התנועה לחופש המידע לבית המשפט: לחשוף דו"ח ביקורת על נת"ע

בעתירה שהגישה התנועה נגד נת"ע ורשות החברות, היא דורשת לפרסם דו"ח שבו מתוארות בעיות ניהוליות שהובילו לחריגה תקציבית ולדחיות בהקמת רשת להסעת המונים בגוש דן

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

חריגות הכספים בנת"ע מגיעות לבית המשפט. התנועה לחופש המידע הגישה אתמול (ב') עתירה מינהלית נגד נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), החברה הממשלתית האחראית על הקמת רשת להסעת המונים בגוש דן, ונגד רשות החברות הממשלתיות, בדרישה לחייב אותן לפרסם דו"ח ביקורת פנימי של רואה החשבון אילן שגב.

לפי העתירה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ישי שריד ונריה הרואה, התנועה פנתה לרשות החברות בקיץ 2013, עקב תחקיר שפורסם ב–TheMarker וחשף אי סדרים, לכאורה, בניהול נת"ע, בדרישה לחשוף את הדו"ח. הרשות פנתה לנת"ע בשאלה אם יש בפרסום הדו"ח כדי להזיק לחברה ונענתה כי מדובר בטיוטה בלבד, ופרסומה "עלול לשבש את התפקוד התקין של החברה, ולפגוע ביכולתם של האורגנים (חלקים בחברה, ד"ש) בחברה לבצע את תפקידם". תשובה לקונית זו שימשה את הרשות בהחלטה שלא להתיר את פרסום הדו"ח. לאחר פניות נוספות של התנועה, הוגשה כעת העתירה.

ככל הידוע, בדו"ח מתוארות בעיות ניהוליות שהובילו לחריגה תקציבית של 33% ולדחיות חוזרות ונשנות בביצוע הפרויקט. הפרויקט המולאם של הקו האדום של הרכבת הקלה, בין פתח תקוה לבת ים ‏(23 ק"מ‏), היה אמור להסתיים עד 2017 בהשקעה של 10.7 מיליארד שקל. ואולם בנת"ע טוענים, בצדק מסוים, כי האומדנים היו מלכתחילה לא ריאליים. לפי התחזית הנוכחית של נת"ע, הפרויקט יתחיל לפעול רק ברבעון השלישי של 2020. לפי חברת הבקרה של הפרויקט, אז'יס, הרכבת תפעל רק מ–2022. עלות הפרויקט צפויה בינתיים להאמיר ל–14.3 מיליארד שקל.

לפי העתירה, "לציבור יש עניין רב בדו"ח, שכן הוא שופך אור על האופן שבו מתנהל פרויקט לאומי זה, וביחס לשימוש שנעשה בכספי ציבור שהוזרמו אליו". בתנועה לחופש המידע משערים כי "יש יסוד סביר לחשש שסירוב המשיבות לגלות את דו"ח הביקורת הוא שרירותי ונובע משיקולים בלתי ענייניים של רצון להעלים ולטייח מחדלים ואי סדרים, בנת"ע ובאופן שבו פיקחה עליה רשות החברות".

הדו"ח מתייחס לתקופה של עד ראשית 2013. אחר כך, עקב אותו דו"ח ועקב ביקורת של אז'יס, התחוללה רוויזיה בהנהלת החברה: היו"ר והמנכ"ל הוחלפו, ומונה מנהל זר לפרויקט הקו האדום.

עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, מסרה אתמול כי "המדינה העבירה לנת"ע יותר מ–2.5 מיליארד שקל, לפי פרסומים רשמיים. בשנים האחרונות, בשל אי סדרים, הורתה רשות החברות על הכנת דו"ח ביקורת על התנהלות החברה. לא יעלה על הדעת שהציבור, שמימן את סכומי העתק, לא יזכה לראות את דו"ח הבדיקה. החשש מביקורת אינו סיבה ראויה להסתיר מידע. נהפוך הוא: על המדינה להראות לציבור שהיא מנהלת את כספו בחרדת קודש, שהיא מנהלת מעקב באופן שוטף כדי לזהות ולתקן כשלים שאולי נעשו בכספי ציבור".

ברשות החברות הממשלתיות העדיפו שלא להגיב.

עבודות להקמת הרכבת הקלה צילום: עופר וקנין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה