תחנת רכבת חדשה בשדרות: נתניהו - "תל אביב היא פרבר של שדרות"

התחנה הממוגנת נגד טילים נבנתה בעלות של 56 מיליון שקל והיא כוללת טרמינל נוסעים, רציפים באורך 300 מטר ושלוש מסילות ברזל. משך הנסיעה לתחנת רכבת ההגנה בת"א יהיה 58 דקות ■ תושבי שדרות, סטודנטים במכללת ספיר וכל תושבי המועצות האזוריות באזור, יוכלו לנסוע חינם ברכבת במשך שלושה חודשים

דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

הרכבת חנכה הבוקר את תחנת הרכבת בשדרות, תחנה ראשונה בקו "רכבת הנגב" שיחבר, עם השלמתו, בין באר שבע לאשקלון דרך נתיבות, אופקים ושדרות. עלות הפרויקט כולו נאמדת בכ-2 מיליארד שקל.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בטקס "החזון הוא לרשת את ישראל, בעורקי תחבורה, ולבטל את הפריפריה. צריך לנצל את היתרון של ישראל שהיא ארץ קטנה. כל מי שרואה את התשתיות המוקמות ברחבי המדינה, רואה שיש כאן עבודה ענקית שמתבצעת. זה מייצר לנו אופקים חודשים. נחבר את כל המדינה, תל-אביב היא פרבר של שדרות - זו מהפכה.

התחנה הממוגנת נגד טילים נבנתה בעלות של 56 מיליון שקל והיא כוללת טרמינל נוסעים, רציפים באורך 300 מטר ושלוש מסילות ברזל. הרכבות יגיעו לשדרות פעמיים בשעה בשעות השיא, ובפעם בשעה בשפל. משך הנסיעה לתחנת רכבת ההגנה בת"א יהיה 58 דקות. מחיר כרטיס נסיעה יהיה 22.5 שקל בתום שלושת החודשים הבאים שבהם הנסיעה תהיה בחינם.

בסמוך לתחנה נבנה מגרש חנייה ל-400 מכוניות, ובאזור מוקמת טיילת עם שבילים להולכי רגל ולאופניים. הטיילת תחבר את מכללת ספיר, שמרוחקת כק"מ מהתחנה עצמה. עם זאת, הרכבת אינה מגיעה אל מרכז העיר, וכדי לפתור זאת הונהגה בשדרות תוכנית "שילובים", המתאמת בין זמני האוטובוסים לרכבת.

הרכבת החדשה בשדרות

לפי נתוני הרכבת, בשדרות יש כ-6,500 משקי בית, ו-51% מתוכם אינם מחזיקים במכונית כאשר 36% מתושבי העיר מועסקים מחוץ לעיר.

"רכבת הנגב" היא מסילה באורך של כ-60 ק"מ, בין אשקלון לבאר שבע, בפרויקט הכולל גם הקמה של 15 גשרים.

בעקבות החלטה של שר התחבורה, ישראל כ"ץ, תושבי שדרות, סטודנטים במכללת ספיר וכל תושבי המועצות האזוריות באזור, יוכלו לנסוע חינם ברכבת במשך שלושה חודשים.

"מדינת ישראל מפרגנת לשדרות"

בדבריו בטקס, התייחס ראש הממשלה נתניהו גם לענייני כלכלה וביטחון: "אנחנו מביאים את הבה"דים לנגב, מביאים את יחידות העילית לנגב, אבל אנחנו זקוקים גם לעסקים פרטיים. אני רוצה לראות כאן את שכונת הסייבר, זה חלק מהתפתחות עסקית ענקית. צריך לבטל בירוקרטיה לבנייה, להוסיף וד"לים, להשקיע בחינוך".

נתניהו התייחס כמו כן לנושא הביטחון. "כל מה שנרצה לעשות, נצליח לעשות רק עם נשמור על הביטחון. ממרוקו עד פקיסטאן, ישראל היא המקום המתפתח היחיד והיחיד שמשגשג. חלק אחד זה ביטחון הגבולות. היו כאן אלפי רקטות לפני שנה, אבל מאז עמוד ענן יש שקט שלא נרשם כאן למעלה מעשור".

כ"ץ אמר בטקס חנוכת הקו כי "מדינת ישראל מפרגנת לשדרות. גם בת"א מגיבים בחיוב לרכבת בשדרות, וראש ממשלת ישראל מתייצב כאן וכולם אומרים - מגיע לכם. אמרו לנו פקידים באוצר על הקו לשדרות, 'זה לא כלכלי'. כנראה שאין כאן בנקים וחברות שיכולים להעסיק את פקידי האוצר, אבל לתושבי האזור זה כלכלי מאוד. אלפים כבר הוציאו כרטיסי רב קו, לנסיעה בחינם. זה ייעודה של הרכבת, לחבר. זה כלכלי וגם ציוני, וגם פרו-ישראלי".

"אנחנו מחברים את מדינת ישראל, ומחברים את הילדים. הילדים עוזבים למרכז או לחו"ל. אנחנו רוצים שהילדים יגורו כאן. עכשיו זה אפשרי. האוצר התנגד גם לנסיעות החינם ברכבת, ואני שמח שהצלחנו לעשות זאת. נמשיך להוביל את הרפורמות בכל התחומים, להוזיל את יוקר המחייה. אני שמח לראות את חברי הוועד של הרכבת, שעובדים למען העובדים, אבל לא נגד הציבור", הוסיף כ"ץ.

בועז צפריר, מנכ"ל רכבת ישראל בחנוכת הקו: "אני גאה לעמוד פה היום בחנוכת תחנת הרכבת לשדרות. השנה הסענו 45 מיליון נוסעים ולהם יצטרפו אלפי הנוסעים שיפקדו את תחנת שדרות, נאפשר להם חופש בחירה, התחדשות והרבה אפשרויות".

דורון וייס, יו"ר דירקטוריון הרכבת ציין כי "בעבר הלא רחוק, הרכבת ידעה תקופות של שפל וכישלון, אך כעת אנחנו רואים תנופת פיתוח רבה. תושבי שדרות יוכלו להגיע לת"א תוך פחות משעה. תהיה לכך השפעה משמעותית על המציאות הכלכלית והחברתית. עם הגעת הרכבת ייפתח פרק חדש בתולדות העיר, ויקרב אליה את מרכז הארץ. שדרות תהפוך להיות מרכזי אזורי בנגב המערבי".

אלון דוידי, ראש העיר הטרי של שדרות, אמר בטקס כי "זהו יום מיוחד המחלק את הזמן לשניים - לפני בואה של הרכבת ואחריה. בואה של הרכבת הוא אירוע מכונן, מחולל שינוי של ממש. העיר שדרות מתמודדת עם קשיי תעסוקה ועם בעיות ביטחוניות. תושבי העיר היו כחלוץ לפני המחנה, תרמנו לחוסן הלאומי ואפשרנו לקברניטי המדינה להתמודד מול איומי הטרור. הגעת הרכבת תאפשר לכל תושב למצוא מקומות עבודה במעגלים רחוקים יותר. שדרות מתחברת לכפר גלובלי ישראלי, ותאפשר לנו להביא לכאן תעשייה מתקדמת ולהביא לכאן אוכלוסיה צעירה ואיכותית. נוכל להציע לצעירים דיור בר השגה, וסטודנטים ימצאו בשדרות את עיר הקמפוס הראשונה של מדינת ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"

מכ"מ של ראדא

לראשונה: חברה ביטחונית ישראלית משמעותית נרכשת על ידי חברה זרה