אברמוביץ' ויתר - צחי מרקור רוכש את בטר פלייס ב-11 מ' ש'

(עדכון) מרקור לא הודיע כמה תחנות להחלפת סוללות יפעלו וישרתו לקוחות; ולא מן הנמנע כי תחנות רבות ייסגרו

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

בית המשפט הכריע היום (א') כי חברת נכסי הצלחה של צחי מרקור תהיה הרוכשת של בטר פלייס, תמורת 11 מיליון שקל בלבד, זאת לעומת 18 מיליון שקל שהוצעו על פעילות החברה רק בתחילת יולי. לפי ההסכמה, מרקור יחתום על ערבות אישית לכל סכום הרכישה תוך שבוע, וכן ערבות אישית מול משרד התחבורה, כדי לאפשר את שחרור המכוניות ועוד התחייבות לרישום שיעבוד בסך 5 מיליון שקל על נכס נדל"ן.

סכום הרכישה יעמוד על 11 מיליון שקל, אבל אם המדינה לא תאפשר מכירת מכוניות שיוצרו לפני יותר מ-12 חודשים, יופחת הסכום ל-9 מיליון שקל.

השופט אילן שילה, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בלוד, אמר בדברי הסיכום כי "קבוצת חברות בטר פלייס, שהייתה להן תוכנית עתידנית לייצור והפעלה של מכוניות חשמליות שבה השקיעו כסף רב, קרסה. למרבה הצער גם אלו שהתקשרו עם המנהלים המיוחדים לא הצליחו לעמוד בהתחייבויותיהם ועל דעת הצדדים אני מבטל את ההתקשרות למכירת נכסים ופעילויות של החברות לחברת גרין אי. וי. אופריישן". שילה אישר את המכירה לקבוצת מרקור.

כתבות נוספות ב-TheMarker

גם הילדים שלכם שם? רשימת בתי הספר הגרועים בישראל נחשפת

נשים, שימו לב: סורק תלת מימד חדש חושף את הסכנות שבעקבים גבוהים

מרקור לא מתחייב על ממדי ההפעלה של החברה - כמה תחנות להחלפת סוללות יפעלו וישרתו לקוחות, ולא מן הנמנע כי תחנות רבות ייסגרו. במהלך הדיון הציע עו"ד שאול קוטלר, ממפרקי החברה, לסגור את התחנות כבר השבוע.

קבוצת גרין אי.וי, של יוסף אברמוביץ' ועמותת בעלי המכוניות החשמליות הודיעה היום לבית המשפט כי אינה מסוגלת להמשיך ולהפעיל את החברה. זאת, בשל העובדה כי הפעילות גירעונית, משרד התחבורה מסרב לאשר לחברה לשחרר 350 מכוניות שנמצאות בנמל אשדוד ומערכת הבילינג לא מאפשר להם לקבל תשלום מלקוחות.

יוסף אברמוביץ', מעמד בראש קבוצת המשקיעים אמר בדיון כי כי "מבעלי הרכבים לא נכנס דבר במשך החודשיים. החלפנו 10,000 בטריות מבלי לקבל כסף. אמרו לנו שאנחנו יכולים להסתמך על בעלי הרכבים (להכנסות שוטפות-ד"ש), אך הדבר לא התקיים. היה פה מצג שווא מטעם המנהלים המיוחדים שיש מאגר מידע מסודר שבאמצעותו ניתן לחייב את הנהגים. זה לא פייר לא לי עצמי ולא למשקיעים".

אולם התצוגה של בטר פלייס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"