעות אלפי מכוניות - ועל כל אלה נוספים כלי הרכב שאותם רוכשות הרשויות המקומיות או חברות ממשלתיות. תמוה, לפיכך, כי כמה ממכרזי הליסינג שפירסמו באחרונה גופים ממשלתיים, העידו כי הסנדלר הולך יחף. דווקא במגזר הציבורי, לא משקללים קריטריונים כמו בטיחות, זיהום אוויר ואף צריכת דלק.

רשות שדות התעופה: למי אכפת מבטיחות

רשות שדות התעופה (רש"ת), המפקחת על שדות התעופה האזרחיים, פירסמה באחרונה מכרז ליסינג, שבו יוזמנו, לפי הערכות, כ–230 מכוניות מסוגים שונים - ממכוניות קטנות ועד טנדרים. ברש"ת מוותרים על פירוט קריטריונים לבחירת המכוניות, כמו גודל, צריכת דלק או אבזור בטיחותי, לטובת רשימה נתונה מראש של מכוניות. ואולם יש בכך בעיה: אם המבחר של חברת הליסינג נתון מראש (למשל, כל הטנדרים שמתבקשים הם מיצובישי האנטר), אין ליבואן תמריץ להציע מחירים נמוכים מספיק.

כלי רכב בנמל חיפהצילום: רמי שלוש

מעבר לכך, רשימת המכוניות הכלולות מעלה סימני שאלה נוספים: יש בה מכוניות מיושנות, עם צריכת דלק גבוהה יחסית, כמו מאזדה 2 היוצאת או סיטרואן C3. הפער בין צריכת הדלק של המכוניות באותה קבוצה מגיע ל–40%. מכוניות היברידיות או דגמי דיזל חסכוניים לא נכללים ברשימה.

ומה בעניין הבטיחות? היא כלל לא מוזכרת במכרז. אמנם המכוניות שמבקשת רש"ת לחכור מודרניות ומצוידות בבקרת יציבות, אבל אין דרישת מינימום לכריות אוויר, שלא לדבר על הציון הבטיחותי שהממשלה עצמה קבעה. בין המערכות שאמורות להיות מותקנות במכונית, אפשר למצוא טלפון סלולרי, למשל, אבל לא מערכות בטיחות מונעת, שעליהן הממשלה עצמה מבטיחה הטבות.

מרש"ת נמסר בתגובה: "מכרז הליסינג הוא לכלי רכב שאושרו על ידי המדינה לשיווק לקהל הרחב ושעומדים בדרישות הסף של משרד התחבורה. רוב רכבי התפעול עומדים בדרישות הבטיחות, זיהום האוויר והחיסכון בדלק, הנדרשים מהיבואנים על ידי המדינה. מרבית כלי הרכב הם תפעוליים, בעלי תיבת הילוכים ירוקה - כלומר, הם אינם מזהמים, חסכוניים בדלק ומשמשים לנסיעה בשטח נתב"ג במהירויות של עד 30 קמ"ש. ברכבים מותקנת מערכת בטיחות מונעת באופן פרטני על ידי רש"ת, ולא על ידי היבואן".

המשטרה והשב"ס: המחיר הוא המלך

גם במכרזים של מינהל הרכב הממשלתי, המצב לא אידיאלי. מכרז שפורסם באחרונה לרכישת 700 מכוניות עבור קצינים בדרג ביניים במשטרה ובשירות בתי הסוהר, מגלה כי המרכיב החשוב ביותר במכוניות שיירכשו הוא המחיר, שמהווה 65% מהציון הסופי במכרז. ציון האיכות הוא 30%, וממנו - רמת זיהום האוויר מהווה רק נקודה אחת מתוך 100, כך שאין יתרון של ממש למכונית מזהמת פחות.

במכרז דורשים אבזור נוחות רב וחריג במשפחתיות הקטנות שמיועדות להירכש, שכולל בין היתר מצלמת נסיעה לאחור ובקרת אקלים. לעומת זאת, נדרשות רק ארבע כריות אוויר - נתון שנחשב נמוך כיום. המכרז משקלל נתונים כמו רוחב הצמיג או מפסק הגלגלים, שתרומתם לבטיחות אינה חד־משמעית, אך לא מעודד התקנת של מערכות בטיחות מונעת, שרשות המסים מנסה לעודד.

רכבת ישראל: רק דגם אחד של מסחרית

תמונה טובה קצת יותר מתגלה במכרז הליסינג שפירסמה באחרונה רכבת ישראל. בחברה מתכננים לחכור 270 מכוניות בגדלים וסוגים שונים. גם כאן, כמו במקרה של רש"ת, חברות הליסינג יכולות לבחור אילו מכוניות להציע מתוך מבחר שנקבע מראש. עם זאת, הפעם מדובר במכוניות מודרניות וחסכוניות יותר ממה שרש"ת מבקשת, אבל אין יתרון למכוניות חסכוניות יותר או מזהמות פחות.

הגבלת התחרות עשויה לפגוע ברכבת, שמבקשת רק דגם אחד של מסחרית קלה, למשל - סקודה רומסטר עם מנוע בנזין. מערכות בטיחות מונעת אינן נדרשות, אבל ברכבת דורשים לחכור מכוניות היברידיות, ומבקשים הצעות מחיר על מגוון של דגמים היברידיים.

משרד הביטחון: 
לא שקלו חלופות

משרד הביטחון עורך את המכרזים שלו מחוץ למינהל הרכב הממשלתי, ואפשר לומר כי עקומת הלמידה שם חדה יותר. הדוגמה האחרונה היא מכרז ליסינג ל–3,500 מכוניות, שישמשו קצינים בדרגת רב־סרן וסגן־אלוף בצה"ל. מצד אחד, צריכת הדלק תפסה משקל גדול בציון במכרז, וכך זכתה בו מכונית חסכונית יחסית - מיצובישי אטראז'. עם זאת, במשרד הביטחון לא שקלו חלופות, כמו מנועי דיזל או תיבה ידנית, שעשויים להפחית את צריכת הדלק. בנוסף, דרישות המינימום לבטיחות היו נמוכות, עם ארבע כריות אוויר בלבד (למיצובישי אטראז' שש כריות אוויר), ועל מערכות בטיחות מונעת, כרגיל, אין על מה לדבר.

שרי הממשלה: 
המכרז ההיברידי נכשל

כל מכרז צריך להתחשב גם ברצונות של המשתמשים המיועדים, בייחוד אם הם רמי דרג. במכרז מכוניות השרים שפורסם ב–2012, זכו שני דגמים - ב.מ.וו 528i וסיטרואן C5 - אך בשנתיים שעברו מאז נרכשו רק שלוש מכוניות מהם. השרים לא רצו לנסוע במכונית הגרמנית, שנתפשה כ"מנקרת עיניים", אבל גם לא האמינו שהסיטרואן יוקרתית ומתאימה להם מספיק. לכן, הם בחרו לשמור על המכונית שבבעלותם, או לשכור מכונית בעלות גבוהה, של כ-4,000 שקל בחודש.

ניסיון של מינהל הרכב הממשלתי לפרסם מכרז למכוניות שרים היברידיות נכשל, אחרי שהתברר שרק יבואן אחד יכול לגשת אליו. כעת, מתכננים במינהל להוציא מכרז חדש.

למה מעודדים בכלל שימוש ברכב פרטי?

רוב המכרזים מגלים תמונה בעייתית ביחס לניהול צי הרכב שבשימוש המדינה, שלא מצליחה ליישם העקרונות שהיא עצמה מקדמת. לרשויות הממשלתיות יש עוד הרבה מה ללמוד מחברות פרטיות, כמו אינטל, למשל, שם 19% מצי הרכב מורכב ממכוניות היברידיות. ואולם הדיון בצי הרכב של המדינה צריך להתקיים לצד דיון עקרוני אחר: האם המדינה אינה צריכה לעודד את עובדיה לוותר על מכונית פרטית, אפילו בחלק מימי השבוע?

הממשלה החליטה לפני שנה להקצות 6 מיליון שקל לצמצום השימוש במכוניות פרטיות בארגונים. התוכנית היתה לתת תמריצים לתוכניות שיעודדו שיתוף מכוניות, היסעים ותחבורה ציבורית במקום המכונית. אבל בזמן שהמדינה מעודדת חברות פרטיות להפחית שימוש במכונית פרטית, היא לא מנסה לעשות כן במשרדי הממשלה ובגופים הכפופים להם. יתרה מכך, תמריצים כמו החזר הוצאות רכב, שכדי לזכות בהם עליך להיות בעלים של מכונית, אף מעודדים שימוש במכונית פרטית על פני תחבורה בת קיימא.

ממינהל הרכב הממשלתי נמסר בתגובה: "המינהל שם דגש רב במכרזי הרכב על מאפייני בטיחות, זיהום וחיסכון. בתנאי הסף יש חובה למספר כריות אוויר מינימלי ומערכות בטיחות כמו ABS ESP, בלמים עם דיסקים, הגה קורס וניתוק מערכת דלק בשעת תאונה. מאפייני בטיחות נוספים, כמו כריות אוויר, רוחב הצמיג ומרחק בין צמיגים, מקבלים ציון נוסף בניקוד האיכות.

"במכרזים נדרשת דרגת זיהום מינימלית כתנאי סף. על רכב שזיהום האוויר שלו נמוך מהנדרש, ניתן ציון נוסף. רף הציון המבוקש תלוי בתוצר ובדגם הרכב. מחיר הרכב, צריכת הדלק, עלות אחזקת הרכב וערך הגרט שלו מהווים את סך המרכיב הכלכלי. ככל שהמחיר הכולל נמוך יותר, הרכב מקבל ציון כלכלי גבוה יותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים