אושר תוואי הרכבת לאילת ברוב של חמישה שרים; עמיר פרץ התנגד

שר התחבורה ישראל כ"ץ: הקו יושלם בתוך חמש שנים מיום אישור התכניות

צבי זרחיה
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
אבי בר-אלי

ועדת השרים לענייני פנים ושירותים אישרה היום את תוואי הרכבת לאילת ברוב של חמישה שרים - מול התנגדותו של השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ.

על פי הצעת ההחלטה שהוגשה על ידי שר התחבורה ישראל כץ, תוקם מסילת ברזל כפולה, להסעת נוסעים ולמטענים, בקטע שבין באר שבע לאילת, באורך של כ-260 קילומטרים ובתוואי שאושר על ידי המועצה הארצית. הפעלת הרכבת תבוסס על מערך מחושמל, ותאפשר לטענת משרד התחבורה נסיעה מתל אביב לאילת בתוך שעתיים בלבד, במהירות מרבית של עד 250 קמ"ש.

השר כ"ץ הבטיח כי קו הרכבת יושלם בתוך חמש שנים מיום אישור התכניות הסטטוטוריות – ואולם בפני הפרויקט עוד יעמדו בשנים הקרובות חסמים תכנוניים ותקציביים רבים.

"הפרויקט יהווה בסיס מסילתי בין ים סוף לבין הים התיכון ובין נמל אילת לנמלי אשדוד וחיפה ויאפשר העברת מטענים למרחב אילת וממנו ברכבת, תוך ניצול יתרונות הרכבת במרחקים ארוכים ובמקביל יביא להקטנת הגודש בכבישים, כתוצאה מהפחתת תנועת המשאיות", אמר כ"ץ.

החלופה שאושרה. לחצו להגדלה

תוואי המסילה בין אילת לתל אביב כולל ארבעה מקטעי תכנון עיקרים, שלושה מהם מחייבים תכנון סטטוטורי: הקטע הראשון, תל אביב-באר שבע, מתבסס על המסילה הקיימת והמשודרגת; הקטע השני, באר שבע-דימונה (כ-35 קילומטר), מחייב שדרוג והכפלת המסילה הקיימת; הקטע השלישי, דימונה-חצבה (כ-65 קילומטר), מחייב שדרוג המסילה הקיימת והכפלת עד צין והקמה מצין עד חצבה, הכולל גם קטעי מנהור; הקטע הרביעי, חצבה-אילת (כ-160 קילומטר), מחייב הקמת המסילה עד הכניסה הצפונית לאילת בסמוך לשדה התעופה הקיים ובמקביל לכביש הערבה.

מוקדם יותר היום, הגיש ח"כ איתן כבל (העבודה) בקשה לקיים דיון מהיר בוועדת הכלכלה בנושא פרויקט הרכבת לאילת. "ללא דיון ציבורי רחב וללא השקיפות הנדרשת מפרויקטים בסדר גודל כזה", אמר כבל.

כבל כתב בבקשה כי "פרויקט הרכבת לאילת חייב לעבור דיון בכנסת על מנת שחברי הכנסת והציבור יוכלו לקבל תשובות לשאלות מהותיות כמו: מה יהיה התוואי של הרכבת? מי יבנה אותו? כמה הוא יעלה למדינה? האם הוא יגרום לנזקים סביבתיים?".

כבל הוסיף: "איני מתנגד לרכבת לאילת, אבל אני גם לא יכול לתמוך בה לפני שאני והציבור כולו נקבל את מלוא המידע. ראוי שאת התשובות לשאלות הרבות שעולות סביב פרויקט זה נקבל בטרם ייצא הפרויקט לפועל על מנת למנוע את ועדת החקירה הבאה שתבחן כיצד התקבלו ההחלטות בו".

לקראת הדיון פורסמה בסוף השבוע חוות דעת שהזמינה החברה להגנת הטבע מראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי, ושעסקה דווקא בממשלת סין. בחוות הדעת תקף הלוי את כוונתה של ממשלת סין, הזהיר מקשריה הענפים עם איראן ומהעברת שליטה בעורק תחבורה אסטרטגי לידיה, וכן התריע מפני פגיעה במרקם היחסים שבין ישראל לארה”ב. הדברים עוררו את זעמו של השר כ”ץ, שתקף את הלוי בחזרה בדף הפייסבוק שלו: “צחקתי על השטחיות וחוסר ההתמצאות שעמדו בבסיס חוות הדעת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט