למרות הרפורמה |

משרד התחבורה ממליץ: קחו רישיון נהיגה בינלאומי לאירופה

הרפורמה בדרגות הרישוי שהתרחשה לפני 6 שנים נועדה להתאים את הדרגות בישראל לאלו שבאירופה ■ אלא שבדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת התברר כי בינתיים חלו שינויים באירופה והוצאו רישיונות בדרגות אחרות, כך שלא ברור אם אפשר להשתמש ברישיון הישראלי

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

למרות הרפורמות בדרגות הרישוי, משרד התחבורה ממליץ לישראלים להוציא רישיון נהיגה בינלאומי לפני נסיעה לאירופה. הרפורמה, שהתרחשה לפני 6 שנים, נועדה להתאים את הדרגות בישראל לאלה שבאירופה. אלא שבדיון שנערך היום בוועדת הכלכלה של הכנסת, התברר כי בינתיים חלו שינויים באירופה והוצאו רישיונות בדרגות אחרות, כך שלא ברור אם אפשר להשתמש ברישיון הישראלי. נשיא ממס"י, יצחק מילשטיין, אמר בדיון כי יש מדינות באירופה שלא מכבדות את הרישיון הישראלי.

עו"ד חוה ראובני ממשרד התחבורה אמרה כי אמנה שנחתמה בין ישראל לאיחוד האירופי מחייבת הכרה ברישיון הישראלי, גם אם הוא שונה מהתקינה האירופית. עם זאת, ייתכן כי לא כל שוטר או פקיד מכיר את האמנה, ולכן המשרד ביצע פנייה לכל אחת מהמדינות ופירסם באתר האינטרנט את רשימת המדינות שהשיבו כי ניתן להשתמש בהן ברישיון הישראלי.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הערכות: לפיד יודיע הערב על הורדת מסים

פרסום ראשון // מוסדיים רכשו 10% מאחזקת חבס בקרן הריט NSI

כביש 1 ליד פינאלה ליגורה. בשום אופן אל תעלו על האוטוסטרדהצילום: משה גלעד

למרות זאת, הוסיפה ראובני, המשרד ממליץ להצטייד גם ברישיון בינלאומי. ח"כ דוד צור (התנועה), מ"מ יו"ר הוועדה, אמר כי הדברים מנוגדים למה שהציג המשרד בפני הוועדה בעבר, כשביקש את האישור לפורמט הרישיון החדש. הרישיון החדש הוצג בשעתו לוועדה ככזה שיתאפשר השימוש בו בחו"ל, ולכן נהגים רבים לא מצטיידים ברישיון בינלאומי. צור קרא למשרד התחבורה לא להסתיר את המידע החשוב הזה באתר האינטרנט של משרד התחבורה ולפרסם אותו לציבור.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר