התגובה ההיסטרית של כ"ץ: הוקפא המכרז שיכול היה להפחית המיסוי על המכוניות

לפי כ"ץ, "בנוסח המכרז כפי שפורסם, נוצר פתח לשימוש באגרות גודש וגביית מס, שאינם עולים בקנה אחד עם מדיניותו, השוללת הטלת מיסים נוספים על הנהגים"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הורה היום לבטל את המכרז - שנחשף ב-TheMarker - להתקנת מונים במכוניות. המונים אמנם נועדו למדוד תמריצים ולא מסים, אך כ"ץ חושש כי הדבר יוביל לאגרת גודש.

לפי הודעת משרד התחבורה: "שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הורה היום למנכ"ל משרדו, עוזי יצחקי, להקפיא מיידית את המכרז לפיתוח מערכות לניטור נסיעת כלי רכב, שפורסם אתמול על ידי חברת חוצה ישראל. המכרז פורסם במסגרת ניסוי שנועד לבחון את מאפייני השימוש של הנהגים ברכב הפרטי, והשפעתם של תמריצים שונים על הרגלי הנסיעה והשימוש ברכב".

המשפט האחרון אינו מדויק. הרגלי השימוש במכוניות ידועים, והשאלה היא איך אפשר להפחית את תנועת המכוניות בשעות עומס. בניסוי ניתנים לנהגים תמריצים, עד לגובה של 4,500 שקל, אם יבחרו לנסוע בשעות אחרות, או להשתמש כמה פעמים בשבוע בתחבורה ציבורית או בשירות הסעות.

לפי כ"ץ, "בנוסח המכרז כפי שפורסם, נוצר פתח לשימוש באגרות גודש וגביית מס, שאינם עולים בקנה אחד עם מדיניותו, השוללת הטלת מיסים נוספים על הנהגים".

כץצילום: אורן נחשון

לכתבות אחרות ב-TheMarker:

שכר מנהלי הבנקים מייקר את העמלות

האמזונות של שוק ההון: 15 הנשים עם השכר הגבוה ביותר בוול סטריט

אולם, המגמה של רשות המסים היא להחליף את מס הבעלות במס שימוש. כלומר, לעודד נהגים לרכוש מכוניות חדישות, בטוחות ומזהמות פחות, על ידי הפחתת מס הקנייה על הרכב, אך להעניק גם תמריצים לשימוש בתחבורה ציבורית בשעות העומס.

הפחתת מחירי הקנייה תוריד את מחירי הביטוח והחלפים, ותקל במידה משמעותית על יוקר המחייה, אך החשש מהמילים "אגרת גודש" בולם את היוזמה. ה"מונים" שיותקנו במכוניות יאפשרו להטיל מס פרוגרסיבי וצודק יותר. במקום לייקר בהדרגה את מחירי הדלק, שפוגעים דווקא בתושבי הפריפריה, אפשר יהיה להטיל מס רק על מי שנכנס לערים הגדול, תורם לפקקים ומקשה על החנייה.

לפי שר התחבורה, הוא "מתנגד באופן חד משמעי להטלת אגרות גודש על כלי רכב ובשנים הקרובות למשרדו אין כל כוונה להטיל אגרות גודש על ציבור הנהגים, בכניסות לערים הגדולות ובכל מקום אחר בארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"