במקום בטר פלייס - יוסף אברמוביץ' יקים שדה סולארי ברואנדה

היזם שהוביל לפני שנה את קבוצת סאנרייז לרכישת בטר פלייס (בעסקה שבוטלה לאחר מכן), מוביל בימים אלה קונסורציום בינלאומי להקמת השדה הסולארי הראשון במזרח אפריקה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

היזם יוסף אברמוביץ', מי שהוביל לפני שנה את קבוצת סאנרייז לרכישת בטר פלייס (בעסקה שבוטלה לאחר מכן), מוביל בימים אלה קונסורציום בינלאומי להקמת השדה הסולארי הראשון במזרח אפריקה.

מדובר בתחנת כוח פוטו-וולטאית בהספק של 8 מגה-ואט, אשר תוקם בהשקעה של כ-85 מיליון שקל בכפר אגאהוזו-שלום שברואנדה, שאותו ייסדה אן היימן ז"ל, לטובת טיפול ביתומי מלחמת האזרחים במדינה.

בפרויקט שותפים בין היתר קרנות מימון הומניטרי מטעם ממשלות ארה"ב, פינלנד, נורווגיה והולנד, והוא מובל על ידי החברה ההולנדית Gigawatt Global, בניהולו של אברמוביץ', אשר עומד גם בראש זרוע היזמות הסולארית אנרגיה גלובל, הפועלת בעיקר באפריקה (בגיבוי אמריקאי).

יוסף אברמוביץ'

אברמוביץ', מחלוצי התעשייה הסולארית בישראל, הוביל לפני שבע שנים קבוצה של משקיעים אמריקאים להקמת חברת היזמות הסולארית ערבה פאוור, בשיתוף קיבוץ קטורה, שמכרה בחלוף שלוש שנים בלבד 40% מהמניות לקונצרן סימנס הגרמני לפי שווי של 37.5 מיליון דולר.

"באפריקה יש כיום 550 מיליון בני אדם שאין להם חשמל. הצמיחה הכלכלית בשווקים המתפתחים תלויה בגישה לאנרגיה בת-השגה וירוקה. מחירה של אנרגיה סולרית ידידותית לסביבה נמוך הרבה יותר מזה של אנרגיה המופקת מסולר. השדה הסולארי ישנה את כללי המשחק של האנושות והסביבה", אמר אברמוביץ'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו