התגובה ההיסטרית של כ"ץ: הוקפא המכרז שיכול היה להפחית המיסוי על המכוניות

לפי כ"ץ, "בנוסח המכרז כפי שפורסם, נוצר פתח לשימוש באגרות גודש וגביית מס, שאינם עולים בקנה אחד עם מדיניותו, השוללת הטלת מיסים נוספים על הנהגים"

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הורה היום לבטל את המכרז - שנחשף ב-TheMarker - להתקנת מונים במכוניות. המונים אמנם נועדו למדוד תמריצים ולא מסים, אך כ"ץ חושש כי הדבר יוביל לאגרת גודש.

לפי הודעת משרד התחבורה: "שר התחבורה, ישראל כ"ץ, הורה היום למנכ"ל משרדו, עוזי יצחקי, להקפיא מיידית את המכרז לפיתוח מערכות לניטור נסיעת כלי רכב, שפורסם אתמול על ידי חברת חוצה ישראל. המכרז פורסם במסגרת ניסוי שנועד לבחון את מאפייני השימוש של הנהגים ברכב הפרטי, והשפעתם של תמריצים שונים על הרגלי הנסיעה והשימוש ברכב".

המשפט האחרון אינו מדויק. הרגלי השימוש במכוניות ידועים, והשאלה היא איך אפשר להפחית את תנועת המכוניות בשעות עומס. בניסוי ניתנים לנהגים תמריצים, עד לגובה של 4,500 שקל, אם יבחרו לנסוע בשעות אחרות, או להשתמש כמה פעמים בשבוע בתחבורה ציבורית או בשירות הסעות.

לפי כ"ץ, "בנוסח המכרז כפי שפורסם, נוצר פתח לשימוש באגרות גודש וגביית מס, שאינם עולים בקנה אחד עם מדיניותו, השוללת הטלת מיסים נוספים על הנהגים".

כץצילום: אורן נחשון

לכתבות אחרות ב-TheMarker:

שכר מנהלי הבנקים מייקר את העמלות

האמזונות של שוק ההון: 15 הנשים עם השכר הגבוה ביותר בוול סטריט

אולם, המגמה של רשות המסים היא להחליף את מס הבעלות במס שימוש. כלומר, לעודד נהגים לרכוש מכוניות חדישות, בטוחות ומזהמות פחות, על ידי הפחתת מס הקנייה על הרכב, אך להעניק גם תמריצים לשימוש בתחבורה ציבורית בשעות העומס.

הפחתת מחירי הקנייה תוריד את מחירי הביטוח והחלפים, ותקל במידה משמעותית על יוקר המחייה, אך החשש מהמילים "אגרת גודש" בולם את היוזמה. ה"מונים" שיותקנו במכוניות יאפשרו להטיל מס פרוגרסיבי וצודק יותר. במקום לייקר בהדרגה את מחירי הדלק, שפוגעים דווקא בתושבי הפריפריה, אפשר יהיה להטיל מס רק על מי שנכנס לערים הגדול, תורם לפקקים ומקשה על החנייה.

לפי שר התחבורה, הוא "מתנגד באופן חד משמעי להטלת אגרות גודש על כלי רכב ובשנים הקרובות למשרדו אין כל כוונה להטיל אגרות גודש על ציבור הנהגים, בכניסות לערים הגדולות ובכל מקום אחר בארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות